Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztétek már hogy kiégtetek...

Éreztétek már hogy kiégtetek és egyszerűen nem tudtok már mit játszani a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Minden helyet bejartunk kb 20kmen belul, minden programon voltunk. Itthon mindenfele jateka van, rengeteget megyunk jatszoterre, udvarra. A kirandulos programokat szeretem, az kimozdit egy kicsit a megszokasbol, de azt ugye nem lehet minden nap. 23 hosomnak a lakason belul semmi se jo. Hiaba ulok vele le kockazni, akkor rajzolni akar. De 3 tollvonas utan inkabb olvasni, de azt sem hallgatja vegig. Egyfolytaban hisztizik, dobalozik, nem vevo semmi uj otletre pl: fesuljuk meg a poni hajat, adjunk teat a babaknak stb. Ha bunkert epitek neki lerombolja. A mondokak szinte egyaltalan nem erdeklik, azt uvolti h "NEM!" ha rakezdek pl a csipcsip csokara.

Ha hazimunkat vegzek vagy leulok olvasni, rogton hisztizik, nyuglodik. Vagy ledobja magat a foldre es csak nez maga ele. Ilyenkor lelkiismeret furdalasom van. Ugy erzem mindent megadok neki, szereto emberek, nyugalom, jo kaják es szep kornyezet veszi korul. Megis egyfolytaban nyuglodik. Egyszeruen mar nem tudom mit csinaljak...


2018. júl. 30. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Éreztem volna, ha folyamatosan szórakoztatnom kellene. Szerintem ne programoztasd folyamatosan, tanuljon meg egyedül is eljátszani.
2018. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit túlfoglalkoztatod, nem?
2018. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Miért csak a 20 km-s körzetet jártátok be? Pattanjatok fel egy vonatra és menjetek messzebbre. Én éppen azt érzem, hogy iszonyat gyorsan nőnek és nincs elég időm mindent megmutatni, amíg igazán kicsik. Egyébként majdnem 2 éves, simán be lehet vonni a házimunkába. Mindenbe.
2018. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Az 1-es jól mondja. Nem kell folyamatosan szórakoztatni. Majd megszokja. Vagy írasd bölcsibe es ott eljátszik a többiekkel.
2018. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megszokta, hogy egyedül is játszik. Tesók is vannak szerencsére.

Nálunk a jolly joker a játszótér szokott lenni. Ott mindig van egy-két kisgyerek, akikkel lehet haverkodni, futkározni. Viszek pár homokozó lapátot, egy labdát, és azzal elvannak.

Nincs izgalmasabb, mint egy idegen kisgyerek.

2018. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért csinálja ezt mert látod h minden szavára egyből ugrasz. Látja hogy csak az van amit ő akar.

Nem kell minden percben körbeugrálni, és ne legyen lelkiismeretfurdalásod ha házimunkát végzel, azt ki kell tudnia várni, el kell tudnia viselni.

Persze még nagyon kicsi, 2 éves sincs, tehát órákig nyilván nem fog eljátszani egyedül, de ha otthon uncsi neki akkor vidd játszótérre, strandra, ahol "kitombolhatja" magát.

2018. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Oooo neha..

15 honapos. Van, hogy semmi nem jo. Pl tegnap: vacsi nem kell, az agyaban nem jo, mellettem nem jo, az agyaban megint nem jo csak ordit, mint a sakal.. tej se kell csak az a hulye orditozas megy feszt! Reggelente sir a Bogyo es Baboca alatt pedig elvolt eddig rajta.. csak kint a jo a 30 fokban en mar lejarom a labam, faj es van egy rahedli munkam itthon (1800 m2-en). Az apja miatt 3.50-kor vagy 4.30-kor kelek mindig, a gyerek meg este fel 9-kor fekszik le. Nagyon imadom egyebkent, de abban is elfaradok, hogy otpercenkent fel anya olebe aztan le...szoval nem egyszeru, de jovohonapban 2 nap is lesz egyedul. Egyebkent okos, szep kislany csak tudnam miert hisztizik minden szarert. Multkor agynemut huztam, addig nem kellett a paplanom, mihelyst rakerult a huzat, leult a foldre es hisztizett, csapkodta a padlot.

2018. aug. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, mert sohasem játszottam vele napi 1 óránál többet ténlylegesen.


Én tettem-vettem, olvastam, ő meg elvolt magában. Néha leültem mellé, legóztunk, rajzoltam neki, gyurma, mese, de rászoktattam, hogy egyedül találja fel magát.


Mondjuk nekem muszáj volt, mert sokszor olyan ízületi fájdalmaim vnnak, hogy örülök, hogy élek és nem tudok neki rajzolni, mert megfogni sem tudom a ceruzát, pl.


Attól szeretem, dicsérem, amiket csinál, biztatom, de megtanulta, hogy anyával nem lehet mindig játszani... "sajnos". :(

2018. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kerdezo kerdezte mas is elfarad e en neki valaszoltam h igen neha..mint minden mas anya. Egyebkent mar rajottem miert sir jon az egyik foga megint 😄azota kibujt nyugodt 😄
2018. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!