Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet egy ilyen gyerekkel...

Mit lehet egy ilyen gyerekkel csinálni? Egyszerűen elviselhetetlen.

Figyelt kérdés

A kisfiú 5 éves lesz, nem az én rokonom, hanem a barátom féltestvére. Hisztis, csúnyán beszél, nem hallgat senkire. A csúnya beszédet az anyjától és az apjától tanulta.(én mindkettőjükkel jóba vagyok, de gyökeresen különbözik a véleményünk) Tudom, hogy én semmit sem tudok tenni, mert semmi közöm hozzá. De mikor a gyerek az én dolgaimat teszi tönkre, mert a barátom kimegy a konyhába, én pedig 8x szólok rá, a szemembe röhög és széttépi ami a kezében van, akkor legszívesebben szájbavágnám. És addig oké, hogy én nem tehetem, de hogy a barátomnak egy rossz szava nem lehet a gyerekre, mert megkapja az anyjától hogy "hagy nevelje úgy a gyerekét ahogy akarja"...

A másik példa amit le akartam írni, hogy a gyerek közli az apjával, hogy "mekkora egy válogatós g*ci vagy". Reakció? Anya röhög, apa nem mond semmit, barátom inkább bemegy a szobájába... Hogy hathatna legalább ő a gyerekre, esetleg az anyjára? Már borzalmas az egész helyzet...

(hozzátenném, imádom a gyerekeket, 2 kisebb unokatesómnak a nevelésében nagy részt vállaltam, és nem mondom hogy ők mintagyerekek, de ilyet sose próbálnának meg csinálni...)



2012. márc. 11. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a szülei ennyire idióták, akkor a barátod úgysem tehet semmit. Te is írtad mi volt a reakció: "hagy nevelje úgy a gyerekét ahogy akarja"...
2012. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beleszólni valóban nem tudsz a nevelésbe.De viszont amikor veled szemtelen,vagy a te dolgaidat rongálja, azt ne hagyd.Nyugodtan szóljál rá,ha kell eréjesen.Ha cincálja a holmiaidat lépj vele fel keményen,ha kell kiabálj rá.Hidd el egy idő után tartani fog tőled.Sajnos másképpen nem fogod magad vele szemben levédeni,ha mindenki a se@@ét nyalja.
2012. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért a szavakból, majd ért a tettekből.

Vedd ki a holmidat a kezéből, sőt, akadályozd meg, hogy hozzájuk nyúljon. Mondd is meg, hogy azért, mert a múltkor, vagy az előbb ezt meg ezt csinálta.

Aztán ha nagyon jó akarsz lenni hozzá, szabhatsz feltételeket, ami mellett megengeded, hogy valami holmidat megfogja, használja, de persze csak a te felügyeleteddel, és csak amíg rendesen viselkedik. Itt a kissrác szüleivel is szembe kerülhetsz, mert a gyerek elég vehemensen fog tiltakozni, ha visszaveszel tőle valamit, mert úgy látod jónak.

Az én fiam például egy érintőképernyős telefon "angry birds" játékáért nagyon sok mindenre hajlandó.

Attól mert egy gyerek a szüleit lábtörlőnek nézi, még nem kell, hogy ezt minden körülötte lévő felnőtt megengedje neki.

2012. márc. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ő nevelje úgy ahogy akarja, de én a helyedben reagálnék úgy ahogy akarnék, vagyis szájonkapnám. Liberális nevelésre liberális reakció, neked is jogod van akkor :-D
2012. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én szerintem megmondanám neki, hogy lehet, hogy anyánál-apánál ilyesmit lehet csinálni, de nálam nem, úgyhogy vagy normálisan viselkedik vagy kiteszed a szüleivel együtt. Hátha a szülei is tanulnának belőle.
2012. ápr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!