Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet fejleszteni hogy...

Hogy lehet fejleszteni hogy szépen színezzen a 3 éves kislányom?

Figyelt kérdés
Most kezdte a ovit és szó ami szó elég gyengén szinez.
2010. szept. 28. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még nem is kell neki színezni! Nem elég ügyes hozzá a keze, nem alakult ki a finommotorika. A 3 évesek legtöbbje még csak a firka korszakot éli. Már megnevezi a firkát, ilyen idős korban jelenik meg általában az első emberábrázolás, a "fej-láb ember". Ha engeded, hogy kedvére firkáljon, megügyesedik annyira a keze, hogy később ügyesen rajzoljon. A pedagógusok legtöbbje eleve fölöslegesnek tarja az előre megrajzolt dolgok kiszínezését, mert nem fejleszti sem a fantáziát, sem a kreativitást... [link]
2010. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Türelem ha szeret siznezni rajzolni akkor csiáénlja. de dirket fejlesztni nem kell ráér majd 5 évesen amikor oviköteles és iskola előkészítős lesz.

Ne esdsünk már túlzásokba.

2010. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom én erőltetni de az oviban kaptak egy képet hogy színezzék ki és a lányom csak firkálta és vele egyidős pajtása gyönörüen kiszinezte.
2010. szept. 28. 10:16
 4/12 anonim ***** válasza:

az én fiam is csak firkál. hétvégén lesz 3 éves. de nem is erőltetem még.

nem lehet mindenki egyforma

2010. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok Gratulálok az óvónénik szakmai tudásához! egy óvónő anyuka
2010. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell fejleszteni, magától fog fejlődni. Van akinél ez lassabban alakul ki, másban viszont sokkal jobb, mint a kortársai, ezen ne aggódj.
2010. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Magatol alakul, a lanyom mindig imadott rajzolni es szepen szinezett 3 evesen.A fiam is fejlodik de o mozgekonyabb es nincs turelme ott ulni az asztalnal.Nalunk az asztalon mindig van papir es sok kulonbozo ceruza filc .Egy doboz kulonleges filctoll vagy festek csodakra kepes.
2010. szept. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát az igaz hogy a gyerekdalokat nagyon gyorsan tanulja.Lehet hogy nem is muszáj neki szépen rajzolni.Az óvónő se erőlteti csak én láttam úgy hogy a pajtásaihoz képest ügyetlen.De ahogy írta az egyik válaszoló a kisfiáról hogy izgága az én lányom is nagyon mozgékony inkább táncol és pörög a tükörben mint rajzol.
2010. szept. 29. 19:40
 9/12 anonim ***** válasza:

2,5 éves kislányom még csak firkál. De a védőben láttam olyat, hogy egy nála fiatalabb kisfiú embert, házat rajzolt. Le is döbbentem, szerintem ő az extra, nem az én lányom alulfejlett.

Kb 1 hete rajzol virágot, nagyon büszke vagyok rá. Ami egy kör, meg alatta egy vonal. Szerintem inkább lufi, de nagyon kis ügyes. Színezni nem tud egyáltalán, ha mondom neki, hogy színezze ki a rajzot, az egész papírt összefirkálja.

2010. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A finommozgás ilyen jellegű fejlettsége iskolaérettségi követelmény. 3 éves gyereknek nem kell tudnia szépen színezni. Ennyi idősen a firka tökéletesen megfelel a szintjének. Ha valakinek gyönyörűen megy, az rendkívül tehetséges ebben a dologban.
2010. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!