Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart a vinnyogós időszak?

Meddig tart a vinnyogós időszak?

Figyelt kérdés
Lassan 3 és 6 évesek a gyerekeim. Nálatok hány évesen hagyták abba a sok vinnyogást-nyávogást meg egymás piszkálását? Mikor számíthatok több nyugalomra?

2022. okt. 28. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Na, neked sem való gyerek!
2022. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem az az időszak amikor te vagy az első és a nyugalmaid, ők az elsők és a nevelésük, tanításuk.

Te normál hangerőn beszélsz velük vagy kiabalsz?

Nekem bevalt, hogy a legnagyobb hiszti közben is csendben beszélek hozzá, percekig is. Lehalkul hozzá.

Ha a légkörötök nyugodt, ti türelmesek vagytok, segitetek játékokat kitalalni nekik és ha konfliktus van meghallgatod őket egyébként és segitesz megoldast kitalalni, akkor majd leszoknak róla mert látják máshogy is meg lehet oldani.

Ha csak vinnyogsz és cseszegeted őket hogy eleged van, fejezzék már be stb.. Akkor ez a példa lesz előttük.

2022. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Elég nagy baj, ha neked ebből ennyi jön le.


Engem a bátyám éveken át cseszegetett, bántott, megalázott, a megölésemmel viccelődött, ha visszaszóltam neki, apám a másik szobából átszólt, hogy ne nyávojak már.

Szóval ha Te az egészet le akarod tudni vinnyogásnak, és ezzel együtt elérni, hogy a gyerekeid ne bízzanak abban, hogy Te segíteni fogsz, és neked megér ennyit a lelki békéd, akkor rendben van.

2022. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Életük végéig..
2022. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sokáig.

A 7 évesem (egyébként is ultra érzékeny) most is sokszor elpityergi magát főleg a 2,5 éves ikrek zaklatása miatt.

Próbálj meg türelmesen rendet tenni.

Igazságosan úgy se tudsz 😅

2022. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem az enyém, de ismerős gyerekeken azt látom, 10 évesen is ugyanannyit vinnyognak, mint az én 5 évesem.
2022. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

A 13 éves öcsém nem hogy jobb lenne, egyre rosszabb ilyen téren. Ha nem kap meg valamit, nem ugy van valami ahogy ő akarja már megy a hiszti.

A 3 évesem meg csak kezdő hozzá képest.

2022. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Aztán a vinnyogást felváltja a flegma és csúnya beszéd, akár veled szemben is.

Nagyobbik lányom kamaszodik és ez van jelenleg, visszasírom a szimplán nyávogós korszakot 🙄

2022. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az kiraly. Koszi a valaszokat.


Nem valo nekem gyerek, mi? Mert te imadod hallgatni ilyenkor a gyerekeid, vagy vegtelen turelemmel es megertessel adott meg a Joisten. Orulok neki, hogy vannak ilyen emberek. Legyszi, tanits, hogy te mit csinalsz. 2 hete vagyunk itthon covid miatt. Mikor anno 2 eve beutott, es honapokig nem volt nalunk ovi, akkor nem volt ilyen rossz a helyzet, pedig a kicsi mar belenyulkalt a nagy jatekaba.

2022. okt. 28. 12:24
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyebkent meglepoen sok normalis valaszt kaptam, pedig a frusztraciom beleirtam a kerdesbe.


En egy baromi turelmes valaki vagyok egyebkent. Azt hittem, mostanra konnyebb lesz, ha mar kicsit nagyobbak.

2022. okt. 28. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!