Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok is volt olyan időszak,...

Nálatok is volt olyan időszak, amikor alig evett valamit a gyereketek? Mit csináltatok, és meddig tartott?

Figyelt kérdés
1,5 éves. Korábban mindent megevett.
2020. jan. 21. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Igen, kb ennyi idős volt a fiam, ráadásul nyár is volt 40 fok árnyékban. Plusz ő még súlykontrollon is volt, más miatt, így kaptam is a megjegyzéseket, de tenni nem sokat tudtam. Elé raktam az ételt, evett amennyi jól esett. Aztán elmúlt.
2020. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kap mindenből, az ő döntése, hogy megeszi-e. Ha mondjuk se reggeli, se ebéd nem volt, akkor vacsira csinálok olyat, amit tudom, hogy szeret, de nem eheti minden étkezésre ugyanazt a 4-5 dolgot felváltva. Pár hónap és kinövi. 😊
2020. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez 1 éve tart, másfél éves kora óta, tanácsadáson azt mondták másfél évesen kezdenek nem enni. Azt adom neki, amit nagy eséllyel megeszik, és pufit, meg túró rudit, kap mellé vitamint.
2020. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kb. ebben a korban kezdte és nálunk kb. 3-4 évig tartott :-), sok gyümölcs, zöldség, kenyér helyett inkább ropi vagy korpovit keksz, mártogatós (hummusz, sajtkrém), joghurt. Gumicukros zacsiba aszalt gyümölcsök rejtve. Zabkása banánnal, zöldséglevesek (hüvelyesekkel). Sima tészta, néha szósszal.

Felnőtt ételeket nem erőltetném, húst főleg nem.

2020. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nálunk a tejtermékek még úgyahogy mennek (túró, sajt, tejföl, joghurt), többnyire gyümölcspürével keverem ezeket össze, vagy kenyeret mártogatunk bele, és úgy eszi meg.

Reggelire már kb. semmit sem fogad el, leszámítva a tejitalt. Régebben még ment a pogácsa, néhány pékáru, szendvics, de most semmi ezek közül.

Gyümölcsöket is eszik valamennyit, de jóval kevesebbet, mint korábban. Akkor pl. egy banán még kevés is volt néha; most meg jó, ha a felét megeszi, pedig még mindig nagy kedvenc.

Legnagyobb bajban az ebéddel vagyok. Korábban csomó mindent főztem Neki, változatosan, és sokkal szívesebben ette, mint a bébiételt. Most meg csak az üveges bébiétel jöhet szóba, abból is max. 4-5 kanállal eszik, így alig eszik húst mostanában.

Nap közben sokszor kér kekszet, sajtot; persze nem kap minden alkalommal, mert ha odaadnánk, akkor képes lenne csak ezeken élni, és nem enne semmi mást.

2020. jan. 22. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan 1.5 éves korban kezdődött nálunk is, hogy az addig nagyon és bármit megevő fiúnk elkezdett válogatni és "nem" enni. Pontosabban tésztát akart enni tésztával meg leveses dolgokat és tejitalt tejitallal. Most 2.5 éves. Ez alatt az 1 év alatt arra jöttem rá, hogy bármit megevett, ami puha volt és könnyen rágható. Szerintem a fogzás miatt. Így kapott sűrű krémleveseket ( bármilyen zöldséget megevett így ) fasírtot, zöldséges fasírtot, tésztát, krumplipürét, rizst, tejtermékeket, kemény zöldségeket reszelve...visszatértünk a kisbabás ételek konzisztenciájához, de persze mellette simán ette a kenyeret, felvágottat, kekszet, stb...a legkeményebb almát elrágta, ha épp olyanja volt. Mi nem görcsöltünk rá, tény, hogy a testalkata megváltozott, de arányos még mindig és úgy vettem észre néhány hónapja, amióta kibújt mind a 20 foga sokat javult a dolog. Egyébként idegen helyen vagy szabadban, friss levegön bármit megevett volna :D Otthon meg nem volt ideje enni, mert annyira ment a játék. A legnehezebb akkor volt, amikor már nem engedte, hogy etessem, de még nagyon nem ment neki egyedül és ráunt, elment, de nem etethettem. A sok gyakorlás miatt viszont most már tisztán eszik-iszik és szép mennyiségeket. Gyerek étel mellett még nem halt éhen ;)
2020. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lányom két éves kora körül lett nagyon válogatós. Húst csak virsli és sonka "formátumban" Evett, már amennyi hús azokban van.... Kb 5 felé kaját evett, meg üres tészta és üres rizs... A nyami ment volna állandóan de nem engedtem h normál kaja helyett nyimnyamokat egyen (pufi, keksz, csoki, puding, rudi, tejszelet stb. emiatt tiltólistára kerültek).

Most 5 éves, mostanra monfom azt h kezd javulni, már nem válogat annyira, húst és mindenfélét eszik. Igaz h mennyiségre nem sokat, de legalább valtozatosan.

Én sose erőltette azt h márpedig ezt vagy azt enni kell. Nem tartom célra vezetőnek.

2020. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!