Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telik egy napod 1,5 èves...

Hogy telik egy napod 1,5 èves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Szisztok

Kèrdèsem azokhoz szól akiknek nincs lehetőségük mamához,játszótèrre,barátnőkhöz menni. Hogy foglaljátok le egèsz nap egyedül a gyereket?


Hogy telik egy napotok?😊


2022. okt. 28. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Reggel felkelünk, reggelizünk.

Utána ő jatszik egyedül én főzök/takarítok.

Vagy elmegyünk bevásárolni, ügyet intézni stb.


Delben elmegyünk a nagyért az oviba, majd ebéd és csendes pihenő. (Kicsi alszik 1 órát, nagy csak mesézik)


Utana udvar sötétedésig.


Bejövünk, jatszanak még1et ittbenn. 7fele vacsi, 8fele fürdés, 9fele alvás


14 hónapos

2022. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi😊

Nem szokott fázni kint a kissebb? Az èn kisfiam fèlóra után fázik ès jól felöltöztetem

2022. okt. 28. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem. Imád kinn lenni. Eddig nagyon fel sem volt öltöztetve.

Marmint alul csak melegítő, felül hosszu body, pulcsi meg vastag mellény.


1#

2022. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Többnyire le tudja foglalni magát játékokkal, addig tudom tenni a dolgomat. 3 óra körül megyünk a nagyért az oviba busszal, addigra kialussza magát. Hazafelé játszótérre megyünk, sétálunk. Szeret kint lenni, nem fázik.
2022. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Nekem azért van lehetőség a fentiekre, de nyilván nem minden nap megyünk. Amikor nincs mamás, vagy játszóteres nap, kb. így néz ki a napunk (19 hónapos):

7.30-ébredés, aztán tej, kis játék, átöltözés, reggeli (ez nálunk borzasztó sok idő, mert 1 óráig eszik). Kb. 9-re végzünk.Én összetakarítom a konyhát, ő egyedül játszik addig. Attól függően, hogy van-e intéznivaló (bolt, piac, bemenni a városba valamiért), vagy összekészülünk és fél 10-10 körül elindulunk babakocsival, vagy ha nincs semmi, akkor játszunk és házimunkát csinálunk együtt. Nálunk most a kedvencek a bújócskázás a lakásban, rajzolás, festés, duplózás, szerepjáték a plüsseivel, vagy a babáját ,,öltözteti" a szennyeskosárból, labdázás, autók gurítása ide-oda, illetve sok könyvet olvasunk, imádja a memóriakártyákat. Ha házimunkás nap van, akkor együtt törölgetünk, porszívózunk, felmosunk, segít betenni a mosást, vagy ruhát hajtogatni (=mindig elcseni őket :)). Ritkán főzök, amikor ébren van, de ha igen, akkor kiül az asztalhoz hozzám és ő rajzol, meg ,,segít" nekem= sokkal lassabban haladok :D. 11- fél 12 körül ebédelünk (ugye ez 1 órás program nálunk), utána megy aludni. Általában én ekkor főzök másnapra. 2- fél 3 körül ébred, akkor játszunk, ébredezik. Kicsit később uzsonnázik. Ha szép az idő, vagy délelőtt nem voltunk sehol, lemegyünk bandázni a szomszédokkal, motorozik, krétázik, de néha csak sétálunk a környéken, gesztenyét, leveleket, kavicsokat szedegetünk. De olyan is van, hogy látom rajta, hogy inkább maradna itthon játszani (főleg ha délelőtt a városban voltunk), akkor nem megyünk sehová. Az apukája fél 6 körül ér haza, ekkor játszanak ketten, én gyorsan rendbeteszem a romokat és szusszanok egyet. Aztán fél 7 körül fürdés, utána együtt negyed 8-kor vacsora. Végül fogmosás, mese, lámpaoltás fél 9-kor.

2022. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!