Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért annyira elképzelhetetlen...

Miért annyira elképzelhetetlen, hogy egy kisiskolás nem néz tévét, nem mobilozik, tabletezik?

Figyelt kérdés

És ezt a szülei nem tiltással érik el?

6-10 évesekre gondolok.



2022. okt. 29. 13:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
82%

6.

Csoda történt vagy mi? Gondolataid idevetültek az oldalra?😅

Egyébként, ha nincs tiltva és használva vannak ezek az eszközök a családban, a gyereket mégse érdekli, akkor valami gond lehet vele.

2022. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
23%

De, a "meganimált" mesék ugyanolyan fontosak, ráadásul mind tanít valamire. A képek pedig az agy fejlődésére vannak jó hatással.


Az pedig, hogy a filmművészeti alapműveket nem ismeri, szintén nagy hiányosság.

2022. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos mostanában nem láttam ilyen gyereket. Mindegyik csak a kütyüt nyomogatja.

Örülök, ha van ellenpélda. Megkérdezhetem, hogy nálatok mit csinál szabadidejében a gyerek? Nincs belőle vita, hogy nem megengedett ezeknek a használata?


Nálunk - kisebb gyerek van - a tévé meg van engedve (de én választok neki műsort) és kikapcsolom, amikor úgy gondolom hogy elég volt. Telefont, tabletet nem adok a kezébe, nem is tervezem.

2022. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
27%

13, Akkor a gyerekednek jó 💩 lesz ha majd online oktatás lesz. Miattad 20 évesen fogja elvégezni az általánost...


Vagy ha majd kamaszkorában randira hívják egy moziba, azt leesik az álla, mert még életében nem látott filmet, a kiscsaj/kissrác rögtön lelép tőle.


Vagy ha a suliban filmnézős óra lesz vagy igazolatlan hiányzàs vagy leég az osztály előtt hogy fog hüllendezni, hogy miféle csudadolgot lát ő.


A kispajtásoknál alvás kizárva gondolom, mert mi van ha a másik gyerek néz tv-t?

2022. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

Hagyjuk már a gyerek azt csinálja, amit lát dolgot. Mikor takarítja ki a saját szobáját? Mikor rak a helyére magától valamit? Mikor öltözik fel úgy, hogy a nadrágja és a felsője passzoljon egymáshoz? Én sminkelek, a gyerek nem sminkel. Én csinálok frizurákat, ő kiskora óta üvölt, ha a hajához nyúlnak. Én naponta mosok fogat, őt noszogatni kell, vagy ráparancsolni. Én rendesen étkezem, késsel villával tolom fel a rizst is, a kedvenceim a főzelékek, párolt zöldségek, neki nem. Én olvasom a híreket, neki szóba se lehet hozni. Van persze átfedés is bőven, de bár azokat csinálná, amit én, nem kellene nevelni, szoktatni, menne magától a napirend, beágyazna:D


A gyerek nem a mini másunk, nem azt csinálja, amit lát, külön személyiség szeretem-nemszeretem dolgai vannak, amik a saját ízlése, érdeklődése, képességei mentén alakulnak ki. Nem azért nem eszik zöldséget, mert én sem, neki nem ízlik, nem szimpi. Nem azért nem pakol el, mert én sem, hanem nehezére esik, nem tartja izgalmasnak/fontosnak. Nem azért nem szereti, ha a hajához nyúlnak, mert az én fejem is ápolatlan, hanem mert gondolom zavarja a fésülés(vagy pont nem akar rám hasonlítani?, vagy valakire, akinek frizurája van). A gyerekek gondolkoznak, éreznek, véleményük van, nem a tükörképeink. Örülhetünk, ha pár területen van átfedés köztünk. Ismerek anyukát, aki nem káromkodik, gyerek mint a kocsis(bölcsi-ovi hatott rá, suliban is ez van). Mások is hatnak rájuk, de önálló ötleteik is vannak, és ez adja a személyiségük nagy részét, az önálló önmaguk.


Amúgy nem hihetetlen, csak megdöbbentő, hogy valaki ennyire elszigeteli a gyerekét a való világtól. Waldorfban van ilyen kislány ismerős(suli), még az ő osztálytársai is megszegik a tilalmat, ő speciel nem, de úgy tapad a többiekre, hogy "xy kislány szokott posztolni" azt se tudja mi az, de érdekli. Más meg ebben nő fel, de nem érdekli. Szerintem fontos tudniuk a dolgokról körülöttük.

2022. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
60%
Bírom amúgy hogy aki azt meri mondani hogy korlátozza a gyerek tv/kütyü idejét, meg nem bassza már 1 hetesen a tévé elé annak egyből techinkai analfabéta lesz a gyereke. 🙄🙄
2022. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

"Nem csak animék vannak"


🤦 Az animálás nem animét jelent.


"Megkérdezhetem, hogy nálatok mit csinál szabadidejében a gyerek?"


Olvas, rajzol, játszik, biciklizik...

Én meg jelenleg ügyeletben "dolgozok".


"Nincs belőle vita, hogy nem megengedett ezeknek a használata?"


Nincs, mert nem nem megengedett, hanem igény nincs rá.

Kicsiként nem raktuk elé. Később pedig csak vártuk azt a pillanatot, amit itt is emlegetnek, hogy "majd az oviban, iskolában a társak miatt...", de még nem jött el, pedig nem antiszoc és nincs lemaradva.

Nem is technikai analfabéta. Anélkül tudja kezelni a telefont, hogy valaha szórakozásból nyomogatta volna.

"jó 💩 lesz ha majd online oktatás lesz."


Az mindenképpen szar lesz, de nem azért, amiért gondolod. Egy alsós gyereknek kell az interakció, a folyamatos visszacsatolás.

"hogy valaki ennyire elszigeteli a gyerekét a való világtól"

Ez lett volna a kérdés lényege, hogy miért hiszik azt, hogy ez elszigetelés, meg "szegény gyerek"?

A Waldorftól nagyon messze állunk. Abszolút gépesített otthonunk van minden kütyüvel, csak ahogy a sóskát se nyomom le a torkán azzal, hogy ha "én megeszem, te is megeszed", így ezt se fogom.

Benne él, körülveszi, megtanulja passzívan is használni. Ha kell segítség benne, tőlünk megkapja.

2022. okt. 29. 15:58
 18/35 anonim ***** válasza:
44%

"A kütyü" ma már elengedhetetlen a tanulásban. Az oktatás is nagyrészt "kütyün" zajlik. A "kütyün" kötelező olvasmányok, hangoskönyvek, gyakorlófeladatok is elérhetőek. Idegen nyelvet is tud gyakorolni a "kütyün".


A tv-n pedig gyönyörű történeteket ismerhet meg, amik hozzájárulnak az agya fejlődéséhez és tanítójellegűek is. Olyanokat is amik nem elérhetőek könyv formájában vagy amik le vannak fordítva az ő nyelvükre, pl.Tarzan, A Notre-Dame-i toronyőr, Winnie the Pooh történeteit már az előtt megismerhetik hogy megtanulnának olvasni, vagy elég érettek lennének ezen művek elolvasásához.


A képek pedig fejlesztik a kreativitásukat, képzelőerejük, ezenkívül rengeteg ismeretet hordoznak, amiket vagy nem is tudnának vagy unalmas lenne bemagolni.

Pl.ókori Róma, ókori Egyiptom, ezeket a helyszíneket azonnal felismeri egy olyan gyerek aki ott játszódó rajzfilmeket néz, míg aki nem nézett sose az azt se fogja tudni hogy mik ezek, hiába magolod be neki az ókori Egypitom építészeti megoldásait. Azonnal felismer egy ókori, egy középkori, egy arab, egy kínai öltözéket, míg aki nem néz ilyen rajzfilmeket az nem fogja ismerni. Felismer egy ázsiai, egy afrikai,egy mediterrán vagy amerikai tájat ha ott játszódó rajzfilmeket néz, míg aki nem néz annak halvány fogalma se lesz róla, hiába vágod be vele a Kalahári-medence domborzati viszonyai című kézikönyvet.

Megtanulja az adott ország/helyszín állatvilágát, abból hogy milyen állatok szerepeltek a rajzfilbe, míg aki nem néz az nem fogja megtanulni csak 7.osztályban, biológia órán, de akkor is hátrányban lesz.


Szóval egy csomó mindentől megfosztod és hátrányból indítod a gyereked, ami nagy felelötlenség. Szegény gyerekeket csak sajnálni tudom.

2022. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
65%
Iskolás korában igen, lehet szüksége kütyüre. De addig minek. A mese meg...... 3 éves kisfiam ismeri a micimackót, kisherceget, libapásztor lányt... Stb. Ha kicsi kora óta olvasva van neki ahelyett h leteszem a tévé elé oszt jóvan, érdekelni fogja meg szeretni. Nincs tiltás. Nézhet tévét. Napi 1 órát. A hangsúly a mértéken van és hogy tudjuk mikor mit. Egy pár hetes/hónapos gyereknek még nagyon nem kell a kütyü.
2022. okt. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy ti mit gondoltok mi van a könyvekben? Láttatok már belülről? Segítek. Képek. Nagyobbaknak tudás, információ és képek. Ovisnak sztem noncs rá szükség hogy felismerje egyiptomot. Iskolásnak meg van nagyin jó illusztrált könyv róla. Jobbat mondok 4 éves unokaöccsém keni vágja a dínókat. Mert érdekli és sok dínós könyve van amiből megtanulta melyik mi.
2022. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!