Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek, hogy telik a napja egy...

Kinek, hogy telik a napja egy 1 éves gyerkőccel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leírnátok egy napotok, hogy hogyan telik az egy éves gyereketekkel?

Azért kérdezem csak, hátha tudtok mondani valami újdonságot, amit mi nem szoktunk csinálni.

Sajnos van úgy a nap végére, hogy már nem tudom mivel foglaljam le.

Szoktunk együtt játszani, épp, amihez kedve van. Éneklek neki sokat, mesés könyvet nézegetünk, van, amikor csak magában játszik, sétál fel alá, pakol. Sokszor bevonom abba, amit csinálok( mosás, teregetés). Ha bent megunt mindent kimegyünk sétálni. Vagy a játszótérre, vagy át a családomhoz. Szóval sok mindent csinálunk, csak nem köti le semmi túl sokáig még.

És néha úgy érzem nem teszek eleget, mert egy idő után kifogytam az ötletekből.

Köszönöm


2022. nov. 3. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Reggel 6-fél 7kor kel. A nagytesót oviba visszük fél 8ra addig van egy kis idő játszani. Aztán bolt és 8kor reggeli. Utána játszunk vagy játszik egyedül. Fél 11kor alszik 12ig. Utána ebéd, mosogatás stb, játszik vagy velem van segít. 15:30ra megyünk a tesóért de már olyan 14felé kint vagyok vele. Ha hazaértünk ő megy aludni. 17kor kel. Ha játszanak vagy játszunk vagy épp segítenek. Vacsora, Fél 20 fürdés. Fél 21-21alvás.

Igazából én nem lógok a nyakában. Akkor játszok vele amikor igényli. Persze 2 gyereknél nem is lehet csak 1el foglalkozni. Van itt bent is egy kis motorja amivel mehet. Szeret kockából tornyot építeni, labdázni, autózni, pötyizni, ceruzával kókálni. És még sok minden mást.

15 Hós fiú

2022. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Mi az a pötyizés, 1-es válaszoló?
2022. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

7 fele kel. Öltözés, reggeli.

Kimegyünk az udvarra kiengedni az állatokat. Ez kb fél óra.


Bejövünk, ő játszik egy kicsit, majd 10fele alszik egy 30 percet.


Utana vagy játszik, vagy segít nekem amit csinálok abban.


Délben indulunk a nagyért az oviba.

Hazajövünk, ebéd, alvás. Szintén kb fél óra

Utana irány az udvar, általában estig. 6fele jövünk be, 7fele vacsi, addig játék.

Fürdés, majd 9fele alszik el

2022. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Reggel 7kor ébred.

8kor reggeli

Addig ebredezunk, játszik, lomol.

Reggeli után játszunk a szobában, többnyire egyedül játszik, de szoktunk könyvet nézegetni, zenét hallgatni, tornyot épitek neki kockából ő meg lerombolja🤣

10 körül kimegyunk az udvarra vagy a játszótérre .

Aztán délben haza jövünk. Ebédel, aztán alszik kB 1,5 órát.

Után kis mese , nap egy kis nasit, közben játszik, pakol a konyhában az ételhordókkal stb

Aztán megyünk megint udvarra vagy játszótérre kB 6ig

Aztán a szobában játszunk itthon együtt fel 8ig , utána fürdés, alvás.

Néha nehéz szórakoztatni, főleg estefelé ha fáradt vagy ugye őt sem köti le még sok minden sokáig.

De ez ilyen időszak nost.

2022. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1es vagyok

[link]

2022. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Delelott mindig van valami program, nem fogunk otthon ulni.

Kocsim nincs, a varos 30 perc busszal, de megeri. Heti 3 nap babas csoport ( ezek kozott tobbfele van), heti egyszer babauszas, heti egyszer meg altalaban bevasarlokozpont- es akkor ott jatszohaz. Mindezt a szokasos babas baratokkal. Altalaban ezek 10-12 ig, utana ebed, majd alszik. Delutan seta babakocsival, vagy kert, jatszoter, fagyi (nekem), ilyesmik. 7 korul furdik, 8 kor alszik.

2022. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Akkor sok mindenkinek úgy telik a nap, mint nekünk.

Gondolkoztam mostanában, hogy veszek már egy motort neki.

Utolsó, jó, hogy írtad a játszóházat. El is felejtettem. Van a városunkban. Ez egy szuper ötlet!

Köszönöm mindenkinek!

2022. nov. 4. 12:15
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os, nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel, hogy nálatok a házimunka hogy működik? Csak mert én úgy érzem, hogy sose érem utol magam itthon. Alvásidőben csinálod, vagy hétvégén mindent? Mi heti 2 napot megyünk el itthonról délelőtt fixen, de így is rohanás, hogy legyen valami tisztaság, ennivaló, élhető környezet. Persze többi napon is lemegyünk, de nem nagy programra.
2022. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Kerdezo, vidd igen, hatalmas elmeny nekik ! Meg nem egesz napra megy az ember, es az is egy program mig odaertek. Mi busszal jartunk ugye, igy megszokta, megismerte azt is, nem az volt hogy 2 evesen eloszor lat buszt aztan vegig ordit. Eletre neveles, nagyon fontos.


8-as, nekunk sem olyan nagy program , vegulis par ora.

Reggel 7 korul kelunk, akkor eves stb., eljatszogat, addig esti mosogatogepet kipakolom, gyorsan a konyhaban el tudok pakolni, agyakat megcsinalom, ha kell rakok be mosast / vagy szaritogepet. Aztan indulunk a 9-es busszal ( orankent van ), akkor ugye a babaklub delelott, hazaerunk, kulfoldon elek jo 20 eve, ugyhogy megszoktam, hogy itt a hideg etel van delben, ugyhogy eszunk valamit. Nem vagyok sem bio anyuka sem hasonlok, egyszeruen itt ez a szokas, es mar tobbet eltem itt mint Mo.-n, igy nekem is ez a termeszetes, itt a picik is igy esznek. Delben adok neki pl. piritos avokadoval, humusszal, zoldsegek, csinalok tojast, vagy fozok tesztat valami zoldseggel, tonhallal, hazi paradicsom szosszal ez ugye 5 perc. O meg nagyon szereti a bebietelt, igy ha nem jovunk haza a babas program utan, akkor megeszi azt a varosban. Vagy otthon ha epp olyanunk van.

Majd alszik, ilyenkor vagy takaritok olyat ami nem hangos, vagy en is pihenek, ruhat hajtogatok, ilyesmik. Ha felkel es rossz ido van bent pl. porszivozok, az a kedvence, jon velem. Ez sem tart sokaig, nem nagy a haz. Ha nem esik az eso vagy nincs extrem szel akkor megyunk ki. Este ha jon az apja akkor en pl. takaritom a furdoszobat, de ugye ez is heti egyszer, hetkozbe attorolni a csapot 1 perc. A ferjem kedvenc hobbija a fozes, ugyhogy este o foz,de van, hogy en akkor addig jatszanak.


Ugyhogy siman megoldom a hazimunkat, nem esz meg a kosz, de ugy vagyok vele hogy a haz van ertunk, es nem mi a hazert. Ha egesz heten nincs felporszivozva, akkor nincs, ettol meg nem vagyunk koszosak :)

Boltba a delutani vagy esti setakor megyunk, sokszor mar este harmasban. Nagyobb bevasarlast azt meg rendeljuk.

Ja, es fozni is altalaban ket napra szoktunk.

2022. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszi a választ! Ilyenkor mindig rájövök, hogy kicsit körülményes vagyok, és lazítanom kéne :D 8-as voltam.
2022. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!