Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok egész nap 1,5...

Mit csináltok egész nap 1,5 év körüli gyermeketekkel? Milyen a napirendetek?

Figyelt kérdés

2022. nov. 3. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Reggel felkeles, tesok inditasa a suliba. Oltozes, reggeli. Delelott elmolyol mellettem, tizorai utan ki is szoktunk menni egy orat, amig elrendezem az allatokat. Aztan ebed, fel egytol kettoig alszik. Utana indul a logisztika a nagytesokkal, jon velem. A szunetekben itthon vagyunk, ha van epp itthon levo teso, azzal jatszik. Este kozos vacsi es hangzavar, na, az a kedvence. :) Fel nyolckor furdes, aztan nyolckor fektetes.


Ez persze borul, amikor

- dolgozom — olyankor apaval van addig reggelente 2 orat

- fogzik/beteg — olyankor matrica

- hetvegen — a nagyok egymasnak adogatjak :)

- kethetente a nagybevasarlaskor — a fel napot autoban toltjuk, mire minden megvan…


De alapvetoen az elso reszben leirtak a program.

2022. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Reggeli, jatek, tizorai, kinti ido, ebed, alvas, uzsonna, jatek, kint megint, kis jatek utana itthon, vacsi, furdes, esti rutin, alvas
2022. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

7kor ébredés, reggeli rutin, reggeli.

Utána játék, fejlesztés, séta esetleg, éppen amilyen a hangulatunk. Ha eljátszik egyedül, akkor én is elfoglalom magam valamivel, pl olvasás, filmnézés, torna, festés, bármi amihez kedvem támad.

10 körül tízórai, aztán a pici elmegy aludni, én közben elvégzem a napi házimunkát, felrakom az ebédet, ha főzős nap van.

12 körül ébred, utána ebéd.

Délután kb ugyanaz, mint délelőtt.

2022. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 vagyok, véletlen ranyomtam a küldés gombra :)


Szóval este 18 körül kezdjük az esti rutint. 18.20-kor legkésőbb alszik.


Éjjel ritkán ébred.


Ha van valami, akkor az éjszaka 1-2x szokott kelni, de általában csak dajkálás kell neki néhány perc, aztán már jelzi, hogy menne vissza a kiságyba.


Ha van valami olyan program, ami nem minden napos, akkor nyilván változik a napirend is, de az esti rutin kvázi kőbe van vésve, azt ameddig lehet, tartani szoktuk.

2022. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Városi társasházban élünk, a menetrendben az általa preferált alvási és szopási időkhöz igazodtunk. Kb. 7-kor kel, szopik, 8-9 k. normál reggeli. 11k elalszik, de ha pont elviszem otthonról ügyintézni, akkor nem biztos. 13-14 k. ebéd, 19h vacsora, amit kihagyunk, ha már nagyon fáradt, legkésőbb 20h fürdés, utána szopás, legkésőbb 21-ig elalszik, éjfél körül ébred szopni, kb.5 percre, majd reggel 5-6 körül is így. Általában egyszer viszem ki, vagy mert dolgom van, vagy csak játszótérre. Többi időben a lakásban foglalja el magát.
2022. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Reggel 8körül ébred

Megreggelizik

Míg főzök, takarítok addig önnálóan eljátszik vagy segít

Ha boltba kell menni akkor elmegyünk

10-10:30körül tízórai, majd kimegyünk a levegőre (udvar, séta, játszótér)

11:30kor behozom, mosakodás, ebéd

12-12:30 körül elalszik kb 14-14:30ig

Majd innentől "csakazövévagyok" közös játék, ha ki akar menni akkor kimegyünk, vagy bent olvasunk, könyvet nézegetünk, játszunk stb

16körül uzsi

17kor még egy 15-20perces séta

18körül már csak "csendes játék" van építőkockázás, mondókázás

19 vacsi

19:30fürdés

20 estimese és alvás

2022. nov. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

7 óra körül ébredés. Reggeli rutin (tej,pelus, öltözés, frizura), kis játék, aztán reggelizés, majd én elpakolok, feltakarítom a romokat a konyhában- addig ő egyedül játszik. Mire mindennel végzünk, általában 8.30 van. Ha megyünk valahová, akkor én összekészülök (smink, öltözés, kaja, víz), addig játszik tovább, persze van, hogy ez egy totál káosz, mert épp matrica napja van. Ringatóra járunk, meg vásárolni szoktunk elmenni, ez heti 2x fix program. Fél 10-kor el tudunk indulni. Ha nincs program, akkor ahogy alakul, van, hogy előkészítek egy főzést, ő addig ott szöszöl mellettem és segít, vagy házimunkát csinálunk, vagy játszunk együtt. Ha program van, akkor út közben 11 körül tízóraizik, és nem ebédel, tejet mindig iszik alvás előtt. Ha nincs programunk, akkor 11-fél 12 ebéd.

12.30-kor alvás, kb. 1 órára el is alszik (most kicsit nehezen alszik el). Általában 2 órát alszik, 3-kor kel. Utána ha ebédelt, akkor uzsonnázik, ha nem ebédelt, ebédel (szóval nálunk ez változó, attól függően, hogy van-e programunk). Ez kb. fél 4-4-re ér véget, aztán vagy játszunk itthon, vagy lemegyünk játszótérre, vagy csavargunk itt a környéken, vagy jön a mama és őt várjuk- ez mind attól függ, mihez van kedvünk. Ha nyűgös nap van, leviszem, azzal jobban telik az idő, ha látom rajta, hogy nagyon jókat játszik, nem zökkentem ki. Fél 6-6 körül jön a férjem, akkor bekap pár falat gyümölcsöt- mármint a gyerek :D. Aztán fél 7-kor fürdés, negyed 8 vacsora, 8-kor mese, összebújás, fél 9-kor lámpaoltás. 9 is van, mire elalszik.

2022. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
1,5 évesen eljátszik egyedül??? Mindenkinél? Az enyém egyáltalán nem. Max, ha ott vagyok vele a szobában. De csinálni semmit nem tudok tőle. Konkrétan semmit! Ha konyhában tevékenykednék, akkor jön, hogy vegyem fel. Minden kell neki, amit nem szabad.Iszonyúan szepás.
2022. nov. 4. 23:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát az egyedül játékot ne úgy képzeld el, hogy ő rám se néz, olyan maximum 10 perc van egybefüggően. De kijön hozzám a konyhába, amíg mosogatok, kihozza a játékait, beszélek hozzá, hogy most ,,etesd meg a pónit répával, most adj neki borsót...", vagy kihoz egy könyvet, nézegeti, és ha érdekeset talál, akkor megmutatja. Vagy kirámolja mögöttem a rámolós szekrényét, ahhoz nem kellek, csak a visszapakoláshoz :D De néha ilyenekkel elvan, hogy felpakolta a gumiállatkáit a párkányra sorban, aztán ezzel elbíbelődött sokáig, tologatja a babakocsiját. Sminkelni a szobában szoktam, ő meg sertepertél körülöttem addig ugyanígy. 7-es voltam. Olyan 1 éves korától 15 hónapos koráig a lábam mellett üvöltött, amíg mosogattam, aztán már megszokta szegénykém, hogy ilyenkor muszáj mosogatnom.
2022. nov. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!