Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig nem baj ha...

Mennyi idős korig nem baj ha tápszert kap a baba? 17hónapos reggel, este 200ml kap, a tejet nem hajlandó meginni.

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy baj...

Még 2 éves kortól adható tápszer (junior tejital por) is van.

Kislányom múlt héten töltötte a 2-t, most issza az utolsó doboz tápszerét :), én úgy gondoltam (orvossal egyeztetve), hogy mivel elég rossz evő és még most is csak 10,5 kg jobb lesz neki még a tápszer, több kalória van benne mint a tejben.

20 hós kora óta reggel tejet, este tápszert kap. Főleg, ha nem hajlandó meginni a tejet, nem sok lehetőséged van, hgoy azért mégis tápláló legyen, amit kap.


Esetleg próbáld meg a házi (vagy autómatában kapható tanyasi) tejet, nagyon finom, az én kislányom pl. nem volt hajlandó meginni a bolti tejet (egyiket sem, pedig már a végén a 3,6-os bio tejjel is próbálkoztam), aztán egyszer vettem neki tanyasi tejet, felforraltam és úgy adtam oda, azót imádja, de nem kakaónak,csak simán üresen tejnek issza :)


A tápszert meg nyugodtan adhatod, semmi baja nem lesz, sőt egy csomó plusz tápanyagot, vitamint, stb. tartalmaz, amit a tej nem.


2 éves kislány anyukája

2010. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a konkrét választ nem tudom, de az biztos, hogy gyermeked még bőven ihatja.

Lányom már közel 2 éves, reggelente mostanra már megszokta a kakaót (félév kell-nem kell után), de este tápszert kap némi tejjel "hígítva", mert ő sem issza meg a tejet, macikávét, stb. Viszont igényli este a folyadékot. Amikor én is rákérdeztem a dokinktól, azt mondta, hogy ha szereti, hát akkor hadd igya!

2010. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. szept. 28. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 27 hónapos,és még tápszert iszik,reggel-este 250-300 ml.Igaz,ő kisebb korában allergiás tüneteket produkált még a junior tejtől is(hasmenése volt)ezért maradt a tápszer.Nyugodtan adhatod neki 3-4 éves koráig is(ha anyagilag bírjátok).Én biztos,hogy jó ideig megmaradok ennél.
2010. szept. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 poci-maci ***** válasza:

szia az én kisfiam szintén 17 hós és reggel este azt iszik sőt van hogy tízóraira is azt kér!

Nekem az orvos/védőnő azt mondta míg megissza szívesen addig had igya és minél később kezdi el inni a "pancsolt" tejet annál jobb!

2010. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!