Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kislányom nem akar...

6 éves kislányom nem akar barátkozni az óvodában, pedig a többiek kezdeményezőek. Fogadjam el ilyennek, vagy neveljem barátkozósabbá?

Figyelt kérdés

2022. nov. 18. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

hogy gondoltad ezt a barátkozóssá nevelést egy introvertált visszahúzódó gyereknél, hogy neki ne legyen kényelmetlen, ne okozzon traumát?

bántás nélkül kérdezem.

2022. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Mi baja lesz belőle, ha most nem barátkozik?
2022. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Beszélgess vele erről.

Miért nincsenek barátai? Magának való, egyedül szeret játszani? Akkor rendben van, fogadd el ilyennek.

Vagy szeretné, ha lennének, csak nem tud/nem mer közeledni másokhoz? Sokszor visszautasították, amikor játszani akart másokkal? Netán olyan csapat jött össze, akik között nem nagyon van senki, akivel szívesen játszana?

Más környezetben hogyan viselkedik? Játszótéren? Rokon gyerekek között?

Ha valami gátlás van benne, akkor próbáld azt oldani.


Sokszor azért lesz egy gyerek nagyon visszahúzódó, félénk, mert a szülei túl szigorúan nevelik és mindig fél, hogy bármit tesz, szidást kap érte. Vagy a szülei túlságosan féltik, ezáltal a világot félelmetesnek látja és nem mer belevágni semmibe. Ha ezekben esetleg magadra ismertél, ezeken változtatni kéne.


1-essel annyiban egyetértek, hogy direktben barátkozóssá nevelni nem lehet a gyereket. Csak felderíteni a magányossága okait, és ha ezek valami gátlásból, sérelemből, rossz élményekből fakadnak, akkor azokat helyre hozni.

2022. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Személy szerint gyűlöltem az oviban ha a többi gyerekkel kellett játszani. Fodrászkodni, szerepjátékokat játszani, bármit. Inkább a rajzolós, kézműveskedős típus voltam elég sokáig. A legboldogabb voltam mikor nem kellett velük játszani, inkább beszélgettem az óvónénikkel. Talán középiskolás koromban kezdtem el nyitni és élvezni mások társaságát.
2022. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mi, szülők is introvertáltak vagyunk, ilyen szempontból megértem, de azért szebb az élet barátokkal szerintem.
2022. nov. 18. 12:38
 6/12 A kérdező kommentje:
a nevelést úgy gondoltam, hogy amikor játszani hívják a többiek megmondom neki, hogy milyen klassz, hogy hívják őt, megmondanm neki, hogy jobban alkalmazkodjon a többiekhez, játsza ugyanazt mint a többiek, felhívnám a figyelmét, hogy milyen jó érzés ha az embernek vannak barátai
2022. nov. 18. 12:43
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
#5 Persze... Sőt rögtön Guccsi meg Lui Truttyon... 😄
2022. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Bocsi, az előző válasz nem ide szól.
2022. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

5,6


Hogy tudsz ilyen hülyeségeket írni, amikor elmondásod szerint te is introvertált vagy? Rendesen fáj olvasni...



"de azért szebb az élet barátokkal" - Nem.

"milyen klassz, hogy hívják őt" - Nem, nem az.

"jobban alkalmazkodjon a többiekhez" - S hozzá ki fog alkalmazkodni? Egyáltalán volt-e valaha példa arra, hogy valaki tekintettel volt rá is?

"játsza ugyanazt mint a többiek" - Ez neki miért jó?

"milyen jó érzés ha az embernek vannak barátai" - Nem, nem az. Főleg ha ilyen látszatbarátokról van szó. A barátai közt az ember jól érzi magát.

2022. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, a lányom majdnem 2 évig nem közeledett a többiekhez. Amikor megszületett a testvére, vele kezdett el játszani, ezzel egyidejűleg egy kislány csoporttársa is barátja lett. Az óvónők is így gondolták, mennyivel boldogabb lenne kis barátokkal, de őt csak zavarták. Amikor talált hozzá hasonlót, azzal összebarátkozott, de sosem lesz a társaság középpontja. Nem létszükség megváltoztatni a gyereket a társadalmi elvárások szerint.
2022. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!