Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, nagyszülők, aki akár...

Szülők, nagyszülők, aki akár csak néha is, de posztoltok a gyerekeitekről, unokaitokról. Mit szóltok ha az akar 6 éves gyerek bejelenti hogy többé ne tedd és szedd le az összeset?

Figyelt kérdés
Megteszitek? Hogyan erint? Hogy fog kinezni az oldalotok mostantol hogy a gyereketek, unokatok tobbe nem lehet rajta?

2022. aug. 10. 08:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Én amúgy is csak maximum napi sztoriban teszek ki képet a fiamról. Mást se sűrűn posztolok. 🤷 Őt meg pláne nem teszem közszemlére. Még így se hogy privát az oldalam. Szóval pont ugyan így fog kinézni mint most.

Ha egyszer azt kéri majd tőlem hogy még ezt se, meg fogom tenni. Sőt ha elég érett lesz, én fogom megkérdezni, nem bánja-e

2022. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Én egyiknek se engedem. A születésekor tehettek fék képet a nagyszülők, de ennyi.

De válogatás nélkül még a legelőnytelenebb, vagy akár intim családi, otthoni pillanatot megörökítő képet nem rakhatnak ki.

Oka ennek egyébként az is, hogy mindkét nagyi olyan igazi nyugdíjas módra kapott rá a Facebookra. Azaz jól megfér egymás mellett az első áldozó kisunoka, az áldott jóreggelt kívánok csicsás képek posztolása, meg a véresszájú trágár politizálás.

2022. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

2 vagyok, még annyi, hogy én csak a születésekor tettem ki magamhoz is képet róla.

Egyébként akiről tudom, hogy tényleg érdekli, annak üzenetben küldök. De a két mama az kitenné a szaros seggét is, szó szerint.

2022. aug. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
A gyerek nem bazári majom. Joga van nem kérni a nyilvános szereplésből. Ugyanis amit feltöltesz, mindenki látja. Amúgy meg nem mindneki kíváncsi mások kölykeire. Nem kötelező állandóan posztolni.
2022. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Bármilyen életkorban is kérné, tiszteletben tartanám és természetesen megtenném neki, nem esne sehogy sem, nem akadnék fenn rajta.

Ez amúgy nálunk nem fordul elő, mert én már töröltem magam a FB-ról, más közösségi médiára meg eleve nem is regisztráltam, mint pl. Insta, férjemnek sosem voltak ilyen fiókjai, a nagyik használják az arckönyvet, de ők sem képosztogatósak, olvasgatni járnak fel, ismerőseikről informálódni, se nem politizál, se nem osztogat meg egyikük sem semmit.

Én amíg használtam tán volt egy profilképem fent, amit 3 évente lecseréltem, sem családi fotók, sem kapcsolati státusz, esküvő, gyerekszületés, iskolák és ilyen baromságok nem voltak sosem jelölve, akire tartozik az tudta amúgy is. Kb. úgy 2005-től használtam amúgy, eleinte még csak az angol verzió volt anno és a covid alatt töröltem a fiókom, akkor sokalltam be a sok befordult ember hisztis osztogatásától, akkor bolondult meg otthon mindenki és árasztotta annyi szennyel az oldalt, hogy már képtelenség volt az idiótákat ignorálni, ahogy előtte.

Azóta sem hiányzik. Ahogy a messenger sem.

A gyerekeim már nagyok, de amíg kisebbek voltak sem posztolt róluk senki sem, pedig nem volt megtiltva senkinek, ha akartak volna, előtte biztosan megkérdeznek engem, nagyobb korukban meg a gyerekeket és mindegyikük van annyira intelligens, hogy dráma nélkül tudomásul venné bármelyikünk kérését.

2022. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
6 ev alatt 2 video kerult fel hatulrol ahol siel az apjaval. A nagyi nem posztol kepeket. Ismerosok kerdeztek, hogy miert nem lehet latni, de nem bazari majom, hogy mutogassam vilagszerte. Pedig nagyon jokepu kiskolyok… ;)
2022. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen nem töltenék fel többé (én mondjuk addig sem tettem volna). Ez semmi másról sem szól, minthogy a szülő/nagyszülő saját fontosságának érzéséről. Saját magáért nem kapna annyi lájkot, a gyereket használja rá. Persze azt mondja, ő csak azért teszi, mert büszke rá.
2022. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Néha töltök fel képet a lányomról, de mindig megkérdezem hogy akarja e hogy az adott képet mindenki lássa.
2022. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
6 évesem azt sem tudja, mi az az internet. Amúgy csak profi képek vannak róla, amikre akár büszke is lehet később. Viszont utálom azokat a szülőket, akik azt hiszik, az ő gyerekük körül forog a világ és ezért nem töltenek fel semmit. Ennyi erővel ne menj ki az utcára, ha ennyire félsz az élettől.
2022. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9es.nem valaszoltal. Ha a 6 eves gyereked azt mondana hogy szedjed le a profi kepeket es ne rakj fel, akkor hogy erintene? Vagy mondjuk 10 evesen? Es oda a szep instad a profi csaladi portfolioddal? Hogy eled meg? Hogy most mar csak magadrol tudsz kepet csinalni.
2022. aug. 10. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!