Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyre kevesebb kedvem van a...

Egyre kevesebb kedvem van a gyerekeimmel játszani, fog ez javulni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 20. 22:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%

10: ez teljesen ok, de máskülönben ezek mind közös interakciók.

A játszóterezés általában a szülők többségénél kimerül abban, hogy a gyerek játszon, ő meg max nézi... de inkább a telefonját vagy beszélget más anyukákkal. Ezért mondtam, hogy az nekem nem közös játék.

A gyerekprogramra hordás sem. Mert legtöbbször az ugyanez mint ajátszóterezés, csak más környezetben. Bár abban azért nagyobb esély van az interakcióra.

Azt viszont mindentől függetlenül jó ha tudjuk és észben tartjuk, hogy a gyereknek csak az a játék, amit ő is annak él meg.

2022. nov. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én kisebb gyereként imádtam a pesti nagyszüleimnél nyaralni ,mert nagyi sütit sütöt velem nekem ,látam befözni sok finom gyümölcsöt,le fagyasztani ,vagy elvitt piacra be vásárolni.ki mentünk telekre ahol annyi friss gyümölcsöt szedhetem és ehetem amennyit szeretem volna.

Nem engem szórakoztatak egész nap nem ültek mellettem ,volt hogy együtt néztük a tv este.

2022. nov. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A lányom már 12, de nálam is hullámzó volt ez a képesség. Nála különösen nehéz volt, hogy mindent mindig irányítani akart, szerepjátéknál az én szereplőm sem tehette amit akart, ettől elég hamar elment a kedvem. Társasnál mai napig van némi duzzogás ha veszít, korábban kifejezetten hisztik voltak, őszintén úgy sem öröm játszani, hogy azzal kell leülnöm hátha én veszítek. Ha szerencsém van. :) Pedig nagyon sokféleképp próbáltam elfogadtatni vele, hogy úgy nem öröm játszani, ha csak ő nyerhet. Ezért nekem is legtöbbször az együtt séta, bicaj, roller, játszó, stb ami működött mint gyerekidő, persze a játszótéren szivesen homokoztam vele, az pl. zökkenőmentes volt. Vagy a trambulinban ugrálás, vagy ahol nem lehetett versenyt csinálni a dologból. Szóval szerintem a gyerektől is nagyon függ, hogy mennyire csapatjátékos, vagy simulékony.
2022. nov. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Miért ment el a kedved?

A játékokat únod, vagy a gyerekeket?

Próbáltál újab-újabb játékokat bevezetni? A mindenkori életkonuknak megfelelőt - esetleg kicsit komolyabbat?

A gyerekek únák a játékokat?

2022. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
A lényeg: amikor játszotok engedd el magad, ne érdekeljen mit gondol a világ, nem a külvilagnak játszik egy gyerek hanem magának. Válj gyerekké, es játsz gyerekként. Óh, kilyen jo volna ha az egész élet játék lehetne, es semminek nem lenne tétje. Mutasd meg, jogy nem mindig sikerül minden, de akkor lebontjuk azt a tornyot es újrakezdjük es csinálunk egy sokkal jobbat. Ez a játék lényege. Én imádok legózni a gyerekkel, és saját plüsseim is vannak itthon mert jó. Pedig nincsenek is gyerekeim, csak úgy a magam kedvéért. Es közben felnőtt férfi vagyok, és vállalkozó is. Ha játszom azt magamnak teszem.
2022. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!