Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány pár cipője van az 1-3...

Hány pár cipője van az 1-3 éves (járni tudó) kisgyerekednek egy szezonban? Mennyit költesz kb. szezononként cipőre?

Figyelt kérdés

Márkásabbat, pl. D. D. Step, Szamos, Geox, stb. veszel vagy nonamet?


A kistesónak elteszed a kevésbé használt cipőket?



2022. nov. 21. 09:32
1 2
 1/18 Pekka ***** válasza:
47%

1, max. 2 pár. Teljesen felesleges többet venni, nagyon gyorsan kinövi.

A használhatókat félretettük kistesónak. A noname nem mindig jó, mert nem megfelelően tarja a lábfejet. Érdemes a középkategóriából választani, azok határozottan jobbak. 5-10 ezer környékén már jó kis cipőket lehet venni.

2022. nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Ami nagyon jó állapotú volt (pl átnőtt vagy alig hordott) azt eltettem, most a kicsi hordja.


2 pár van mindenből. 2 szandi volt a nyáron, 2 edzőcipő az ősszel, most pedig 2 téli.

Ha az egyik koszos/vizes, ott a másik.

A benti papucs az, amiből 1et vettem, de kaptunk még 2 párral, azokar nem is hordja.

Nem veszek ilyen márkájúkat

(14hónapos, 10hónapos kora óta jár )

Másik gyerek 3 éves, neki 1 papucs, 2 elmenős cipő, 2 itthoni (oviba jár, sokszor vizes mire hazaér így legyen váltás másnapra. Ugyszint itthonra is).

Amíg nem vilt ilyen saras, vizes idő csak 3 pár edzőcipője volt. 2 elmenő, 1 itthoni.


Ja és van 1-1 gumicsizmájuk.

2022. nov. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Szezononként 2 pár cipőt veszek. Barefoot cipőket hord, Bundgaard, Protetika, D.D Step volt/van neki eddig. 10-18e forint között vettem őket attól függően, hogy találtam e akciósan valahol a méretében. Most télre vettem egy gumicsizmát is. Amit keveset, hordott, jó állapotú azt elraktam a kistesónak.
2022. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

2-3 pár

Tavasszal, ősszel van több


Télen mindig van egy hótaposó és egy bakancs.

Van mindig gumicsizma is.

Benti de ez szezonfüggetlen ( nem papucsozunk, mi is mamuszozunk felnőttként)


Átalábqn van egy ddstep egy nike és valami nonem


Telre ddstep és egy Decathlon


Ha kapubk valahonnan, és jó állpot, akkor én rájukadom.



Átmeneti időben van “elmenős” és “játszós” is.


Nyáron a cipön felül szandál, vízezhető, strandszandàl..


Nem mertem sosem számszerűsîteni mennyibe kerül mindez.

2022. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

4.vagyok


Eredetileg eltettem, de a kicsi 2 éves korára akkora lábbal él, mint a nagy 3,5 évsen

2022. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

1-1 pár cipőjük van szezononként.

Pl: most télre egyikük Superfit bakancsot kapott (30 ezer a méretében), a másik Protetika (barefoot) bakancsot 22 ezer.

Mindkettő kibírja az egész telet, nem áznak be, nem kopnak szét és minden alkalomra vállalható. Nem kell mellé plusz "szép cipő" és "ovis/sulis nyúzós sem". Egy cipő elég ami minőségi.

2022. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon lassan nő a lába, van hogy még épp jó a tavalyi cipője is.

Van most 2 őszi magas szarú cipő, ezek tavalyról maradtak de még épp jók.

2 téli csizma, ezek újak, szerintem jövőre is jó lesznek.

4 nyári szandálja volt, ebből egy tavalyról maradt, kettőt használunk még most is óvodai valtócipőnek, 1 meg csinos szandál egyszeri alkalomra.

Tavaszra-őszre 3 sportcipő, ebből egy szintén tavalyról maradt.

1 tornacipő tornára szintén tavalyról.

1 papucs úszasra, és 1 nyári papucs amiben itthon is elcsoszog most a lakásban, ezek tavaly is jók voltak.

1 ünneplő cipő egyszeri alkalomra.

Nem a márka a fontos, hanem hogy jól tartsa a labát, kényelmes legyen. Szezononként 1-2 cipőt veszek, de ezek ugye sokszor jók később is, kapunk is időnként átnőtt vagy egyszer hordott cipőket. Most "márkás" a téli cipője, szandálja, és a tornacipője meg az egyik sportcipője. Összességében minden van, geox, adidas, liuyo, nelliblu, CMP, primigi, aldi márkás, HMes,meg kínai boltos is.

2022. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%
15 hónapos a gyerekem, 1 pár cipője van, nem márkás, deichmanban vettük kb 5 ezer forintért. Felesleges lenne neki több, mert nem jár annyit, hogy folyton váltogatni kelljen neki. Ami a drágább, márkás cipőket illeti, semmivel sem jobbak, csak a marketingjük állítja be úgy. Azért kifizetni 15-20 ezret ég, márkanévre, hogy kb 2,max 3 hónap alatt kinövi, luxus.
2022. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
13 hónapos lányomnak 1 pár bundás ddstep bokacipője van jelenleg. Gondolkodom egy csizma beszerzésén is emellé.
2022. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
20 hónapos a lányom, tavasszal kezdett járni, akkor kapott egy DD Step félcipőt (13 ezer). Nyáron egy Richter szandit hordott (17 ezer), játszótérre meg egy Crocs-szerű szivacsos szandiban járt (örökölte), ezt a kettőt váltogattuk. Ősszel kiderült, hogy mivel nagyon befelé dől a bokája, szupinált cipőt kell hordania. Instagramon találtam a TornaDóra márkát, nagyon elégedett vagyok vele, remek kialakítás, nagyon igényes, a talpa emelt, hogy dolgoztassa az izmokat. Most kapott egy őszi cipőt (17 ezer), benti szandit (13 ezer), és megvettem már a téli bundásat (20 ezer). Ezek mind szupináltak, remélem, hogy jó lesz tél végéig a méret. Nekem fontos, hogy miben jár, én is lúdtalpas voltam, x-lábbal, gyerekkoromban jártunk ortopédiára, volt lábtorna, aztán talpbetét, stb., és végül egészséges lábam lett felnőtt koromra, ezért nagyon hálás vagyok.
2022. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!