Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól engednétek/engeditek...

Mikortól engednétek/engeditek a gyereket videójátékozni?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kisfiam, szeret mesézni gyerek youtube-on, viszont ott sokszor előjönnek olyan videók amiben androidos játékokat mutatnak be (semmi extra, ilyen kis autóversenyes, gyümölcsgyűjtős, super mario stb.)


És sajnos felmerült az igénye, hogy nagyon szeretne ő is játszani, de mondtam, hogy még kicsi hozzá, megérti meg minden. De néha azért úgy eszembe jut, hogy milyen jó lenne együtt autóversenyezni valami konzolon :) (apa vagyok)


Én 8 éves voltam amikor kaptam egy Atari 2600-ast a kilencvenes évek elején, és emlékszem egész nap előtte ültünk, aztán 10 évesen már Nintendóztunk, 14 évesen számítógépeztünk.


Tudom, hogy ma már más világ van, sokszor látom a szülőket, már a 2-3 éves kezében ott van a mobil az ülő babakocsiban, nálunk nincs ilyesmi, néha nézegetünk képeket telefonon, meg vicces videókat, de a kontroll mindig nálunk szülőknél van.


Nektek mi a véleményetek? Nálatok hogy van?



2022. nov. 21. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Onnantól ahogy engeded, az lesz a központi kérdés mindig, hogy mikor játszhat. A gyerekek nem ismerik a mértéket. Ha meg betartatod, akkor az állandó konfliktusforrás.

Férjem fiain látom. Amióta játszhatnak, az a központi kérdés.

Egyik barátunk engedte az 5 éves fiának, aki úgy rákattant és túlpörgette maga a játék is és a feszkó is, mikor nem lehetett, hogy a mindennapi dolgokban sokkal kezelhetetlenebb volt. Végül az lett a konklúzió, hogy letiltották. Kb 1 hét alatt "jött le róla". Durva, hogy milyen függőséget tud okozni, majd "elvonási tüneteket".

2022. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es, pontosan, ettől félek, és ez tart vissza. Jelenleg egy nagyon jól terelhető kisfiú, ha mesézik is, de mondom, hogy menjünk ki az udvarra/vásárolni/játszóterezni/főzzünk valamit anyának mire hazaér, akkor azonnal kapcsolja ki a tévét és jön segíteni.
2022. nov. 21. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ha nálatok ilyen jól működnek a dolgok, ésszerű keretek között ezt is meg lehetne oldani. Sokkal könnyebb elzárkózni valami felől, mint jól csinálni. Szabályok kellenek, és úgy látom nálatok jól működnek a dolgok. Következetesen kell ezt is beengedned az életetekbe. A technika rohamosan fejlődik, nem vehetjük el a gyermekektől a fejlődés lehetőségét. Mint mindennek ennek is van rossz és jó oldala is. Ugyan úgy legyenek programjaitok, ne a játék legyen a központban. A tiltás szerintem semmire sem jó, annyira elavult dolog mint sirva hagyni egy csecsemőt éjszaka.
2022. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es, ez is jó meglátás, nem tiltom igazán, mert a tévén van beépített játék (puzzle, meg memória, és egy ügyességi), azon néha játszik, de ugye azok még sem versenyzős, 3d grafikás, beszippantó addiktív valamik.


Amikor kérdezi, hogy mikor lesz neki is "videójátékja" (ez alatt ő valami olyasmit ért, amin lehet játszani, akár egy konzol), akkor mindig mondom, hogy majd ha kicsit nagyobb leszel, és megérti, mindig mondja, hogy "majd ha iskolás leszek".

2022. nov. 21. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ilyen drasztikus a dolog, ahogy az egyes írja, inkább nevelésfüggő. Mi egész kicsi koromtól fogva játszhattunk, viszont ahogy minden másnak is, ennek is megvolt a maga helye és ideje. Emlékszem, amikor még abban a korban voltunk, hogy tényleg csak játékra használtuk, akkor napi egy óra számítógépezés volt a limit, és ezt rendesen be is tartatták velünk a szüleink, volt odatéve a gép mellé ilyen konyhai időzítő, tudod, az a tojás alakú, amit el kell tekerni és csörög, ha lejár, azt mindig beállítottuk egy órára, és amikor csörgött, akkor még azt a kört befejezhettük az adott játékból, és utána ki kellett kapcsolni. Sose játszhattunk szülő jelenléte nélkül, így mindig tudták ellenőrizni, hogy nem valami nem a korosztályunknak való dologgal játszunk-e. Persze később tizenéves korunkban, amikor már a gép tanuláshoz meg egyéb tevékenységekhez is kellett, meg főleg amikor már nemcsak egy családi számítógép volt, hanem mindenkinek saját laptop, akkor megváltozott a dolog és nem voltak ilyen napi limitek, de nyilván addigra egy csomó más szabadidős tevékenységet is megismertünk és így nemcsak a géppel, hanem más dolgokkal is szívesen foglalkoztunk.
2022. nov. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyemmeg, nagyon aranyos kisember lehet!

Igen, nem mindegy, hogy mit játszik a gyerek. Korának megfelelő játékkal engedném, de az én szabályaim szerint. Az eleje óta szabályok szerint, illetve ne lássa azt sem, hogy te rágörcsölsz a témára,mert akkor ő is rá fog. Fontos, hogy sokkal több olyan dolog legyen ami azon kívül érdekli őt. Sok szülő ráhagyja a gyerekre, had játszon, a szülők is telefonoznak. Így mit is várunk? Olyan életet kell nekünk is felmutatni, amiben nem központi szerepe van a kütyüknek. Másként nem lehet elérni.

2022. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én fiam volt ennyi idős, a férjemmel játszottak közösen Mariót meg ilyen retro játékokat. Nem lett tőle függő, ettől még ugyanúgy szeretett mindenféle mást is csinálni.

Utána lassan jött mindenféle, Minecraft, Brawl Stars, Fortnite (ezek nyilván akkor amikor egy kicsit idősebb volt). Most 12 éves, és legalább egy éve nem videójátékozik. Ráunt.

2022. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
4 éves múlt a fiam. A férjemmel kezdtek játszani, de a fiam egyre többet akart. Mi most este engedjük egy kicsit a játékot, de csak ha ott vagyunk. Sokszor már ezt sem igényli. Negatív hatásai voltak, ha napközben játszott. Nem akart játszani a játékaival, kezelhetetlen volt, minden gondolata ez volt. Pedig mi nem engedtük sokat. Nálunk az esti kb. 20-30 perc közös játék bejött. Napközben megérti, hogy nincs.
2022. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!