Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj az ha a gyerek...

Miért baj az ha a gyerek videójátékokkal játszik?

Figyelt kérdés
Egy csomóan mondják azt hogy ez milyen rossz, de miért is az? Mármint valós okok érdekelnek, nem az elképzelt dolgok.
2016. jún. 6. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Saját tapasztalatot tudok írni, mert a 6 éves fiam nagyon szereti a videójátékokat. Nem hiszem, hogy ez önmagában baj lenne, de sajnos nagyon könnyen beszippantja, soha nem fordul elő, hogy magától abbahagyná, mindig nekem kell szólnom érte. Mindig. Napi 20 perc nálunk a limit, az még nem okoz gondot, de ha mégsem sikerül tartani, szabályszerű hisztériás rohamot kap, ha ki kell kapcsolnia, pedig ezt az ő korában azért már nem kéne.

Ismétlem, kordában van tartva, de ha rajta múlna, semmi mást nem csinálna, mint ezeket a vackokat nyomkodná. Pedig nem játszik semmi erőszakossal.

2016. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Javaslom a pszichologuspasi nevű pszichológus youtube csatornáját. Ennek a területnek a szakértője. Jó videói vannak a témában.
2016. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De persze hogy hisztis a gyerek ha 20 perc után abba kell hagynia, 20 perc játék kb semmivel egyenlő, elmegy pillanatok alatt az a kis idő és utána mit csináljon? Ha mondjuk iskolás a gyerek, tanulás megvolt, akkor utána egy szülő miért korlátozza a játékot? Mit vár mit csináljon helyette a gyerek? Gyerekkorban van lehetősége játszani, jó dolog, miért kell beállítani azt mintha valami rossz lenne? Én úgy látom ezt hogy a legtöbb felnőtt nem játszik ezért ellenzi... semmi másért. Nem érti milyen jó ezért nem engedi, hülyeségnek tartja és kész. A legtöbb 35+ éves úgy nőtt fel hogy a játék nem a tévé/monitor/mobil előtt történt, nem értik meg hogy manapság már igenis ez a játék egy gyereknek, nem akarnak haladni a korral... nem így van?
2016. jún. 6. 21:42
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Egyik hogy függőséget okoz, másik hogy torzitja a világ megismerésére valo motivácioját, ezáltal beszűkültseget okoz akár egy életre mert a kisgyermekkoron alapszik a gondolkodás, harmadik hogy az agyi idegpályák mozgással fejlődnek, ami pl fára mászást, focit, stb jelent, nem pedig ujjtornát, ami meghatarozza a kesőbbi kognitiv képességeit, tanulasi , befogado képességeit, stb, a legnagyobb baj, hogy fejlodesben levő kisgyerekről van szó.
2016. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Helyette lehetne : biciklizés, foci, társasjáték, sakk, kártyajáték.

Az előttem szóló jól leírta.

2016. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
5 válaszolo jól leírta,tanulás után lehet társasozni,focizni,biciklizni,futkározni,stb fél óra gépezés kisgyereknek pont elég .
2016. jún. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
"De persze hogy hisztis a gyerek ha 20 perc után abba kell hagynia," Úgy látom, a szövegértelmezés nem nagyon megy. 20 perc után nem hisztis. 30-40 perc után már az. Minél tovább nyomja, annál inkább.
2016. jún. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem megy a szövegértelmezés. A kérdező a kommentje alapján ítélve nem hiszem hogy felnőtt, hanem a gyerek akit nem engednek videojátékozni.
2016. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akárhol is jártam utána, leginkább az derült ki hogy a videójáték hasznos mindenkinek. Legalábbis napi 4-5 óra alatt. Utána függőség csak. De egy gyereknek úgy sincs ideje ennél többet játszani. Na meg nem csak olyan videójáték van aminél ülni kell. Létezik olyan ami megmozgat, ugrálni kell meg mozogni, stb. De ezt is hülyeségnek tartja a sok szülő. Mintha a középkorban élnének még... nem akarnak a korral haladni. Én nem értem miért. Ha a gyerek utál sportolni, utál kint játszani, akkor is inkább azt kényszerítik rá, nehogy már jól érezze magát a gép előtt. Mintha az valami bűnös rossz dolog lenne.
2016. jún. 9. 22:03
 10/12 anonim ***** válasza:
2016. jún. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!