Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Magyarországon az erőszakos...

Magyarországon az erőszakos videojátékok okolhatóak a kis számú, kamaszok által elkövetett erőszakos bűncselekményért?

Figyelt kérdés
Pécsett legutóbb egy 17 éves fiú késelt meg két férfit, de hallottam olyanról is, amikor 15 éves ölt embert. Nem értem, miért nem készítenek tanulmányt ezekről az esetekről, hátha sikerül visszavezetni az erőszakos tartalmak, lásd korhatáros videojátékokra, filmekre, amik hatással voltak az elkövetők személyiségváltozására.
2015. jún. 29. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
A bűntetteket elkövetőeknél sokkal többen játszanak erőszakos videojátékokkal, és mégsem lesz mindenki bűnöző. Bennem, és még sok másik fiatalban csak levezeti a feszültséget. Akik meg elkövetik a bűntetteket őket lehet, hogy ezek a játékok stimulálták, de az eredete valami más egyéb pszichés probléma.
2015. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Igazából akkor a Tom&Jerry alapján már simán megpróbálhattam volna papírvékonyra passzírozni egy macskát egy úthengerrel, mert "úgyis túléli" alapon.

Szerintem amikor egy ilyen fiatal öl, akkor sokkal mélyebben kell keresni a probléma gyökerét, nem a játékokban. A játék már csak max. hab a tortán.

2015. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban számít a családi háttér. Ha az instabil, rideg, bántalmazó, akkor jó esélye van a gyereknek/fiatalnak, hogy hasonló viselkedésmintát fog követni, itt főleg az agresszióra gondolok.
2015. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
mást se tesznek évek óta... a tanulmányok szerint nem vezethető vissza! sőt, az olyan rétegeknél akiknél már csak anyagiak miatt sem jut ilyen játékokhoz a gyerek (nincs tv-internet, pláne xbox és társai) gyakoribb a bűnöző...
2015. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem, szerintem a szüleik sokkal inkább okolhatóak. Normális családban ilyen elő nem fordulhatna.
2015. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a videojátékoktól van. Ez csak a tájékozatlan szülők álláspontja.
2015. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem, az csak egy eszköz. Mindig a szülő a hibás, ha gyerek ennyire sérültté válik. A videojátékozás egy okozata az elhanyagolásnak. (egyébként önmagában nem lenne vele gond, csak a mértékével és a tartalmával)
2015. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 klopusz ***** válasza:
26%

Érdekes felvetés.

Akkor az okosok azt is magyarázzák meg, hogy az a gyerek, aki kiskorától horrormeséket (Hófehérke, Piroska, Hamupipőke stb.) és dalokat (Boci-boci tarka, Gólya, gólya, gilice) hallgat illetve énekel, miért nem lesz agresszív?


Szerintem ennek annyiban van csak köze a játékhoz, hogy ezek a fiatalok ahelyett, hogy az utcán/grundon/akárhol fociznának, kosaraznának és így fárasztanák le magukat, inkább egy nyamvadt gép előtt irtják az "ellenséget".

2015. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Dehogy is a videójátékok miatt..haverokkal, barátokkal sokat Mortal Combatozunk, és mindenki nyugodt, kedves.. Talán én vagyok a legagresszívabb (én is csak akkor, ha anyám a közelemben van, és az agresszió kimerül annyiban, hogy minden kis hülyeségért rászólok az emberekre, esetleg 1-2x rájuk kiáltok, hogy "kuss"... viszont az a fehérnép majdnem rám gyújtotta a házat, bezárt 1 hétre stb..legkorábbi emlékem róla az, hogy amikor azt akartam, hogy apám mondjon mesét bevitt a szobába és megütött...szóval ezen meg nem kell csodálkozni, hogy már a hangjától/szagától/a tudattól h ott van a falra mászok)

Röviden, tömören, ha valamilyen bűncselekményt követ el, az nem a videójáték hibája.. hanem történt vele valami kiskorában.. lehet hogy neki is egy ilyen elb*szott családtagja van, csak nem ilyen türelmes.. vagy rossz nevelést kapott..

2015. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nem a videojtékokon múlik. Van akinek alapból van hajlama rá, lehet hogy a videojátékokból inspirációt kap és hamarabb követ el valamit, de előbb vagy utóbb úgyis rászánná magát egy bűncselekményre. A videojátékok nem okoznak személyiségváltozást, normál esetben.

Egy példa: tegyük fel én most elkezdek gta-zni, napi minimum 4 órát tolom. Akkor a személyiségem megváltozik, és hamarosan lelövök valakit az utcán, aztán ellopom a kocsiját? Hát nem.

Bármennyire is rajong valaki egy játékért, az egyrészt eleve biztos hogy illeszkedik az alap személyiségéhez (külömben nem játszana vele), másrészt nem tudja komolyan megváltoztatni. (Én pl a fantasy témájú játékokat szeretem, és nem azért imádom a fantasyt mert ilyenekkel játszom. Fordítva!) Akit egy játék rávesz egy bűncselekmény elkövetésére, ott már a játék előtt is volt probléma, maga a játék legfeljebb a katalizátor.

2015. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!