Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kis gyufaáruslány története...

A kis gyufaáruslány története 10 éves gyerekektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányom osztályában karácsonyra az Andersen mesét a kis gyufaáruslányt adják elő. Nem túl kicsik ők ehez még? Ti mit szóltok hozzá?


2022. nov. 21. 19:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
10 évesen nem kicsik már szerintem.
2022. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Miért lennének kicsik?
2022. nov. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
A 3 éves fiam is tisztában van a halállal, nem hogy egy 10éves
2022. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
De, szerintem 10 évesen még kicsik ehhez a gyerekek, mert nagyon szomorú történet, pláne így karácsony alkalmával, ami nem a sanyargásról és a halálról szól.
2022. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Én emlékszem, nálunk is általánosban karácsonykor előadták még anno egyszer a Kis gyufaárus lányt, én ott 13-14 éves fiú létemre letaglóztam
2022. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem.


Olvasd el alaposan, miről is szól.

2022. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk kazettán, hangoskönyvként volt meg, sokat hallgattuk már 6 éves korunktól kezdve. Nem szabad agyonfelteni a gyereket minden létező dologtól, így lesznek lelkileg gyenge hópihék. A halál természetes dolog, a régi időkben pedig gyakori volt a szegénység és a fagyhalál. Egyáltalán nem baj, ha legalább megfordul a fejében a történet hatására, hogy becsülje meg amilyen van, mert koránt sem olyan természetes mint gondolná.
2022. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Derjaderja ***** válasza:
35%

Hát ez jó kérdés.

Számomra ez a lélekgyilkos triász (ez, az ólomkatona és a fenyőfa), képtelen lennék el is olvasni őket. Nem hiszem, hogy bármilyen gyereknek való, de végül is a 10 éves el fogja viselni.

Vannak más elgondolkoztató, negatív végű, halálról, szegénységről szóló, de nem teljesen nihilista mesék.

Mindenesetre én egy karácsonyi ünnepen biztos nem vinném színre.

2022. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom is egy csodálatos Andersen mesét adott elő ennyi idősen egy mesemondó délutánon. Páran megkönnyeztük. A gyerekek is figyelmesen hallgatták, bár nem tudom a valódi mondanivalóját megértették-e. Ennyi idősen mindenesetre már elgondolkodnak rajta szerintem. Amikor én voltam gyerek, akkor is előadták a Kis gyufaárus lány történetet a suliban.
2022. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan. Nekem volt egy csodaszép Andersen könyvem gyerekként, és 10 évesen már az összes ilyen történetet olvastam. Nem okozott traumát.


Nem kell túlfélteni a gyerekeket.

2022. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!