Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történhetett 21 hónapos...

Mi történhetett 21 hónapos kislányom alvásával?

Figyelt kérdés

Az "előélete" nem tökéletes, sokáig nagyon sokszor kelt éjjel, 1 éves korától már csak 2-3x, ami csúcs volt az előző 8-10 kelésekhez képest, majd még tovább javult, az utóbbi hónapokban szinte átalussza az éjjelt, ha ébred, csak hajnalban, cicit kap, és utána visszaalszik. nappal és este is cicit kap elalvás előtt, de nem azon alszik el. szépen beállt arra, hogy nappal 2 órát alszik, este 8 körül elalszik, reggel 7kor ébred. nappal 5-10 perc alatt elaludt eddig, este kb. 20. na most kb. 1 hete nappal és különösen este szenved az elalvással. kriminális, hogy mit művel. nappal csak 1-1,5 órát alszik, ami persze nem elég, és este már 6kor tiszta KO. Este negyed 8kor már alszik, de mire elalszik! van hogy 3/4 óra. Előtte fireg-forog, dobol kezével -lábával, nyöszörög, stb. Éjjel is sokat forgolódik, van hogy kb. hajnal 1-2 körül felébred félig, vagy teljesen, és nézelődik, kezével szórakozik, lábával csapkod...nem sír, meg semmi, de nem alszik. aztán 1-2 óra múlva alszik csak vissza, és fél 7kor, vagy van hogy 6kor is már kukorékol. közben meg álmos, de vissza nem aludna. nappal meg nyűgös a kialvatlanság miatt. most pl. úgy aludt el nagy nehezen, hogy a karomra hajtotta a fejét, és a hasát simogattam, pedig amúgy nem szereti, ha elalvás közben bizgerálom. nem történt semmi változás az életünkben, ami miatt feszültebb lehetne.

bocs ha hosszú volt.


2010. szept. 29. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogaival hogy álltok?
2010. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

már csak a 4 utolsó hiányzik, mostanában jöttek ki a szemfogai. tapintásra nem érzek semmit a hiányzóknál, nem dzzadt, meg semmi.

de amúgy sose csinált iylesmit fogzásnál, inkább éjjel gyakori kelésekben jelentkezett nála, meg nappali nyűgösségben. elaludni el tudott ettől még , és nappal is jól aludt. az mondjuk igaz, hogy mostanában nem fényes az étvágya.

2010. szept. 29. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Mintha nem lenne annyit levegön,mint eddig.... Nehezen alszik el, nem döl ki rögtön, nem eszik annyit,mint eddig. Sookal jobban fàraszd ki! Jàtszótèr, sèta a boltba, nem kocsi:), nagy bunyó,hancur este, uszoda esetleg.
2010. szept. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
e téren sem változott semmi. napi 2 órát vagyunk délelőtt-délután játszótéren, hacsak nem esik az eső, ha esik, akkor meg ált. játszóházba megyünk. mindenhová biciklivel megyünk amúgy, babakocsit nem használunk, viszont gyalog nem indulok el vele sehova, mert 50 méter múlva cipeltetné magát....szóval ki van fárasztva úgy, ahogy eddig.
2010. szept. 30. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet szeparációs szorongás. Az enyém 20 hónapos és mindig egyedül aludt el a szobájában (amiért sokan irigyeltek) csak betettem az esti kakó után és rázártam az ajtót. 2 hónapja csak velünk hajlandó aludni és ha átcsempészem a szobájába és felkel éjjel ordít és vissza kell hoznom hozzánk. :/ Pedig semmit nem csináltam másképp mint azelőtt. Szerintem nem akar egyedül lenni, talán fél valamitől.
2010. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem hiszem, ui. születése óta együtt alszunk. :) a kiságyban sosem aludt el.
2010. okt. 2. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!