Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek a...

Kelemenkelo kérdése:

Van itt olyan anyuka akinek a gyereke nehezen szokot be a bőlcsibe? Mit nem fogadott el? Mi az amit rosszul viselt? Nekünk az alvás meg hogy agressziv lett

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém nem evett ott kb 1 hónapig. Éhség sztrájkolt. Fél éve kezdtük de még nem jutottunk el odáig hogy ott is aludjon.
2010. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdésem az lenne hogy milyen ütemben kezdtétek beszoktatnia gyereket a közösségbe?

Nekem az a tapasztalatom hogy be kell dobni a mélyvízbe..

Sajnos bölcsibe kellette adjam augban 2 éves kislányomat, aki rettenetesen anyás. Soha, senkivel nem volt nélkülem, mert se nagyszülő, senki aki vigyázni tudott volna rá, így rettegtem mi lesz a közösséggel.

A nyári szünet és egyéb körülmények miatt úgy adódott h mindössze 4 napom maradt a beszoktatásra....

1.nap csak délelőtt hagytam ott aztán hazamentünk aludni

2. nap bedobtam reggel és délután mentem érte. Igaz, bőgtünk mind a ketten, gyomorgörcs, stb. de 2 hét után már a reggeli nyafogások is megszűntek.

Vidáman megy reggel, alig akar hazajönni.


A dadusok azt mondták h minél jobban elhúzzák a beszoktatást annál nehezebben szokja meg a kisgyerek.


Ezért kérdeztem h mennyi időt szántatok rá.

A Ti bölcsitekben választhattok vagy megmondják hogy mikor menjetek haza és hagyjátok ott a gyereket?


Légy erős! Próbáld meg "bedobnia" a mély vízbe, aztán majd meglátod.

Csak az első pár nap nehéz aztán el lesz foglalva az új feladatokkal, sokkal önállóbb lesz, büszkén tesz-vesz..

Nagyon sok jót kap a közösségtől.

Neked kell elhatároznod h szükséges-e beadnom, vagy nem szorulsz rá annyira. Ha igen , akkor ne vacilálj mert ezeka picik annyira megérzik a bizonytalanságot! :)

Sok sikert!

2010. okt. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a beszoktatás nálunk egész jol ment szerencsére, csak rogton az elso hét után beteg lett a fiam, és megszakadt...de teényleg jobb minél gyorsabban odaszoktatni, ahogy elottem is írták, konnyebb lesz aztán:))

nem volt reggel nyafogás, megpakolta a kis táskáját otthoni játékokkal, és mentunk..viszont éjjel rosszul, nyugtalanabbul aludt, és az elso honapban kb elég nyugos volt miután hazamentunk.... ugyanez játszodott le pár hétig, amikor a bolcsiben átkerult a nagycsoportba,nem ellenkezett sosem, jol elvolt napkozben, de éjszaka....,most szeptemberben pedig elmentek a nagyobb gyerekek, barátok oviba, ugyancsak 1-2 hétig nyugos volt, éjjel nagyon rosszul aludt, és mivel most már beszél is, kiderult, hogy mi foglalkoztatja... szoval nálunk minden az éjszakai (nem)alvásban tukrozodott vissza....

az agresszivitás lehet a társaság hatására, meg ahogy no, ugy változik a gyerek...egy idoben verekedos lett az enyém is, de jobban figyeltunk rá, és már nincs ilyen gond...

2010. okt. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is az éjszakai nyugtalan alvás volt a legnagyobb problémám. Amúgy minden jól alakul bent a bölcsiben.
2010. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!