Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is van, hogy még...

Másnál is van, hogy még mindig probléma az éjszakai alvás és mindig is probléma volt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 12:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsi lemaradt...17 hónapos a fiam
2011. okt. 24. 12:04
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem általában nem a gyerekkel van gond, hanem a szülőkkel. Az enyémek átaludták az éjszakát 2 hetes koruktól kezdve, mert hagytam őket aludni.

Aztán voltak gyerekek,akikre azt mondták,hogy reménytelen, felkel hatszor éjszaka. Érdekes,amikor azt mondtam,hogy aludjon nálunk 2-3 éjszakát,a másodikat már végigaludták.

Tehát (néhány esetet kivéve,amikor fiziológiai probléma van a gyerekkel) a szoktatással van gond, a szülő "nem hagyja" aludni és visszaaludni a gyereket. Mert vagy felveszi, vagy megengedi, hogy a szülői ágyba menjen, éjszaka eteti....stb

2011. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krisztivan ***** válasza:
86%
Szivesen "küldeném"a fiamat,meglátjuk hogy mit rontottam el.Sajnos már a kórházban is inkább nem aludt mint aludt.Sok mindent végigcsináltunk(most nem részletezem)de még mindig rossz alvó.Most hogy jön a foga még rosszabb.Ami nálunk úgy tünik be fog válni az a külön szobában való alvás.Egyébként már sokmindenkivel beszéltem erről a problémánkról és lehet tényleg én rontottam el valamit de nem tudom hogy mikor és mit.
2011. okt. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is küldeném az elsőnek a fiamat! :)

21 hónapos, minden éjjel legalább 2-3x, de inkább még többször felébred. Esti fektetéssel nincs gond, este 8-kor szépen egyedül elalszik, aztán 10 körül kezdi az ébredezést.

Semmit nem kap ilyenkor, át sem vesszük az ágyunkba. Megsimogatom, visszaalszik. De nagyon fárasztó, hogy éjszakánként néha óránként át kell mászkálnom hozzá.

A testvére 4 éves, pár hetes kora óta alszik éjszaka, minden ébredés nélkül. Persze ugyanúgy lett szoktatva mind a két gyerek. Mégsem egyformák,hát ez van!

2011. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3,5 éves, de még mindig van olyan éjszaka, hogy felébred, mert rosszat álmodik v. elzsibbad a lába, nem találja az alvós állatát stb.


Kis korában is rossz alvó volt, mindig mozgolódott, a mozgolódásra felébredt, aztán nem tudodt visszaaludni. A külön szoba nálunk is jobbá tette az alvásokat, azután volt csak átaludt éjszakánk, de ezt csak két éves korában tudtuk megoldani, mert akkor tudtunk elköltözni másik lakásba, külön.

2011. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első válaszoló remekül meg tudna ebből élni, én is küldeném akkor a fiamat hozzá, szoktassa át.

20 hónapos, és még felkel. Most már istenes, de 2-3 hónapja még 3-4 alkalommal is felkelt, és órákig nem aludt vissza. Ne menjünk most abba bele, hogy mit rontottunk el. Lényeg az, hogy ő a 2. gyerek, de az 1. gyerek 3 hetes korától átaludta az éjszakát, a 2. gyerek meg nem, pedig ugyanúgy csináltunk mindent. Az ilyen beképzelt anyukák azt hiszik, azért mert szerencséjük volt a gyerekkel, az az ő érdemük. Én sem jártam be a gyerekszobába keltegetni, hogy tudjak vele babázni az éjszaka közepén, gondolhatod.

Mellesleg a nagymamánál meg egyáltalán nem is alszik, pedig anyu is fogadkozott, hogy majd ő elaltatja.

2011. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

első vagyok, pszichológus, családpszichológiával foglalkozom. Igen része a terápiának az is,hogy ott vagyok a családnál és a "javíthatatlan" esetek néha nálam kötnek ki.

Érdekes módon nem volt egy gyerek sem "javíthatatlan"

2011. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Szerintem általában nem a gyerekkel van gond, hanem a szülőkkel"


Kisfiam újszülött korától nyugtalan,rosszul alvó baba volt,később kiderült,hogy figyelemzavaros hiperaktív,majdnem minden éjjel alvajár,pavorozik,én mit rontottam el?Mit tanácsolnál nekem?(örökbefogadott kisfiú a vér szerinti anyuka erősen dohányzott a terhesség alatt,majd igen kis súllyal született a kisfiam)

Nincs egy nyugodt éjszakánk...a kishugi csak egy éves,de este beteszem a kiságyba és reggel úgy kell már ránéznem,hogy miért nem ébred már,mert ha még fel is ébred akkoris eljátszik magában,nem sír.

2011. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom 2 és fél éves. 3-4 szer kel fel éjjel. Adok neki teát és vissza alszik (többnyire). De aki azt mondja, hogy én rontottam el valamit. szívessen oda adom egy hétre. Kipróbálhat rajta minden hasznos dolgot, majd bebizonyíthatja magának a megdőlt elméletét.A tankönyveit meg égesse el!

Az anyósom phd-t végzett (gyereknevelésből) a hétvégén megbukott az életben. Ennyit erről!

2011. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok. Pszichológus válaszolót kérném, hogy lásson el bennünket valami hasznos tanáccsal. Nem kötekedésből írom, tényleg érdekel bármi, ami segíthetne a problémán.

Az tény, hogy amíg csak jó alvó gyerekem volt, én is azt gondoltam, minden a szoktatáson múlik. Ezt most már nem hiszem, ennek ellenére a szokásokhoz ragaszkodunk, mindent úgy csinálunk, ahogy a másik gyermekünknél is tettük, de nála nem válik be. Külön szoba, külön ágy, semmi nem fáj, nem zavarja. Mégis, mivel lehet próbálkozni? Csak elméletben, ha már szóba került, mit csinálnál egy (mások szerint)nem alvó gyerekkel, ha hozzád kerül egy éjszakára?

Köszönöm, ha válaszolsz.

2011. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!