Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányomnak 4 napja...

4 éves kislányomnak 4 napja folyamatosan láza van mit csináljak már??

Figyelt kérdés

Kedden belázasodott, felhívtam az orvost, aki rendszeresen távgyógyít.. Biztos vírus csillapítsam a lázát majd elmúlik, ha nem hívjam ma.. Azóta folyamatosan 38, 7 körül, lázcsillapító kombinálva, addig jó, amíg tart a hatás majd újra fent.. Ma már 39,2. Délután hívom, mondom mi a szitu.. Oké majd hétfőn vigyem el.. Mondom de nagyon rossz állapotban van!! Erre nagy nehezen, akkor vigyem be.

Ott megvizsgálja, ledöbben, felül van fertőzve.. Antibiotikum, kúp felír..

Majd 8 körül egyszercsak 39,9 a láz. Kúp gyorsan bead.. Fél óra múlva sem történik semmi.. Gyors hűtőfürdő. Oké, láz lemegy, mehet aludni.

Most ránézek, megint forró. Lázmérés... Megint 39.8.. Gyorsan Flamborin cseppek, majd várakozás.

Már olyan gyomorgörcsöm van, 3 napja nem aludtam szinte. Flamborint kombináltam Nurofennel. Meg 200 mg os valami gyerekkúpot írt fel.

Mit csináljak? Segítsetek. Sosem volt még így a gyerek.

Mit adjak neki ami hatásos? Vajon meddig fog ez tartani?


2022. dec. 2. 22:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Nekem amikor gyerekként semmitől sem ment le akkor anyukám vizes lepedőbe csavart.
2022. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod szerintem. Most hogy már kap antibiotikumot is remélhetőleg gyorsan helyrejön, de ha holnap is ilyen magas lenne én bevinném ügyeletre.
2022. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Helyre fog jönni, ne aggódj! Nekem az a tapasztalatom, hogy a kúp ezerszer jobb lázcsillapításra mint a cseppek. Én a hűtőfürdőről azt tanultam, hogy már nem ajánlják, csak ha jól esik neki. Rosszul is van? Mert ha amúgy nem vészes, akkor hidd el nincs baj.
2022. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

1.csináltuk azt is törölközőbe csavartuk, kb 2 órán keresztül volt lent a láza

2. Igen, de szerintem sokkal hamarabb el kellett volna már kezdeni.


A múltkor hólyagok jöttek ki a nyelvén, nem tudott enni 3 napig, azt hittük kéz láb száj vírus, akkor fogtam bevittem az orvoshoz, ami miatt le is cseszett hogy odamentünk személyesen. Megvizsgálta, nem az. Majd 4 napra rá kezdődött ez a folyamatos láz. Szerintem köze van egymáshoz. Nincsenek rajta sehol kiütések.

Azt mondta ma, hogy csúnya a torka, a tüdeje tiszta, valami vírus..

2022. dec. 2. 22:36
 5/24 A kérdező kommentje:

3.nincs jól. Bágyadt, állandóan aludna. Viszont ha úgy van, nevet. Vizet sokat iszik. Meg csak gyümölcsöt eszik napok óta.

Azt a kúpot milyen gyakran adhatom? 8kor kapott 1et.

Meg hogy most adtam a Flamborint, adhatok kúpot vagy várjak? Most ismét lentebb ment valamennyire egyébként.

2022. dec. 2. 22:39
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, hogy segít, ha legközelebb előbb lehűtöd és utána adsz neki gyógyszert úgy tudom, hogy úgy jobban hat.


Ha nagyon félsz, minden régiónak van 0-24 órás telefonos ügyelete, ők talán meg tudnak nyugtatni.

2022. dec. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ha nem nagyon hatnak a gyógyszerek, akkor ügyeletre kellene menni. A háziorvos úgy látszik, nem valami segítőkész, pedig elvileg házhoz is kellene jönnie, ha olyan nagy a baj.

De hátha az antibiotikum segíteni fog.

Nálunk is hűtőbe volt mindig a lázcsillapító.

Nurofent próbáltad már? Van belőle szirup is.

Jobbulást nektek, és próbálj meg lenyugodni, hátha lemegy a láza minél hamarabb!

2022. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt olyan láz, amire hiába adtam bármit mert nem ment le.És tényleg semmi se vitte le.39.5 -re beállt és 7 napig ennyin is maradt kisebb csökkenésekkel. Nagyon félelmetes.

A lázcsillapítók amúgy úgy működnek, hogy beadod és általában először felfele viszik a hőmérsékletet, aztán kb 2 fokot viszik lejjebb a testhőmérsékletet. Szóval 39,8 leviszi 37,8 és ennyi, annál lejjebb nem megy.Én ezt akkor megfigyeltem hogy tényleg igaz.Csak nálunk nem igazán maradt lent a hő csak nagyon rövid időkre.


Amit viszont merek ajánlani, hogy ne takard be csak a vékony lepedővel, ne legyen vastag pizsi csak valami vékony és a talpai is legyenek szabadon, mert a testhőt azon keresztül tudjuk jól szabályozni.Ezek a dolgok segítik ,hogy a testhője úgymond természetesen szabályozódjon.Az enyémnek nagyon sokat segítettek ezek a dolgok.Meg az alvás.Hagyd aludni.Ha amúgy teljesen rendben van( magánál van, nincs nehézlégzés,nem beszél félre, nem kábult) akkor azért én nem biztos, hogy bevinném ügyeletre.

Ha viszont bármilyen olyan rossz érzésed van, hogy valami nem jó.Nem stimmel, akkor szerintem hallgass az ösztöneidre.Én nem vagyok paramami, de amikor úgy éreztem most menni kell meg kell mutatni, akkor tényleg mindig jól döntöttünk hogy ügyeletre vittük.

2022. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
#7, nem a gyógyszert kell lehűteni, hanem a gyereket.
2022. dec. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha tud aludni hagyd békén. Nem kell csillapítani a lázat, ha alszik.
2022. dec. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!