Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minőségi időtöltés a nagyobb...

Minőségi időtöltés a nagyobb gyerekkel, újszülött mellett?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisebbik lányom, a nagy ~2,5 éves. Iszonyú bűntudatom van, hogy a nagyobbikkal nem tudok úgy minőségi időt tölteni, ahogy eddig, illetve ahogyan azt ő igényelné. A kicsi folyton rám van cuppanva, amikor alszik, akkor próbálok a naggyal valami értelmes dolgot csinálni, de zömében a kicsi alvása az úgy néz ki, hogy a kezemben/rám kötve hurcikendőben, szóval nem annyira tudok pl szaladgálni a nagyobbal, felkapni és dobálni, felszabadultan játszani. Az ilyen ölbevevős játékok, kirakósozás/toronyépítőzés, meseolvasás stb egész napra nem köti le, érthető módon a mozgásos játékokat jobban szereti.

Mit lehetne szerintetek ilyenkor csinálni vele, ami minőségi időtöltés? Nyilván nem én vagyok az egyetlen, aki ilyen helyzetben van/volt, szóval bízom benne, hogy másoknak vannak jó tapasztalatai a kérdésben :D


2022. dec. 6. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is 2.5 év van köztük.

En rengeteget olvastam, szineztem, legóztam a naggyal, 1 kézzel.

A pihenőszék egy áldás volt. A kicsit sokszor beletettem, elnézelődött (első naptól) és addig tudtam a naggyal játszani.


Nekem ez a része még nem volt kihívás.


Most a nagy 3.5, a kicsi 1. Most van az, hogy együtt nem játszanak, velem akar mind a 2, de külön-külön. 2 fele meg nem tudok szakadni.

Ha a naggyal jatszok, a kicsi sír. Ha a kicsivel játszok, a nagy hisztizik.


Nekem most nehéz.

2022. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valamiért naivan azt remélem, hogy miután a kicsi már nem akar nonstop cicin lógni, valamelyest könnyebb lesz. Nyilván nehéz lesz az egész, erre számítok, de amikor fizikailag már nem lesz folyamatosan hozzám nőve a kicsi, akkor valamiért az van a fejemben, hogy könnyebb lesz a naggyal is foglalkozni :D
2022. dec. 6. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a hitben éltem. Visszasírom 😅

Nekem az lett a könnyebb, hogy a nagy elment oviba. Igaz délig. Delelött így a kicsivel vagyok. (Igaz főzünk, mosunk, takarítunk).

Férjem pedig munka után átveszi a kicsit, akkor van időm a nagyra.


Én a túlélésre megyek 😅

2022. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!