Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis, ovis korú nagytesó...

Bölcsis, ovis korú nagytesó hogyan reagált az újszülöttre?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok keseredve. Nagyon féltékeny a nagyfiam. Ami teljesen érthető, de nem akarja sehogy sem elfogadni a kicsit. Mikor hazahoztuk a múlt héten, akkor az volt a reakciója, hogy nem nézett rá, majd elkezdett sírni. Később mondta, hogy oké, megöleli. Aztán ki akarta lökni a kezemből, arconvágta.

Mikor akezemben látja a kicsit, folyton szól, "anya vegyél fel", "anya velem játsz". Ebéd után jön haza az oviból, amíg a pici alszik végig vele játszok.

Mindig azt mondja az öccsére, hogy nem akarom. Már nem is erőltetjük, de ha csak meglátja a picit nálunk, elkezd hisztizni. Ha behozzuk a nappaliba a kiságyából, a nagyobbik fiam azonnal lelép.


2021. szept. 28. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Hány éves? Hisztizik egy darabig, aztán abbahagyja.
2021. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

3 éves.

Nem szeretném ha rossz lenne a viszonyuk.

2021. szept. 28. 18:48
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Ettől nem lesz rossz a viszonyuk, csak 3 éves, nem is fog később emlékezni mi volt vele 3 évesen.
2021. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Meg néha olyan durván lép fel a pici ellen, hogy félek baja lesz. De leszidni sem akarom, mert akkor azt fogja érezni, hogy a picit jobban szeretem. Persze nincs így, de így is egy méregzsák.

Mondom arconvágta, próbálja kilökni a kezemből, tegnap 1 percig nem figyeltem amíg bepakoltam a mosogatógépet és azt vettem észre, hogy a babafészket rugdalja (amiben a kicsi fiam feküdt)

2021. szept. 28. 18:51
 5/17 A kérdező kommentje:
És csak azért aggódok, mert állítólag engem is "buzerált" a bátyám mikor kisbaba voltam. Hát a mai napig rossz a viszonyunk.
2021. szept. 28. 18:53
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Pont 3 éves voltam, amikor megszületett az öcsém. A szüleim elmondása szerint nagyon nem szerettem volna őt, "Nem hagyjuk a kórházban?" - kérdeztem, amikor haza akartuk hozni.

Próbáld meg bevonni a fiadat a baba körüli dolgokba, pl pelenkázásnál adja ő a pelenkát, kiválaszthatja a testvérének a ruháját stb. Érezze azt, hogy fontos szerepe van a családban, nincs elhanyagolva, hiszen már egy nagytesó.

2021. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2 éves volt, mikor megszületett a kisöccse. Nagyon nem tetszett neki, bántotta is, féltékeny volt. Azóta eltelt 8 hónap, vmivel jobb lett a helyzet, úgy látom, fokozatosan javul, de még mindig nem az az "imádom a kistesóm" típus. Néha oda megy hozzá, megpuszilja, ad neki játékot, de nagyjából ennyi. A kezdetektől fogva próbálom bevonni a baba teendő dolgokba, de nem érdekli, inkább elvonul és játszik. Nem tudom, fog-e ez pozitív irányba változni, de többen mondták, hogy ha a kicsi is nagyobb lesz és tudnak együtt játszani, jobb lesz, jobban össze szoknak. Ebben bízom én is.
2021. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Mesélj neki, hogy milyen jó lesz, ha nagyobb lesz a pici. Hogy ő lesz a kedvence, mennyire fogja szeretni a nagytesóját, felnéz majd rá. Hamarosan lehet majd vele játszani, nem lesz már ilyen törékeny és akkor nagyon jó haverok lesznek ők ketten.

Csináljatok olyan programot, amit a nagy választ. Esetleg lehet külön is, csak vele. Mondjátok el neki, hogy attól, hogy lett kistestvére, még ugyan úgy szeretitek őt. Én ezt nagyon sokszor elmondtam a lányomnak.

2021. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

2,5 volt a lány mikor megszületett a fiú, nézegette, odafeküdt mellé, figyelte hogy mit csinál..

Mi pl soha nem mondtuk neki, hogy gyere nézd meg puszild meg stb, békén hagytunk, úgy kezeltül a kicsi érkezését, mintha csak egy kenyeret vittünk volna haza a boltból.

Soha nem volt féltékeny szerencsére

2021. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

És igen, erőltetni nem szabad. Ha nem akar vele foglalkozni, nem kell, ha rá sem akar nézni, nem baj. Ettől nem lesz rossz később a kapcsolatuk.

Azt viszont tudatosítani kell benne, hogy bántani nem szabad a babát.

2021. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!