Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van aki 5 év körüli gyermekéne...

Van aki 5 év körüli gyermekének mesekönyvet(is) vesz karácsonyra? Ha igen akkor milyent?

Figyelt kérdés
Keresztlányomnak kellene könyvet vennem de fogalmam sincs ekkora kisgyerek milyen jellegű könyvnek örülne. Nem tipikus kislányos, igazi kos belevaló rosszcsont. Nagyon szereti az állatokat.Tudnátok ajánlani könyvet neki?
2022. dec. 13. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Pettson és Findusz-sorozatból valami. Ez egy nagyon jópofa svéd(?) mesesorozat egy öregemberről és a macskájáról, ennyi idősnek szerintem pont tökéletes.

Vagy esetleg egy Holly Webb könyv. Ezek már kicsit komolyabbak, rövid regények képek nélkül, mindegyik egy gyerekről meg a kutyájáról vagy a macskájáról szól. Az én lányom 5 vagy 6 éves volt, amikor ezeket kezdtük olvasni neki.

2022. dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rachel Piercey: Kerek erdő, esztendő

David Petersen: Egérőrség

Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Dawn Casey: Mesék télre

Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról (Ezt az öt évesem nagyon szereti, és én is. Nagyon klassz állatmesék vannak benne.)

2022. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pettson és Findusz az nálunk is nagy kedvenc, igaz 3.5 éves a fiam, de este általában azt kéri.

A walt disney a másik ami megy, igaz azt csak használtan tudok szerezni, az újjak nem olyan jók.

2022. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ruminit ennyi idősen kezdtük.
2022. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Berg Judit: Lengemesék

Beck Andrea: Titoktündér

Anne Ameling- Iris Hardt: 3-5-8 perces mesék


7 éves kislányommal olvassuk ezeket (könyvtárból kölcsönözzük folyamatosan).

2022. dec. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Geronimo stilton könyvek.
2022. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Azért nem mindegy, hogy mit és mennyit olvastak neki eddig.

Pl: a fenti ajánlások alapján mar a 3 évesemnek se tudnál újat venni, mert mind megvan.

2022. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tony Wolf mesekönyvei most nálunk a legnépszerűbbek.
2022. dec. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az új Lengemesék lesz a fa alatt az 5,5 évesnek.
2022. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon köszönöm a sok sok szuper ötletet, idővel beszerzem neki mindet! Végül elvittem magammal egy könyves boltba hogy megnézegesse milyen könyvek vannak, s majd a Jézuskának megírjuk azt. 2 Bogyó és Babócás könyv tetszett neki nagyon. Meg is vettem gyors amíg lefoglalták :)Nem olvastak neki eddig igazán 😢 Remélem innentől fognak majd…
2022. dec. 13. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!