Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Öt és tíz éves gyerek viselked...

Öt és tíz éves gyerek viselkedését mennyire lehet összehasonlítani?

Figyelt kérdés

Nekem öt évesem van. Légyszi olyan írjon, akinek nagyobb van.

A gyerekem nála idősebb, 10-12 éves gyerekekkel sportol együtt, ő a legkisebb, és nagyon elbizonytalanodtam a viselkedésével kapcsolatban. Eddig csak az ovis társaival láttam eszetlenkedni, és ott teljesen egyformák, sőt, van akihez képest kisangyal. Most viszont látom, hogy a nagyobb gyerekekhez képest értetlenebb, többször kell szólni, hozza az oviban tanultakat. Egy példa, kedvenc szava lett a fing. Oviban tudom, hogy másnak is. Minden mondatban szerepelnie kell, ordítja folyton, emellett kötekszik a nagyobbakkal állandóan. Azt se bánja, ha visszakapja, nem is zavarja.

El kell ismernem, hogy én nagyon is szigorú vagyok, az edzők szerint ugyan többször kell szólni valóban, de szerintük ez nem baj, látszik, hogy nem bánják, még tetszik is nekik, hogy lett ilyen picike is. A foglalkozás egyébként nagyon jót tesz neki, ezt én is látom. Meg azt is, hogy a 10-12 éves gyerekek is eszetlenkednek bőven, de teljesen másképp, mint az enyém. Ez normális? Irreális elvárás lenne, hogy figyelmesebb legyen, csendesebb, ne kötekedjen ennyit (állítólag ebből alább is hagyott) és ne kiabáljon ilyesmiket?

Szemétnek érzem magam, bárhogy is próbálom nézni. Vagy azért, mert nem magyarázom neki a szabályokat elégszer. Vagy azért, amit az edzője mondott egyszer, hogy nem kell mindig korlátozni. És még azért is, mert múltkor szembesültem vele, hogy van szófogadatlanabb gyerek is ott, legalábbis ezt mondták, és megkönnyebbülést éreztem.

Kivenni nem szeretnénk, ez nem opció. Imád járni, jót tesz neki, az edzők szerint a többieket nem zavarja, mert ők eddig is ugyanennyit ökörködtek.

De már kétségbe vagyok esve, és néha nagyon szégyellem magam, hogy tehetek róla.

Akinek van öt és kb. tíz éves gyereke, össze lehet hasonlítani a kettőt? Tud az öt éves úgy viselkedni, szót fogadni stb, mint a nagyobb gyerek?



2022. dec. 14. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Milyen sportágban vannak együtt az ötévesek a tízévesekkel?
2022. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ihen, irreális elvárás.
2022. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Off

1: nálunk anno például jiu jitsunál együtt voltak az 5 és 10 évesek is.

2022. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly kérdés? Öt év különbség van köztük. Az pont annyi idő, amennyit a tied egyaltalán életben volt, neki ez egy egész élet. A 10 evesnek is a fél élete 5 év. Hogy viselkednének már ugyanúgy?!
2022. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Baszki 5 éves!!!
2022. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

én amúgy nem értem, hogy min problémázol egyáltalán?


ő szereti, másokat nem zavar, edző szerint rendben van.


katyvasz az írásod… most mi valójában a problémád? hogy úgy viselkedik a gyereked mint egy óvodás, nem úgy mint egy negyedikes-ötödikes?

2022. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mivel nekem nincs tíz éves gyerekem, még közel sem, fogalmam sincs, hogy azért viselkedik "jobban" egy gyerek valamivel, mert annyival érettebb lenne, vagy mert jobb nevelést kapott. Példákat senki nem hozott eddig, semmilyet. Titeket nem zavar, ha a gyereketek ilyesmiket csinál? Mert én eddig csak olyan anyukáktól hallottam megnyugtatást, akik gyerekeit sosem hallottam még csak hangoskodni sem.
2022. dec. 14. 22:18
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

Teljesem más korosztály attól mert 10 évesekkel van együtt, ő nem azon a szinten van.

Minden edzés után elkell mondanos erélyesen hogy mit hibázott a viselkedésben.

Ha úgy hibázik pici bünti is lehet. Sajnos nagy szigor segíthet csak.

2022. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Kerdezo, te meg nem lattal 10 eves gyereket ?


10 eves gyerek 5. osztalyos, felsos. tortenelmet, fizikat, kemiat , torteket tanul. Jatekkal nem jatszik.


Egy 5 eves kozepsos ovodas. Alomvilagban el, autozik, hisz a telapoban.

Hogy a jo fenebe lenne mar ugyanaz a viselkedesuk ??

2022. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 6 éves, és imád olyan szavakat kimondani amiről tudja h idegesít. 1 éve csinalja
2022. dec. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!