Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 2 éves gyereke is mindent...

Más 2 éves gyereke is mindent csoportosít? Mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés

Az óriás legóit mindig szín szerint rakja össze (pl csak rózsaszín vagy csak zöld torkonyat épít), a matricákat is kategorikusan rendezi el (az összes embert egy csoportba, az összes fát egy külön csoportba stb). Érdekes még, hogy mindent egyenes sorba tesz a földön és neki sokszor ez a játék, pl csak plüss cicákból csinál sort vagy csak plüss macikból, csak ceruzákból. Mindig szabályos a sor és sosem különböző típusú tárgyakból vegyesen épül fel.


Más gyereke is játszik így?

Mit jelenthet ez pszichológiai szempontból? Lehet neki így nyilvánul meg, hogy igényli pl a családi egységet? (Ha a férjem valamiért másik szobában van, akkor kettőnk között ingázik amíg egy helyen nem leszünk, ha hárman vagyunk rendesen látni rajta, hogy nagyon-nagyon örül ennek.)


Egyébként szépen beszél egész nap már régóta, nagyjából szobatiszta hónapok óta, a szeretét szépen kimutatja mindenkinek (ma a boltban pl a tököket is ölelgette és azt mondta szereti őket😄), idegenektől, ha hozzászólnak megszeppen és hozzámbújik. A hajszál és a szösz nagyon zavarja, ha a bőréhez ér (az apukája ugyanettől van "rosszul").



2022. dec. 6. 23:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekorvost kerdezd meg erröl szerintem.
2022. dec. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%

Kényszeres viselkedészavarra (OCD-re utaló jelek) 😟


"Rendrakással, rendezgetéssel kapcsolatos kényszercselekvések között jellemző a szimmetriára való törekvés. Gyakori a ceruzák, könyvek sorba rendezése vagy a babák, autók rendezgetése, amiket csak meghatározott sorrendben lehet a szekrényre tenni."

2022. dec. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
56%
Elég tipikus autista tünet.
2022. dec. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Bölcsiben dolgozok és nem szoktak így játszani a gyerekek. Lehet ő ilyen, nem kell rögtön a legrosszabra gondolni. Mindenképp megkérdezném a védőnőt vagy a gyerekorvost mi a véleménye.
2022. dec. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
4-es vagyok. Van autista nálunk a csoportban és valóban rendezi a játékokat. De őt nem köti le több játék, van 1 kedvenc, amihez ragaszkodik és azzal játszik bent. Az udvaron mindig ugyanazt az 1 játékot rendezi (motorokat). Amúgy azt már a védőnő biztos látta volna, ha autista tünete lenne.
2022. dec. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
5, attól függ, hogy milyen a védőnő. Van, amelyik csak dísznek van.
2022. dec. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

Elég sok évet eltöltöttem kisgyermekek közt, ugyebár az autizmust nem diagnosztizálják 2 éves korban (illetve nagyon ritkán), de bennem ez esetben felmerülne a gyanú.

Egyáltalán nem tipikus 2 éves viselkedés amiket leirtál. Jelenleg itthon vagyok 2 évesemmel, soha semmit nem rendezett még sorba. Persze ha csak őt ismerném, nem jelentene semmit, de bölcsődében 12 év, óvodában 3, szerintem már jelent.

Mindenképp lépnék a helyedben ezügyben valamerre.

2022. dec. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Én csinàltam ilyeneket gyerekkoromban. Enyhe autisztikus és adhd-s tüneteim vannak, de jól funkcionáló felnőtt lett belőlem. Az iskolát iszonyatsan megszenvedtem vistont.

Nem àtlagos, amit a gyereked csinál. Figyelni kell, hogy olyan oktatàst kapjon, ami az igènyeihez igazodik.

2022. dec. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
36%

Az én kisfiam meg ennyi idősen ha kirakott tucatnyi műanyag állatfigurát (tehenet, lovat, birkát, kutyát stb.), mindegyik pontosan ugyanabba az irányba nézett.

Eszünkbe sem jutott, hogy autista lenne. Ma (9 évesen) sincs semmi erre utaló jel.

Tudomásom szerint az autistákra nem jellemző, hogy szeretetüket kimutatják, a kérdező gyereke meg még a tököket is szeretgeti a boltban. Marhaságnak tartom, hogy egyes válaszolók itt autizmust emlegetnek. Vagy direkt paráztatjátok a kérdezőt????

2022. dec. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy baromság, hogy az autik nem mutatják ki a szeretetet. Van amelyik nem, de ez nem tipikus tünet.
2022. dec. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!