Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak ezeket eszi meg a gyereke...

Csak ezeket eszi meg a gyerekem,szerintetek ez gond?

Figyelt kérdés

Igyekszem változatosan főzni, de más alapanyagot egyszerűen nem eszik meg fujjogás nélkül. Szóval ezeket eszi: rizs,krumpli,tészta, húsok,répa, borsó, sütőtök,alma,málna,körte,paradicsom,paprika, tej, kakaó,műzli,tejföl, brokkoli (határeset).

Fujjogva eszi,vagy nem is nyúl hozzá: sajtok, kenyerek,kiflik,joghurtok,mindenféle pékáru,tojás,banán és az összes többi étel.

Mivel azt a kevés féle zöldséget legalább szereti, szinte minden nap van répa, borsó, sütőtök, alma a kajában, már ha azt akarom, hogy ne csak tésztán meg rántotthúson éljen. Miért utálja ennyire a pékárukat és tejtermékeket? Gondoltam arra,hogy glutén meg laktóz érzékeny, de pont a tejet meg a tésztát imádja és semmiféle emésztési bántalma nincs tőle. 6 éves. Az oviban tudtommal mindent megeszik, kivéve a pékárut azt ott sem.


2022. dec. 19. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyi mindent megeszik, az bőven jò. Ìgy legalább nem kell agyalnod, hogy mit főzz.
2022. dec. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olyan,mintha mindennap ugyanazt főzném, mintha répapucolásból és tökhámozásbol állna a hetem...
2022. dec. 19. 23:56
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Majd megszereti a többit is :). Próbáld turmixolni (olvasztani) és eleinte keveset majd egyre többet belerakni az ételekbe.


Esetleg ha ti is ebből esztek, akkor magatoknak készíts mást is és azt is szolgáld fel, hátha rákap arra is.


Nálam az jött be, hogy valamelyik szülőm tányérjából megkóstoltam. De ez amúgy anyumat kivéve az egész családot idegesítette, főleg, hogy tizenévesen is csináltam, szóval gondold meg mielőtt bevezeted ezt a módszert.

2022. dec. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Örülj neki. Az én lányom 14 éves, és a felsoroltak töredékét sem eszi meg, van 3-4 kedvenc, a többit piszkálja, és nem eszi meg... 😰 Totál kivagyok tőle 13 éve...
2022. dec. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

A sajtnál esetleg csinálhatod azt, hogy néha ráreszeled és ráolvasztod a húsira. Azt le lehet bányászni róla, ha nem ízlik, de mégiscsak ott van a tányérján.


A banánt gyerekként mi sem szerettük. A kenyeret sem, valószínűleg nincs szüksége snnyi szénhidrátra. Esetleg egy gluténitolerancia tesztet csináltathatnátok, legyen kizárva.

2022. dec. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
46%
Ha jó étvággyal eszed előtte azt, amit szeretnéd ha ő is enne, meg fogja enni. Közben dícsérd is, hogy milyen finom, de látszódjon rajtad, hogy te is szereted. Bármit mond a szülő, ha ő maga nem eszi, vagy ne adj isten, grimaszol valami ételhez, azt a gyerek sem fogja enni, bárhogy dícséri is.
2022. dec. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is pnaszkodtam az oviban


Óvónő:


Megeszik 5 dolgot?


Akkor átlagos evő..

2022. dec. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Tudja a fene. A banánt 50 éve utálom, a kenyeret szintén. Csak és kizárólag ropogósra piritva vagyok hajlandó enni, és akkor is inkább mint egy rágcsálni való (kenyérkockaként), nem mint étel.


Ha az oviban mindent megeszik a kenyér kivételével, akkor az előadás (fújolás) csak neked szól. Ha ő tudja az oviban, hogy ha nem eszik, akkor éhes lesz, és ezért inkább eszik, akkor talán valami hasonló érzésben lehetne részesíteni otthon is. Ha nem lennél kétségbeesve amiért nem eszik egyszer vagy kétszer, de eszik majd később, akkor enne, mert nem érné meg neki a szinházat csinálni.

2022. dec. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az enyémeknel volt olyan időszak, hogy csak a rántott húst vagy pedig a bundás kenyeret ettek meg. Volt olyan is hogy semmit. Vagyis csak a csokit. Ekkor vittem orvoshoz, aki azt mondta hogyga egy valamit megeszik akkor az már jó ha csoki akkor csoki. De vittem vérvételre az is teljesen rendben volt. Mindenevő egészséges gyermek. C
2022. dec. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
A sütőtököt helyettesítheted néha batátával (más néven édesburgonya). Sokoldalú zöldség és hasonló íze van mint a töknek. Lehet belőle szalmakrumpli, de rakott krumpli is. Én múltkor a vegyes főzelékbe is raktam egy keveset.
2022. dec. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!