Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokat betegeskedő gyerekek...

Sokat betegeskedő gyerekek anyukái?

Figyelt kérdés

Azért próbálok itt tanácsot kérni, mert a gyerekorvosunk gyakorlatilag semmit nem mond, nem javasol, csak legyint..


A helyzet a következő: kisfiam októberben kezdte az óvodát, és azóta nagyjából heti 1x megy, többi nap itthon van lázasan. Eddig így "vicces" volt, mostmár kezdek aggódni, hogy ez normális e. Amint megítéli a doki, hogy mehet oviba, délre megint rosszul van, mehetek érte.

Most két hetet volt itthon felsőlégúti betegséggel, tegnap ment ismét oviba, délután megint lázas lett (39°) 😞 ezek előtt volt mandulagyulladás, kötőhártya gyulladás, tehát mindig más típusú betegség..

Nem tudom, hogy ez így mennyire normális, mennyire gyakori jelenség? Több szülő is mondja, hogy az első ovis év ilyen, na de ennyiszer lenne beteg a gyerek?


Ez így megy már 2 hónapja, kB két üveg panadolt "elfogyasztott" ezidő alatt.

Béres cseppet, c-d vitamint, multit kap rendszeresen és mégis ennyiszer beteg?


Ti mit adtok a gyerekeknek, hogy erősödjön az immunrendszerük?



2022. dec. 20. 07:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen mindegy mit adsz neki. Én már próbáltam mindent. 2 éve lesz közösségben és még mindig állandóan beteg. Igaz ennyire nem, de alapból gondolom erősebb az immunrendszere mint a tiédnek.

Ovi előtt jártatok közösségbe?

2022. dec. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos vannak ilyen gyenge immunrendszerű gyerekek, régen ők haltak bele egy megfázásba - ezt most csak azért írom, hogy értsd, ez valahol egy természetes dolog, mindig léteztek olyan gyerekek, akiknek a szervezete gyenge volt.


A sógornőm is mindig nagyon beteges volt, gyerekként is összeszedett mindent, és most felnőttként is sokat beteg az átlagemberhez képest.


Szóval, nem tudom, ezen segít-e, valami, max. az idő. Ilyen szempontból feleslegesnek tartom ennyi vitamint szedetni a gyerekkel, inkább adj kevesebbet, de vidd mindennap a friss levegőre, ha csak 15 percre is, sok zöldség-gyümölcs és idő.


Amikor pici volt, vitted naponta a szabadba, "edzetted" a szervezetét, hogy télen is kint voltatok? Valamennyit találkozott másokkal, volt beteg, vagy most először találkozik mindenféle bacival?

2022. dec. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ez az első olyan igazi közösség neki, nem volt bölcsis, de napi rendszerességgel jártunk játszótérre, fejlesztőházba és úszni, télen is nyáron is.


Eddig nem volt beteges, pl a covidot egész család benyalta csak ő nem, pedig egy háztartás :)


Akkor most bizonytalan ideig erről fog szólni az ovi?

2022. dec. 20. 08:01
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Az első év nekünk is erről szólt


Azóta alig betegek

2022. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez teljesen normális sajnos. A lányom tavaly kezdte az ovit, szinte állandóan itthon volt betegség miatt az első fél évben. Aztán utána vmivel jobb lett. Most szeptembertől csak kétszer volt beteg, akkor is rövid ideig. Erősödni fog az immunrendszere, de az első év ilyen. A lányom is kapta a vitaminokat, de hiába.
2022. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen normális.

Vannak gyerekek akiknek jobb az immunrendszere, másoknak meg kevésbé.

Sajnos ez van, szoknia kell.


Nekem 3 gyermekem van. Az első születéséből adódóan nagyon gyenge immunrendszerű. Többet volt otthon mint oviban a 4 év alatt. Most az első osztályt megkezdve lett jobb a helyzet. Pedig hidd el mi is mindent kipróbáltunk, még isoprinosine kúrát is lenyomtunk vele 3x is. Max annyiban segített, hogy nem 3 napig van 40 fokos lenyomhatatlan láza.

2022. dec. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában normális, ha elkezdik a közösséget a gyerekek. De, a biztonság kedvéért nem árt egy vérvétel szerintem.
2022. dec. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nálunk két évig ment ez!

Aztán egyszer mégiscsak vége lett.

2022. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Inhalátor minden nap. Salvus vízzel vagy fiziológiás sóoldattal (nálunk lehet kapni kis üveges kiszerelésben). Alapból nem beteges a lányom, de régebben köhögött azért időnként, főleg az első évben.

Tavaly februárban vettem inhalátort, azóta a nyarat leszámítva minden nap feltettem a lányomra, szeptember óta három napot hiányzott, és nem azért, mert betegen is bevittem.


Nem azt mondom, hogy ettől egy csapásra egészséges lesz, de rengeteget segít abban, hogy ne legyen komolyabb egy megfázás, vagy ha el is kapja, hamarabb túllegyen rajta. Napi 1x10 perc megelőzéshez, de ha beteg, lehet rajta 2-3 alkalommal is 10 percig naponta.

2022. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát kövezzetek meg, de szerintem meg nem normális. Mármint az, hogy sokat beteg a közösségbe kerülő gyerek, az normális, de az, hogy otthon van 2 hetet, tünetmentesre gyógyul, egészséges (orvos szerint is), majd az ELSŐ oviban töltött nap DÉLUTÁNJÁRA már 39 fokos láza van, az nem. Ennyi idő alatt el se lehet kapni valamit úgy, hogy már kijöjjenek a tünetek, ennyire rövid lappangási idő nem létezik. Minimum 2-3 napnak el kéne telnie, mire esetleg megint beteg lesz. Most vagy az van, hogy nem gyógyult meg rendesen és visszaesik, vagy félrekezeli az orvos és nem jó gyógyszereket kap, vagy van valami komolyabb a háttérben, ne adj'isten.
2022. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!