Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokat betegeskedő gyerekek...

Sokat betegeskedő gyerekek anyukái?

Figyelt kérdés

Azért próbálok itt tanácsot kérni, mert a gyerekorvosunk gyakorlatilag semmit nem mond, nem javasol, csak legyint..


A helyzet a következő: kisfiam októberben kezdte az óvodát, és azóta nagyjából heti 1x megy, többi nap itthon van lázasan. Eddig így "vicces" volt, mostmár kezdek aggódni, hogy ez normális e. Amint megítéli a doki, hogy mehet oviba, délre megint rosszul van, mehetek érte.

Most két hetet volt itthon felsőlégúti betegséggel, tegnap ment ismét oviba, délután megint lázas lett (39°) 😞 ezek előtt volt mandulagyulladás, kötőhártya gyulladás, tehát mindig más típusú betegség..

Nem tudom, hogy ez így mennyire normális, mennyire gyakori jelenség? Több szülő is mondja, hogy az első ovis év ilyen, na de ennyiszer lenne beteg a gyerek?


Ez így megy már 2 hónapja, kB két üveg panadolt "elfogyasztott" ezidő alatt.

Béres cseppet, c-d vitamint, multit kap rendszeresen és mégis ennyiszer beteg?


Ti mit adtok a gyerekeknek, hogy erősödjön az immunrendszerük?



2022. dec. 20. 07:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A fiam majdnem 2 éves volt, amikor bekerült bölcsibe. 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt beteg. Lázas babakorában, hányni most 8 évesen hányt először (romlott kajától, nem betegség miatt), felső légúti megbetegedés volt, de az is ilyen max. 3 nap és nem is igazán viselte meg.


Aztán jött a lányom, akit minden, de szó szerint minden ledöntött. Láz, köhögés, hányós-hasmenős, herpeszvírus, mindent amit el tudsz képzelni, azt elkapta.

Most 5 éves múlt, talán javul, idén 21 napot nem volt betegség miatt oviban… de azelőtt 2 hét betegség, 3. ovi nap már telefonáltak, hogy lázasodik, fáj a hasa stb.. és kezdődött elölről.


Kitartás. Egyszer vége lesz.

Hiába a sok vitamin, ha hajlamos rá, el fogja kapni.

Amúgy, anyukám mesélte, hogy én voltam ilyen, gyerekként minden sz..rt elkaptam, ahogy iskolás lettem, megszűnt.

Most felnőttként sem vagyok beteges, le is kopogom, de még náthás sem szoktam lenni.

2022. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért ez nem normális. Komolyan fél nap alatt lebetegedik? Lappangási idő? Én még sosem hallottam ilyenről.
2022. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az en gyerekeim viszonylag keveset betegek. A nagycsoportos ebben a tanevben eddig 1 napot volt itthon, a masodikos 4 napot.

Amikor bolcsit/ovit kezdtek, akkor sem voltak hű de sokat itthon.

Én béres cseppet, C vitamint (Cebion) es D vitamint (vigantol) adok nekik augusztustol majusig mindig.

Hogy emiatt jobb az immunjuk vagy alapbol, az sosem fog kiderulni:))

En betegesebb tipus vagyok, apjuk sosem beteg.

Milyen vitaminokat adsz a gyerkocnek?

2022. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13 Segítek. Alapból erős az immunrendszerük. Ugyan ezeket adom 3 éves fiamnak és ebben a hónapban két napot volt oviban 😅
2022. dec. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!