Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a 6 évesemmel díszítem a...

Ha a 6 évesemmel díszítem a karácsonyfát,az nem az igazi?

Figyelt kérdés

Az én gyerekkoromban a "jézuska hozta",míg mi a nagyszüleimnél voltunk. Én nem tudom lepasszolni most a gyereket. Kisebb lakásban lakunk,2 hétig beteg volt,itthon volt. Látta,hogy hozza a futár a dobozokat. Igaz,csak sima barna dobozok,nem látta,mi van bennük. Az apja estig dolgozik, nem tudtuk máshogy elintézni. A fenyőfát sem tudtjuk úgy tárolni,hogy ne lássa.Jó, beraktuk egy félreeső helyre,de szerintem már látta. Az én szüleim mindent sikeresen rejtegettek, sose buktak le. De ott hatalmas ház,udvar volt és 4 nagyszülő. Szóval nálunk úgy lesz,hogy feldíszitjük együtt a fát, lemegyünk sétálni,addig a férjem odacsempészi az ajándékokat.

Ez szerintetek nagyon béna? Ti hogy csináljátok?


2022. dec. 22. 23:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Nem béna, az én szüleim nagyon hamar lebuktak a karácsonyfa csempészéssel :D
2022. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ez.

A gyereknek eddig Jézuska hozta a karácsonyfát és az ajándékokat?

Szerintem mondd azt, amit egyszer egy kisgyerekes házaspár, amikor a gyerekük rajta kapta őket, hogy díszítik a karácsonyfát:

"Jézuska nem tud mindenhova odaérni egyetlen este, ezért most minket kért meg, hogy díszítsük föl helyette."

2022. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy tragédia ha együtt öltözetitek. Én gyerekkoromban nem volt Jézuska, együtt díszítettük a fát, sőt anyámék a kezünkbe adták az ajándékot. Én élveztem karácsonyfát díszíteni.

Most a 23-án este fogjuk feldíszíteni a fát, amíg alszik és betesszük alá az ajándékokat, reggel ha felkel kislányom erre fog ébredni.

2022. dec. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk eleve úgy van, hogy feldíszítjük együtt a fát, a gyerekek élvezik rendezgetni, aztán felvesszük a szép ruhát és várjuk a Jézuskát. Ilyenkor egyikünk bekíséri őket átöltözni, a másik közben kipakol és így hivatalosan pont lemaradunk a találkozásról. Aztán vacsora és játék. Késő estig a fények mellett zene, pihenés és alvás. Szerintem ez így közös és hangulatos.
2022. dec. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb mindig majdnem pontosan így volt. Egyáltalán nem rossz, én nagyon élveztem a karácsonyfa díszítést közösen, és a tesóim is:)
2022. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az életben nem hozta a Jézuska a fát.Mi mindig együtt díszítettük, énekeltünk,zenét hallgatunk közben.Imádtam kötözni a szaloncukrot,és mi a tesóimmal csináltunk rá még azt a papír füzért is.Legszuperebb gyerekkor volt.A Jézuska az ajándékokat hozta.Mi is együtt díszítünk a gyerekeinkkel.Szerintem semmi béna nincs benne.
2022. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ő kérte,hogy mi együtt díszítsük fel a fát. Tehát az a sztori lett,hogy a Jézuska hozza az üres fát,mi díszítjük,és ajándékot hoz alá. Csak ugye időközben azért látta a fát,meg sok dobozt is. De mondjuk már ahhoz is elég nagy szerintem,hogy tudja az igazat...Tavaly a feldíszített fát hozta a Jézus,de ott könnyebb dolgunk volt,mert egy kisebb műfenyőnk volt. Most van egy bazinagy igazi fenyőnk,ezt se behozni, se feldísziteni nem fogjuk tudni úgy,hogy ne vegye észre.
2022. dec. 22. 23:35
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

A fát nem a Jézuska hozta, csak az ajándékot. Nálunk így volt, illetve van.

A legjobb buli együtt diszíteni a fát .

2022. dec. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

Az elso karacsonykor, az akkor 11 honapos gyerekem nem volt hajlando delutan aludni, mert csak. Es jott totyogva a kis ruhajaban es aggatta a diszeket es csak aggatta, ahova tudta, boldog vigyorral a fejen.


Ennyit arrol hogy igy 'nem az igazi'.

2022. dec. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne igazi? Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Nálunk is Jézuska hozta a fát, mikor kicsi voltam. Nálunk csak az ajándékot. Kérdezte is épp a gyerekem, hogy az angyal hozza majd a fát? Én meg válaszoltam, hogy nem, mi díszítjük fel. Miért kellene mindent ugyanúgy csinálni? Az én gyerekem is örömmel díszít, nekünk teljesen megfelel így.
2022. dec. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!