Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, ugye nem volt...

Vegetáriánusok, ugye nem volt igazi a karácsonyfátok?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik állat és környezetvédelmi okokból nem esznek húst. Ugye a fenyőfákat sem bántottátok?
2013. dec. 26. 19:25
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, én nem állítok fát, én lemondtam róla.
2013. dec. 26. 19:25
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
En egyelore csak uton vagyok a vega let fele (nagyon igyekszem, keves hust eszem, de azt a keveset nagyon kivanom), de nem volt karacsonyfank. Termeszetvedo vagyok, 14 eves korom ota kulon kerem, hogy ne vegyunk fat. Szerintem felesleges, es mindig elborzaszt januarban az a sok kopasz fenyo a jarda menten. Nem vagyok oda a muanyagert, de ha valaki nagyon ragaszkodik a fahoz, akkor inkabb a mufenyo, es nehany megmetszett igazi fenyoag, az illat kedveert. Igy a kecske es a kaposzta is megmarad. :)
2013. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
31%
mi köze a vegáknak ehhez? A vegák között is vannak különbségek, de itt inkább állatvédelemről van szó. Karácsonyfa nélkül nem igazi ez az ünnep. Ha egy nagyobb cserépben gyökerestül áll a fa akkor nem fogsz "ártani" a fának.
2013. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
65%
Álságos a "nem veszek fenyőfát, mert azzal pusztítják az erdőt" gondolkodás. A karácsonyi fenyőnek valót kimondottan erre növesztik.A kivágottak helyett ültetik a következő generációt. Ezek szerint az ilyen beállítottságú emberek nem használnak fából készült tárgyakat, nem használnak papírt,stb?
2013. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

"Ha egy nagyobb cserépben gyökerestül áll a fa akkor nem fogsz "ártani" a fának."


Ezzel ártasz a legtöbbet, ez kb olyan kínzás, mint mikor a rákot élve dobják bele a forrásban lévő vízbe. :)

2013. dec. 26. 19:47
 6/29 A kérdező kommentje:
De a tyúkokat is direkt arra tenyésztik, hogy levágják őket, akkor azellen miért tüntetnek sokan?
2013. dec. 26. 19:48
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
3. Igen, a papir fogyasztasomra is tudatosan figyelek, hogy a minimum legyen, es ujrahasznositoba viszem a szemetet. Fa butoraim termeszetesen vannak, bar nem tudom, hogy egy ikeas szekrenybe pl. mennyi fa van...Na de azert ne keverjuk a szezont a fazonnal. A szekreny meg a szek (nalunk mondjuk muanyag es fem szekek vannak) elegge letszukseglet, azert a karacsonyfa nem az a kategoria.
2013. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 doboszoli ***** válasza:
75%

Ha a "beérett" erdőt nem vágják ki, (kvázi nem hasznosítják) akkor egy idő után összerogy, meghal, és helyét a gaz veri fel.

Ennél a tudatos erdőgazdálkodás (kivágás, tuskózás, újra telepítés) sokkal kulturáltabb módszer.

A fogyasztásra szánt állat-és növény termelés szinte egyidős az emberiséggel, ne akarjuk egy új divathóbort alapján megváltoztatni.

2013. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33%

Istenem, de sötét vagy, kérdező...

Talán még megbölcsülsz, bízz ebben.

2013. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Miért?
2013. dec. 26. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!