Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Igazi gyertya vagy fényfüzér...

Igazi gyertya vagy fényfüzér lesz a fádon?

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 15:30
A kérdező szavazást indított:
Gyertya
Fényfüzér
Egyik sem, csak díszek
27 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Kizárt dolog, hogy gyertya legyen rajta. Senkinek sem hiányzik egy háztűz karácsonyra.
2022. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Nekem tavaly gyertya volt.


A végén el kellett oltani a fát. Az volt a szerencse, hogy azonnal észrevettük, hogy lángra kapott a fa így még a fát sem kellett kidobni. Nagyon olcsón megúsztuk.

2022. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretnék gyertyát, anyukámnál az a hagyomány, gyertyát gyújtunk vacsora és ajándékbontás előtt.

Ésszel kell csinálni, megfelelően tenni fel őket, és nincs abból semmi gond.


Nagyon szerettem volna a saját fánkra is, de évek óta nem látni sehol olyan gyertyacsipeszt, belevaló picike gyertyát meg aztán pláne nem.


(Egyébként anyukám fáján is van fényfüzér is a gyertyáktól függetlenül, hiszen a gyertya nem nyakló nélkül ég állandóan, csak köszöntésnél néhány percig.)

2022. dec. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő. Sőt, csillagszóró is.

Nálunk gyerekkorom óta van gyertya a fán, egyszer sem volt tűz belőle. Ahogy a 3-as is írta, nem ég folyamatosan a gyertya, csak amikor elkészül a fa és mielőtt átadjuk az ajándékokat, akkor szoktuk meggyújtani, éneklünk, stb. Illetve később még időnként, de rövidebb időkre és csak ha ott vagyunk.

Amúgy lehet, hogy gyertyacsipeszt ma már nem is nagyon lehet kapni. Nálunk is családi örökség, több mint 100 éves darabok vannak, még dédszüleimé voltak.

2022. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fényfüzér. A gyertya is szép, de macerásabb, és tényleg nagyon oda kell figyelni, hogy ne legyen belőle baj. (Egyébként lehet kapni gyertyacsipeszt, én idén több helyen is láttam.)
2022. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!