Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telnek a napok óvodás...

Hogy telnek a napok óvodás gyerekkel ha csak január 9-én megy oviba?

Figyelt kérdés
Enyém már most unatkozik, pedig sok játékot kapott..
2022. dec. 27. 13:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%

Rokonlátogatás esetleg szóba jöhet nálatok?

Nálunk általában úgy néz ki az ovimentes téli nap, hogy reggeli, elmegyünk sétálni (bevásárolok), hazaérünk, összedobom az ebédet, abban az 1-1.5 órában játszik a játékaival, ebéd, utána alvás. Ébredéskor uzsonna, együtt játszunk. Már november óta gyűjtöttük a papírgurigákat, mert egy könyvben látott abból készült garázst, azt fogjuk megcsinálni. De kapott kifestőt, azzal is lefoglalhatom. Vannak új legói, most ezek a slágerek. Ezzel kitöltünk szintén 1-2 órát (közben azért kicsit magára is hagyom, hogy végezzem a házimunkát). Aztán mesét nézünk vacsiig.

De ez csak általában! Nem akarom beállítani kiegyensúlyozottnak a mindennapjainkat. Ha nincs ötletem, akkor elbuszozunk a szüleimhez, vagy délelőtti képernyőidőt is adok.

2022. dec. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Voltunk tegnap is meg tegnapelőtt is rokonoknál. Jönnek majd hozzánk is, de nagyon megfáztunk így egy pár nap csúszással jönnek hozzánk. Én kisfiam is most alszik szerencsére így ilyenkor van egy kis nyugtom. Tegnap még nagyon jól eljátszott ő is az új legóval, de ma már csak nyaggatott, hogy játszak én is vele. Játszóház is tervbe van, de az csak jövőhéten ha meggyógyultunk.
2022. dec. 27. 13:58
 3/41 anonim ***** válasza:
75%

Minden napra találok ki valami csavargós programot, a többi időben pedig itthon játszunk, pihenünk.


-mozi

-korcsolyázás a szomszédos városban

-Margit sziget+Lumina park, esetleg séta Pesten

-wellnes, fürdö

-vadaspark

-kirándulás a szomszéd város hegyén

-megy anyukámékhoz


A többit még keresgélem, de a tervek szerint aktívan töltjük a szünidőt, apával felváltva hogy épp ki mikor dolgozik.

2022. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk kín szenvedés.


3.5 éves. Reggeltől estig unatkozik, engem ugráltat és hisztizik, hogy játszak vele. Ha épp nem engem csesztet, akkor az 1éves hugával kötözködik.

Nálunk nincsenek rokonok, nagyon ki sem tudunk mozdulni ilyen téren. Az udvaron elvan, de ilyen időben pl (viharos szél van nálunk ma) egész nap nem lehet kinn lenni.

2022. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
23%
Utolso ugyanez. Egy nap alatt meguntak minden jatekot.🤦🙈 Azt hittem megkaparom magam. 9-3 evesek olik egymast egesz nap,cirkusz,uvoltest,megbantam mindent is ,ujrakezdenem,lehet nem lenne gyerek,komolyan mondom,pedig gyonyoruek,okosak,szepek, de borzalmasan hisztisek.
2022. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Derjaderja ***** válasza:
80%

De nem játszotok velük? Én nem tapasztaltam eddig hogy megunnák a játékokat, nem inkább az egyedül jatszást unják meg?


Nálunk tök jól telik, leszámítva, hogy lehet h megint benyeltünk vmi bacit.

Karácsonykor voltak vendégek vagy mi voltunk, én ponz ezt erzem jutalomhetnek, nem kell most sütni-főzni, takarítani, csak játszani, pihenni.


Fiam alszik, lányommal kártyáztunk, èpítőztünk. Most 30 perc pihit tartok, addig játszik egyedül, utána keltjük a kicsit, olvasok egy-két mesét, kimegyünk a kertbe, aztàn uzsizunk, aztán kipróbàljuk a gyurmát, aztán diavetitünk, vacsorázunk.

Még van amit alig bontottunk ki, pl fasínes új készlet, azt holnapra tervezem, hogy építünkm egy várost v ilyesmi. Szeretnék játszani velük boltosat, kaptak pénzárgèpet.


Nálunk az nehéz, hogy a kicsi eléggé troll és mindent szétgór, és a lányom csomó mindent dugdos előle. De azért talán lassan megjön a korral a fiam esze. De pl festeni emiatt ritkán szoktunk.

2022. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Derjaderja ***** válasza:
91%
Tegnap még bicikliztünk, játszóztunk, dunapartoztunk.
2022. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
35%

Derjaderja!

De én pl játszok vele. Már ha minden dolgommal kész vagyok. Mert hiába pihenő hét, hiába nem kell sütni-főzni, de. Nálunk kell. Mert a kaja nem fől meg a gázon egyedül, enni meg kell. A por sem viszi ki magát az udvarra, ahogy a mosogató sem ürül ki. De ezzel 3-4 óra alatt végzek max. Azon kívül jatszhatnánk. De amikor a 3.óra utan is még ott tartunk, hogy a kicsi hisztizik, hogy vele foglalkozzak csak, a nagy hisztizok hpgy vele játszak csak, na akkor elpattan az agyam. Együtt képtelenek. Sőt, kétfele sem tudok szakadni.

Nalunk is van fasín, penztárgép, meg ezeken kívül 1000 játék. Leszarja.

Csak a traktortologatás a játék, de ezt meg ki bírja reggeltől estig ép ésszel?! Úgy, hogy raadásul meg mondja hogy tolhatom, mit mondhatok, mit csinálhatok?!


Na nekem ez kínzás.

A nagy nem alszik nappal, a kicsi alszik kb fél órát.

Magamra hogy időm legyen, na azt el is felejthetem.


4#

2022. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
83%

3 éves. Egyelőre jól eljátszik a játékaival. Korcsolyázni fogunk menni, állatkertbe, kürtôskalacsot enni, uszodába, ha múködik a kisvonat azt is megnézzük, beülünk egy cukraszdába. Minden nap megbámuljuk a jégpalyát, kinti karacsonyfát, ezeket nagyon szereti. Elsétalunk a dunapartra, megnézzük a hattyúkat. Mondta hogy szeretne vízi csúszdázni menni, ezt még megnézem hol lehet ilyenkor ilyen kicsinek, hátha el tudunk menni.

Bent rajzolunk, vonatozunk, autózunk, babázunk, legózunk, segít sütit sütni, főzni, takarítani.

Megyünk.majd fogorvoshoz, meg egy másik dokihoz is.

Ezekkel jól elmegy a nap.

2022. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%

Reggel kint bicikli, séta, ut@na pihi 1-2 óra már nem alszik el.

Du játszik, ha nagyon lütyő akkor nézünk egy mesét

2022. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!