Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Chilit hány éves kortól ehet...

Chilit hány éves kortól ehet a gyerek?

Figyelt kérdés
8 éves és minden áron utánozni akarja az apját, hogy kalocsai csilit tesz a levesbe (szárított paprika). Viszont tényleg nagyon erős, már egy kis darabtól is nagyon csípős lesz az étel.

2022. dec. 27. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor - a mexikói, távolkeleti, indiai gyerekek már pár hónaposan kapnak, csak szokás kérdése.

8 évesen semmi problémát nem látok, egyszer megpróbálja, aztán vagy ízlik neki (ez a valószínübb) vagy sem, baja nem lesz töle.

2022. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Jaj istenem mit szerencsétlenkedsz. Kiöntesz egy pohár hideg tejet aztán hadd egye akár két pofára.
2022. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Én is ezt csináltam. Persze ennyi idõsen még csak a magját tehettem csak bele (nem tudomaz mivel volt jobb). 12-13 éves korom óta még a màkostésztát is erõsen eszem.


Amúgy chili? Én xsak paprikát hallottam eddig. A chili nem paprika. Iletve nem attól lesz a chili chili, hogy kiszárítod a paprikát.

Ez olyan, mintha a sàrgabarackot õsszelbszeded le, attól még nem õszi barack.

2022. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

3-as, ezen a kalocsai chilin én is röhögtem egy jót.

Pirospaprika vagy más néven fűszerpaprika az, nem chili.

2022. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Enni ehet nyugodtan, max ízleni nem fog neki, én pl szeretem a csípőset most felnőtt fejjel, de attól még gyerekként nem ettem meg. Ahogy szerintem a legtöbb gyerekre igaz ez. Ha vagánykodik és túl sokat rak bele, akkor max kap egy emlékezetes leckét, hogy legközelebb vigyázzon vele jobban, ez a legrosszabb, ami történhet.
2022. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor, ha megeszi. Kóstolja meg az apja levesét, ha ízlik tehet a sajátjába.
2022. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Én olyan 5-7 évesen már fixen mamámék szárított erőspaprikáját tettem a húslevesre mert mindenki úgy ette a nagy családi ebédnél mamáéknál. Emlékszem full vörös volt a fejük és köhögtek és én olyan büszke voltam hogy a mini paprika magokkal is milyen jól megbírkózom keresztapám meg anya fulladozik (nekik jó nagy darab volt beleáztatva).


Indiaiak pl csípősen adják az ételeket a kicsiknek is, ha nagyon erős lett akkor natúr joghurttal gyengítik.

2022. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A 13 hónapos lányom úgy tolta karácsonykor a halászlét, mimtha nem lenne holnap, pedig csípősre sikerült. Semmi baja nem lesz egy 8 évesnek.
2022. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
3 évesem szereti a csilit, nem is jutott eszembe, hogy ne adhatnek neki. 8 évesen meg..
2022. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy iskolás gyereket nem kell hozzá szoktatni az ételekhez... :D

Nem 1-2 éves, könyörgöm. Kóstolja meg, ha ízlik neki, egye. Ha meg nem, adjál neki tejet, tejfölt.

2022. dec. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!