Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes szülőként mi volt...

Kisgyerekes szülőként mi volt a legbosszantóbb panasz, amit egy gyerek nélküli ismerősödtől/ronokodtól hallottál? Pl. alig aludtam az éjjel, semmire sincs időm..

Figyelt kérdés

2022. dec. 17. 18:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%

Egy gyerek nelkulinek nem lehet rossz az éjszakája? Eszem megáll.


Pl én gyerektelenul, ha van egy aktuális probléma amin ragodok amíg meg nem oldódik, akkor hogy legyenek nyugodtak az éjszakáim????


A semmire nincs idő a másik. Mi van, ha szr a munkaideje? Pl 10-18-ig dolgozik. Jó hogy nincs elég szabadideje. Mellesleg te is szervezheted okosabban az idődet, ha ugy latos, hogy elfolyik az idő.

2022. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Más dolgok miatt is lehet kialvatlan, vagy kevés az ideje.
2022. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
84%

Sose akartam magam összehasonlítani egy gyerektelennel, teljesen más életforma.

És igen, én is voltam fáradt gyerekek előtt is.


Sokkal jobban bosszant, az olyan gyerekes ismerős panaaszkodása, aki nem dolgozik, a háztartás az eygetlen feladata, és panaszkodik nekünk, akik munka után állunk neki ugyannak.

2022. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
73%

Nekem van gyerekem, de egy vizsgaidőszakkal/ államvizsgához képest kutyaf@sza a gyereknevelés.

Nem értem, hogy a gyerekes anyukák nagy része miért hiszi azt, hogy áldozatot hozni és fáradtnak lenni csak a gyerekvállalással lehet.

2022. dec. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%

Amikor azt mondja a családi apartmanok közt nyaraláskor, hogy milyen idegesítőek a gYerekek.

Miért nem maradnak otthon?

( miért nem megy olyan helyre nyaralni, ahol esélyesebb,, hogy nem gyerekes családdal lesz tele?)

Közben az én gyerekeim épp viháncolnak a háttérben..



Másik minden gyerekes “kötsög” mert felveszi a neki járó támogatást az ő pénzéből🤦🏻‍♀️ Az illető 4 h-ra van bejelentve…. De nem anynit dolgozik

2022. dec. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 babyboom567 ***** válasza:
41%

Kedves 4-es!

Egy vizsgaidőszaknak van vége, el tudsz menni utána pihenni, vagy bármi.Az anyaságból nincs se szabadság, se hétvége,se táppénz.Mondjuk lehet neked van családod,ahol bárhol tud lenni a gyereked míg pihizel, de rengeteg anyukának nincs kb senkije, nincs semmi feltöltődése.És borzasztó nehéz teljesen kiszipolyozva áldozatot hozni, vagy bármit csinálni.

2022. dec. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%
A legjobb barátnőmnek leghőbb vágya a család gyerekekkel. Nem sikerült neki, egyelőre, 37 éves, sehol senki a láthatáron. Nyugodtan panaszkodhat nekem akármiről, én meghallgatom es együtterzek, semmivel nem tud felbosszantani. Szegénykém arra vagyna, hogy a gyerek miatt legyen fáradt, mint én. Megbecsülöm magam és megértő vagyok vele. Tök nehéz neki neha. Nekem lelkileg sokkal könnyebb.
2022. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
88%

Engem is az bosszant, amikor totál önszántukból mennek pl kifejezetten gyerekbarátnak hirdetett szállásra/nyaralóhelyre, és ott panaszkodnak félhangosan, hogy mennyire zavaróak/hangosak/idegesítőek a gyerekek. Félhangosan, hogy tuti meghalld, de nem neked mondják direktbe, hogy azért mégse lehessen velük konfrontálódni. Akit zavarnak a gyerekek, az miért ilyen helyre megy nyaralni? Millió meg egy olyan szálloda van, ami kifejezetten gyerekmentes, lehet oda is menni. Ha meg ilyen-olyan okokból a gyerekbarát mellett döntöttek, akkor sajnálom, de el kell fogadniuk, hogy ott lesznek gyerekek is.


Amúgy az, hogy valaki nem alszik jól éjszaka vagy fáradt vagy ilyen-olyan baja van, az nem a gyerekesek sajátja. Mástól is lehet az ember kimerült és más problémái is lehetnek, nem kötelező ehhez gyereknek lennie.


Amúgy anyaként egyelőre engem sem vág földhöz olyan rettentően a szülői lét, bár igaz, csak két gyerekem van és mindkettő pici még. Fárasztó és megvannak a maga sötétebb pillanatai, de én is tudok egy rakás élethelyzetet felhozni, ami nehezebb vagy rosszabb, és nem szerepelnek benne gyerekek sem.

2022. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
Semmi. Az ő életében, az ő élethelyzetében az ő panasza pont annyira jogos mint az enyém az én helyzetemben🤷 Nem fogom senki problémáját lekicsinyleni csak mert a sajátom éppen nagyobbnak gondolnám. Inkább próbálok segíteni ha tudok
2022. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, de a gyermekvállalás önkéntes történet.

Miért is van neked több jogod rinyálni, hogy fáradt vagy az önként vállalt gyermekeid miatt, mint hogy egy gyermektelen fáradt mondjuk a munkája vagy bármi más miatt???


Szerintem az a frusztráló, amikor a gyermekesek nyavajognak, hogy ők aztán mennyire fáradtak, mennyire nincs idejük, mennyire leszívja őket a gyerek, bezzeg akinek nincs gyereke!!

Hát b.meg, akkor minek vállaltad?

2022. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!