Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gondot okozhat hosszútávon,...

Gondot okozhat hosszútávon, ha "erőszakosan" megmosom a gyerek fogát?

Figyelt kérdés

A 20 hónapos kisfiam 2-3 hete nem akar fogat mosni... Előtte szerette, csináltuk együtt, csinálta egyedül is fogkefével, de most egyszerűen nem akarja, pedig semmi nem történt :/


Mindenre rápróbáltam, játékosan fogat mosni, az apjával mostuk a fogunkat, hagytuk, hogy nekünk csinálja, de teljesen ellenáll. Sír, mondja hogy nem, ha megpróbálom, a földre veti magát.



2022. dec. 17. 20:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Hosszútávon tuti megutálja a fogmosást.

Próbálkozz még, nekünk is volt ilyen időszak. Kismillió dolgot kipróbáltunk mire valami bejött.

2022. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Én 2,5 évesen a hordozóba teszem, bekötöm és megmosom. :D Így nem tud elszaladni.

Viszont a tejfogakon sokkal vékonyabb a zománc, sérülékenyebb, a szuvasodás pedig kihathat a későbbi csontfogakra is, ezért semmiképp nem hagynám annyiban.

2022. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Mi régóta vicces cicás videókat nézünk youtubeon fogmosás közben, így engedi. Nem érdekel, hogy így később tanulja meg magának, ha egyszer így engedi, sőt várja, akkor így mosunk fogat. 3 éves lesz.
2022. dec. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk az hozott áttörrést hogy míg én fürdés után törlöm, öltöztetem, apa eldugja a fogkefét, fogkrémet a fürdőben és meg kell találnia. Így szívesen megy fogat mosni. Közben pedig soroljuk, hogy miket evett napközben, mit kell kimosni a fogából, így mire elsoroljuk meg is mosom neki alaposan.

Aki pedig 2,5 évesen lekötözi a gyerekét fogmosáshoz, szívből gratulálok, igazán fantasztikus szülő vagy és még reklámozod is.

2022. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%
Az enyém másfél lesz, eddig semmi nem jött be. Nem engedi mosni, becsukjaa száját. Nem erőltetem, mert a hosszú távú megutáltatás nagyobb veszély szerintem. Elveszi tőlem mindkét fogkeféjét és rágja. Talán ez is használ kicsit.
2022. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Derjaderja ***** válasza:
100%

Én megmostam nekik erőszakkal. Nem kellett mondjuk nagy "erőszak". Most épp mindketten tök szívesen mosnak fogat, lelkesek is, próbálkoznak is es hagyják is (4 és 2 évesek).

Én az ilyen cukiskodó praktikákkal full bebuktam náluk, hajmosás terén is. A lányom 1 hónappal ezelőttig sikítva zokogott végig, most meg azt is elkezdte magának mosni. A kicsi meg persze utánozta a sikításban is és most a nemsikításban is....

Amit kell azt kell.

2022. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

4-es: simán hordozóba teszem, és azért kötöm be, hogy ne essen ki. Egyébként hagyni szokta, de izgága. :)

A gratuláció neked is jár, hogy az egész napos étrendjét kell felsorolnod egy fogmosáshoz!

2022. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Derjaderja ***** válasza:
69%

Amúgy én egyszer elkèpzeltem, hogy hajmosásnàl a szomszed ránk hivja a rendőröket, mert biztos bàntalmazzuk őket (nem hívja, jóban vagyunk), a párom beengedi őket, es egyszer csak bejön a fürdőbe 2 rendőr és meglátja a két őserővel egymásra licitálva sikítva ordító jószágomat meg engem, ahogy igyekszem túlélni.

- ...ka, hajtsd hátra a fejedet, akkor tudom jól lemosni

- neeeeeeeem tudooooooom

- dehogynem. Halkabban,szegény Panni felébred a szomszédban

- büeeeeeee. Töröld meg az arcomaaaat iiiii

- Jól van. Kisfiam, Te jössz

- Anya. Hajmosas: nem. - mondja túlartikulálva a kétéves mint a hülyének.

- de, de, sajnos muszáj.

- hajmosást neeeeeeeeee!

- jól van, legyünk túl gyorsan rajta

-áááá! Meleeeeeeg!

- jól van kicsit hidegebbre veszem.

- hiiiiiideeeeeeeg!


Az enyémek eleggé teátrális lények, és makacsok is mint az "ördög". Ha arra várnék, hogy beleegyeznek az ilyesmibe, örökre várnék.

2022. dec. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A fogmosas pont egy olyan dolog, amiben nincs apellata.
2022. dec. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Akik inkabb nem mossak meg a gyerek fogat, csak mert hisztizik es nehogy lelki serult legyen, azok gondoljanak csak magukra.

Ti mostok fogat rendszeresen? Ugye, hogy ugye. Es biztosak lehettek abban is, hogy a szuleitek is kuzdottek veletek, mert a legtobb gyerek utal fogat mosni, vannak ilyen idoszakok.

Aztan elmulik :)


Vannak dolgok, amikbol nem engedek, mert nem a gyerek iranyit engem, ez van. A fogmosas is ilyen.

2022. dec. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!