Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kerülnek olyan sokba a...

Miért kerülnek olyan sokba a gyerekcipők, hogy egy vagyon egy szezonváltás?

Figyelt kérdés

Egy àtlag őszi szezonban kell legalàbb 1 utcai cipő, 1 otthonra, amit "szétrúghat", és a közösségbe jár, benti cipő. Aztán téli cipő, tavasszal valószínűleg megint 2 pár átmeneti cipő (szerencse, ha nem nőtte ki, az én fiamnak eddig minden szezonban új méret kellett), nyári vászoncipő, esetleg szandál.


Ha két gyerek van, kétszer ennyi.


Egy viszonylag normális átmeneti cipő is 10-12 ezer (pl.egy D. D. Step), egy Geox már 17-20 ezer/pár, de szerintem még a kínaiban a noname gyerekcipők is 6-9 ezer forint között vannak.


Én mondjuk nem vennék ilyet, de ha valaki spórolásból igen, valójában még annak is jó sok pénzbe kerül, mire a gyerekeknek megveszi a cipőt, magunkból kiindulva kb. ez a legnagyobb kiadás a gyerekek kapcsán.



2022. dec. 30. 06:45
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
És ezt nem tudtad, mielőtt gyereket vállaltál? Pedig ezek nem a kormány által évtizedekre titkosított infók.
2022. dec. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez volt a kérdés, 1-es?


Nem tudtam, mert nem néztem utána minden tételnek egyenként gyermekvállalás előtt. Egyébként ki tudjuk fizetni, nem ez a probléma, szimplán az okot nem értem, mi kerül 15-20 ezerbe egy pici gyerekcipőn.

2022. dec. 30. 07:05
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Azért, mert a ruha- és cipőgyártók nem hülyék, tudják, hogy a gyerekek gyorsan nőnek és szezononként legalább egy garnitúrát "elfogyasztanak" (és ugye nem is kímélik). Nyilván sokba fog kerülni, nekik így éri meg. Nem értem a kérdést :D
2022. dec. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Mert jó üzlet.

Egyébként nekünk pl: nem kell külön szétrúgható, csak egy pár kintit veszek, már "spóroltam". 3 hónapot, amíg ki nem növik eddig mindegyik kibírt. A 30 ezres Superfit bakancs még szezon végén is cipő.

2022. dec. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Benti cipőt nem kell szezononkent váltani, csak ha q méret változik.


Amúgy meg egyértelmű, azért drága, mert venned kell.

2022. dec. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
A jó minőségű cipők drágák, felnőtteknek is. Jóval többet bírnak, mint egy szezon, csak hát a gyerekek lába gyorsan nő. Ha vannak testvérek, és egyneműek vagy uniszex színű, mintájú a cipő, simán jó több gyerekre is egymás után.
2022. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Mert ennyibe kerülnek az előállításához szükséges nyersanyagok és költségek, plusz a haszon.
2022. dec. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Deichmanban,Sinsayben szoktam venni. Sokszor 3ezerért kifogom leárazáson. Néha a Dechatlonban,de az elnyűhetetlen és jól eladható. A Tescoban,pepcoban is vannak jók,nem mindig,de néha. Ezek a geoxosak sosem érdekeltek, nem adok annyit egy cipőért.
2022. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A leges legalapvetőbb közgazdaságtan. Mert megveszik. Addig a pontig tolják az árat, amíg megéri. Ha majd úgy látják hogy csökkenteni kell az árat mert nem fogy elég, akkor fognak korrigálni


De ezt tényleg magyarázni kell? Nem egyértelmű?


Komolyan, aki nem látja át a világ legalapvetőbb működését az ne szüljön

2022. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!