Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a gyerekeitek megszokott életszínvonalát a mostani infláció?

Figyelt kérdés
Van, amiből kevesebbet/olcsóbbat kap, vagy amiről teljesen le kellett mondania?

2022. dec. 30. 08:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
Semennyire.
2022. dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos befolyásolja...pedig mindketten dolgozunk és így sem elég. Magunkon már nagyon régóta spórolunk,de most már muszáj lesz egy minimálisat rajta is...Nyilván nem arra gondolok,hogy nem kap ruhákat meg rendesen enni,hanem hogy nincsenek fizetős programjaink, nincs rendelt étel akármennyire is hiszti van érte nincs nasi,chips és nem veszünk meg neki mindent, amit csak kinézett magának. 4 éves jelenleg és kezdi már felfogni hogyha elé teszem a főtt kaját,ami egyébként teljesen normális étel és nem eszi meg,mert éppen jobb válogatni,akkor bizony"éhen marad". Konkrétan nincs más választása,vagy eszik normális főtt kaját vagy ehet vajaskenyeret. Nem éhezik,mert a lehetőség adott...már rájöttem, hogy túlságosan is el lett kényeztetve és,hogy nem mindig az a jó, ha mindenből mindig a legjobbat kapja. Neki is meg kell tanulnia,hogy mértéket tartunk és jobb most ránevelni ezekere a dolgokra,hogy ne egy elkényeztetett hisztis kamasz legyen belőle.
2022. dec. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Aki nem érzi meg a drágulást, az mennyit keres? Nekem augusztusban 60ezerrel emelték a bruttóm...mégse nagyon tudok félre tenni 😕

Diplomás munkakörben dolgozom....

Szóval kevesebb extra dolgot veszünk a gyerekeknek. Kevesebb fizetős program. És a saját igényeinket is lejjebb adtuk.

2022. dec. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek életszínvonalát nem befolyásolja. Ugyanúgy "megkap mindent", van fizetős sport, jatékok, normális ételek, nasik, víz, fűtés, plafonig érő karácsonyfa, benzin a kocsiba hogy ki tudjunk mozdulni.

Viszont az étel maradékait nemmdobom ki, sokszor inkább megeszem utána, mi már nem eszünk annyi nasit meg gyümölcsöt, próbalok többször elmenni vásárolni, azt veszem ami olcsó, sokszor sargacimkés, többször azt főzök ami épp jó árban van. Nagyon megnézem melyik étel mennyibe kerül, de rossz minőségűt nemmfogok venni. Nyaralni két hét helyett 2*2 napot voltunk, a téli wellness elmaradt. Kevesebbet fizetek a nyugdíjpénztárba, a havi bevételből már csak keveset tudunk félretenni. Abbahagytam egy alapítvany tamogatását is, és csak egy cipősdoboz ajándék készült. Spórolunk ahol tudunk, egyelőre nem a gyereken, oda remelem nem jutunk el. Most megyek vissza majd dolgozni gyes után, ugyanannyi lesz a fizetésem mint 7 évvel ezelőtt, de kétszer olyan gyorsan el fog fogyni ilyen árak mellett. A házfelújítás áll, a szakember drága, a férjem még annyit dolgozik, hogy nehezen jut idő hogy a házzal is foglalkozzon után.

2022. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%
Most járt le a gyedem. Ez lesz az első gyed nélküli fizetésem januárban. -170.000 Ft. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mennyire fogja befolyásolni a színvonalat. Igaz, szinte az összes gyedet félretettem egy számlára de sokszor volt, hogy hozzá kellett nyúlni hó végén valamiért. Most én nem fogok tudni semmit félrerakni. Van lakáshitelünk,ami az én fizumból megy és még egy havi áruhitel törlesztő, amit szintén én fizetek. Szoktam egy nagyobb bevásárlást csinálni hó elején, ami egyszerűen 50 ezer alatt nem áll meg, ez lehet most inkább 2 kisebb lesz de úgyis veszünk ezt azt ha megyünk boltba + a férjem is szokott menni. Húst egy hentes barátunktól veszünk a bolti ár alatt. Általában keresem a saját márkás, olcsóbb termékeket. Nézem az akciókat. Pelenkából, popsitörlőből is Rossmannost veszek. Most már tejitalból is saját márkást iszik. Szerencsére szereti. Szeretek turiba járni, szoktam neki ott venni ruhákat de újakat is kap. Újból inkább olyat amit jobban ki tud használni. Pl egyel nagyobb méretű overál. Most olyan kis dagi rajta, jövőre lesz majd igazán az ő mérete. Cipőt, szandit tavaszra, nyárra most vettem már neki újat, mert elég jó árban voltak. Voltak terveink, hogy jövőre új tűzhelyet veszünk, új konyhapultot csináltatunk de lemondtam róla egyenlőre. Homlokzatot is akartunk festeni, majd meglátjuk, hogy lesz-e rávaló.
2022. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kezdi befolyasolni, igen.

Kezdjuk azzal h az oviban/suliban dragabb lett az etkezes es kisebb az adag. Emiatt mindig ehesen jonnek haza ugyhogy kapasbol tobb kaja kell. Nincs mar otthon egyszerre 3-4 fele gyumolcs es zoldseg, csak mondjuk 1 fele (azok kozul is ami olcsobb epp a boltban). Nem veszek mar nasikat, pudingokat, joghurt italt, ilyesmiket. A fizetos kulon orakbol mar leadtunk, eddig 3 felere jartak,mar csak 1...

Nincs annyi gyorsettermezes: eddig havi 1-2 volt, most kethavi 1*.

Nem veszunk meg annyi mindent, amit szeretnenek, es ruhabol is eloszor korbenezek hatha tudok hasznaltan szerezni kabatot, overalt, csizmat stb.

A futest is lejjebb vettuk itthon, nem fazunk, de mondjuk pulcsit kell felvenniuk a gyerekeknel, eddig poloban rohangaltak.

2022. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Eddig semennyire. Egy különórát nem folytatnak a második félévben, de csak azért mert fárasztó az oda-vissza út és nem ér ennyit.
2022. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!