Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor adtatok először kólát a...

Mikor adtatok először kólát a gyereknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 éves, még nem ivott, viszont hétvégén lesz egy névnapi buli, arra gondoltam, hogy most már megengedem neki, hogy igyon egy kis kólát. Karácsonykor is szerette volna, akkor még nem kapott. Szénsavas üdítőt ivott már, illetve természetesen nem minden nap adnánk neki, meg mértékkel..

2023. jan. 6. 14:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Én nem adtam neki soha, de az egyik haverjánál ivott. Azóta szereti, ha én adtam volna neki, meg nem inná.

Alapvetően a szénsavas dolgokat mindig is utálta.

Szerintem egyébként 5 évesen már alkalmanként ihat.

2023. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos a fiam 3 és már ivott..

itthon nem igazán iszunk, én eleve szénsavasat sem, nem szeretem.


Persze a fiam imádná, úgyh 1-1 kortyot kap, de nem többet, ha vendégségben vagyunk.

Viszont szomjoltásra nem issza.



Lányom a fiammal megkóstolta 4,5 évesen és nem szereti, ( szerencsére)

2023. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Öt évesem van, egyszer megkóstolhatta, mikor érdekelte, azóta nem, és nem is kéri. Egy kortyba belementem, de mivel nem gyereknek való, jó ideig nem kap még. Én se kaptam úgy 10 éves koromig, és addig én sem tervezem engedni, utána is mértékkel egy ideig.
2023. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Szia. 6 éves volt a kisfiam, amikor először ivott kólát. Pont nyaraltunk. Mondta, hogy szeretné megkóstolni. Mi is lazábbak voltunk, belementünk. Mondtuk, hogy oké, amíg nyaralunk ihat kólát. Azóta is csak nyaralások alkalmával kéri.
2023. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
én zsúrokban simán ihattam volna kb 5-6 éves koromtól (szóval amikor már hívtak ilyen helyekre), de tizenéves koromig nem szerettem az ízét, úgyhogy mindig fantát ittam helyette :D
2023. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
5 évesen. Szereti, de nem kap sokat. Ha éppen van itthon (negyedévente egyszer, pl szülinap, karácsony stb), akkor nagyon max fél pohárnyit egész nap, többet nem, mert megbolondul tőle. Nyilván a koffein nem nekik való, de egy nagyon pici mit árthat mégis...
2023. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem felesleges ilyen fiatalon arra a borzalmas méregre szoktatni, sosem adnék a fiamnak, cukrot is csak nagyon korlátozott mértékben. Majd meg fogja köszönni ha nem lesz elhízott szép lesz a bőre és normálisan fejlődik az ilyen mérgek nélkül.
2023. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

7 eves, meg nem ivott.

Egyeb vackot sem iszik, mi sem, csak vizet.

2023. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Egyet értek a hetessel, kis gyereknek nem kell kóla, semmilyen üdítő mert káros és egészségtelen. Ilyen tipik lakótelepi panelprolit tudok elképzelni, hogy ül valami strandon és kólát ad a gyereknek.
2023. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Kétévesen, beleivott véletlenül. Egy korty volt, nem issza az édes üdítőket szerencsére. Amúgy szerintem 4-5 évesen családi ünnepségen kaphatott volna először.


Nem látom hogy mi borzalmas világvége van alkalmanként egy kis pohár kólában, én is simán megiszom. No persze ne víz helyett naponta, de látom hogy sok szülő inkvizíciót csap a kóla körül, de egyébként a gyerek egy nyelet zöldséget nem eszik, és a napi menü kimerül a rántott húsban meg milánói makaróniban...

2023. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!