Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiás szülők mikor...

Tejallergiás szülők mikor adtatok először tejterméket a gyereknek?

Figyelt kérdés
másfél éves a kisfiam, és ha-s tápszert adtam neki eddig, de szívesen adnék neki simát. kefírt, yoghurtot eszik, főzelékbe teszek tejet,de sima tápszert még nem adtam neki. A férjem tejfehérje allergiás. szerintetek meddig várjak a tápszerrel?

2012. febr. 19. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A főzelékbe tejet eszik, és te a tápszer miatt aggódsz?

HA a tejet bírja, akkor azt is bírja simán.

Szerintem nem is allergiás. Már bocs, nem vagyok szakember, de két tejfehérje allergiás gyerekem van (az egyik már kinőtte), de a kicsinél a joghurt meg a tej szóba sem jön még 2,5 évesen...

2012. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HA tápszert az allergia megelőzésére szokták adni ált. 6 hónapos korig, én úgy tudom, ha van allergiás a családban, 1 éves korig. Utána meg lehet próbálni a simát. De ezt a státuszon kellene megkérdezned szerintem.

Amúgy ha a főzelékében van tej, és semmi baja, akkor nem valószínű, hogy (most) tejallergiás.

2012. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam startból allergiás volt a tehéntejre is és a tápszerre is.

Semmiféle tápszert nem tudtam adni neki.

Ment a hasa tőle ,mint a víz.

Ezért mindent megtettem h legyen tejem.Még ma is szopik pedig már 2 éves múlt.

2012. febr. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és a tápszert pár naposan próbálták a korházba,a tejet pedig 8 hónap után itthon.
2012. febr. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kicsiszolo ***** válasza:

Szia, a HA tápszer hidrolizált tejfehérjét tartalmaz. Ha Ő tejfehérje érzékeny lenne kkor speciális tápszert kapott volna. ( Nagy fokban hidrolizált , vagy aminosav alapú Neocatet tápszert)Aki tejfehérje érzékeny annak tilos az ételébe tejet tenni, mert akkor soha nem fogja kinőni.

Milyen tüneteitek voltak? Gasztroenterológusnál jártatok?

Diétát ki írt? Amennyiben 1 évig szigorú diétán tartod a tejfehérje érzékeny babádat, tehát semmi tejfehérje tartalmú ételt nem kap jó eséllyel kinőheti. Igaz vannak babák akiknek nehezebben megy.( Mi 4 éve próbáljuk kinőni)

Üdv

2012. febr. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!