Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsisek, ovisok anyukái!...

Bölcsisek, ovisok anyukái! Nálatok hogy néz ki a napi rutin?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi vagyok, mikor ébredtek, mikor indultok, hogy néz ki a logisztika (apa-anya viszi a gyereket), mikor értek haza, mikor főztök, takarítotok, mikor tud együtt lenni a család?
2023. jan. 10. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Fiam kiscsoportos, én itthon vagyok az 1 éves hugával.

7:15kor kelti az apja. Utána én felöltöztetem, összecsomagolom. Apja viszi kb 3/4 8-kor.

Utána befut a boltba, 8ra itthon van. Reggelizünk, apjuk, én meg a kicsi. Utana férjem megy ki dolgozni. Én a kicsivel benn maradok, takarírok, megfőzök. Délben indulunk az oviba. Általában gyalog, ha nagy a szél/esik, akkor kocsival. 1fele ebédelünk mind a 4en. Utána a nagy mesézik, én elaltatom a kicsit. Férjem megy ki dolgozni újra.

Délután pedig játszunk. Általában udvaron, kivéve ha esik/nagy a szél.

Aztán 5-6 fele bejön férjem is. 7kor vacsi, fürdés. 9fele alszanak el.


Viszont szeptembertől megyek vissza dolgozni, a kicsi meg bölcsibe. Akkor borul minden.

2023. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Bölcsis a lányom. 7-kor kelünk, kis bújás, öltözés, majd fél8 körül indulás a bölcsibe, mostanában inkább az apja viszi. 8-ra beér, majd mi 4-körül indulunk érte, vagy ketten az apjával, vagy csak én, ha az apjának még dolgoznia kell. Legkésőbb fél5-kor elhozzuk, és ha szép idő van, utána egyenesen megyünk a játszótérre, ha ilyen esős, mint most, akkor hazajövünk és itthon játszunk. 6-kor vacsi, 8-körül fürdés, fél9 körül már ágyban van és mesét olvasok neki, 9-re már általában alszik.
2023. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Ovodas, kulfold, napi 3 ora ovoda jar ingyen. 9-12 ig. 4 evesen mar iskolas lesz, az 6 ora.

8 kor kelunk kb. eszunk, 8:50 kor indulunk az ovodaba. En hazajovok, itthonrol dolgozom a vallalkozasomban. 11:55 kor indulok erte, hazaerunk, ebed, szendvics, salata, esetleg elozo esterol megmaradt.

2 eves koratol nem alszik delutan, ugyhogy vagy megyunk jatszoterre ( mondjuk itt az ovodaban is vegig kint vannak esoben, hoban is, csak enni mennek be), plazaba, vasarolni, baratokhoz, uszodaba, jatszohazba, nagyon ritka ha maradunk otthon, olyan havi max. 2-3 alkalom. 5 korul hazajovunk akkor fozok valami gyorsat, majd eszunk, furdes, es 7, 7:30 kor alszik.

2023. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Lányom kiscsoportos én vissza mentem 4 órában dolgozni. 6:30-kor kelünk, reggeli, fogmosás, öltözés. 7:30-kor indulás mindenkinek. A gyereket én viszem az oviba kocsival majd megyek dolgozni a 11km-re lévő munkahelyemre. Általában pont 8-ra érek be. 12-ig dolgozok utána hazamegyek. Együtt ebédelünk a férjemmel,mert Ô is hazajön ebédelni. Utána én főzök, takarítok,pihenek mint most is. 15:15-re megyek a lányomért. Férjem 16:30 körül ér haza, utána együtt vagyunk. Ha van dolgom még megcsinálom. 19:30-kor fürdetés, esti mese és általában 20:30-21:00 körül alszik. Mi utána sorozatot nézünk, stb.
2023. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 6:40-kor csörög az ébresztő. 7 körül kelünk, reggeli, öltözködés, és indulunk. 8ra érünk be az oviba.


Váltott műszakban dolgozunk,az viszi,aki épp otthon van kettőnk közül.

Este van,hogy együtt van a család, van,hogy nincs, mert éjszakázunk is.


Az ovi mellettünk van 50m-re. Nem nehéz elvinni.

2023. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagycsoportos lányom van.

Én 6kor kelek, kávé, pakolászás, kisebb takarítás, hajmosás, ilyesmit gyorsan megcsinálok.

Kislányomat kb. 6:50kor keltem, reggelizik, mosakodás, öltözés, 7:30kor indulunk az oviba, ami gyalog kb 6-8percre van.

Utána én 8-16ig dologozom, utána megyek érte.

Heti 2x van különórája, addig én bevásárolok, postára megyek, körmöshöz, kozmetikushoz ilyenkorra kérem az időpontot.


Este gyors főzés ha kell, de hét elején a hétvégi maradékot esszük, egyszer hideg vacsi, így hétköznap csak 1-2x főzök,közben ha kell megy a mosógép.

Játék, vacsi, fürdés, meseolvasás.

2023. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsis 2,5 éves.


Reggel 6:30 körül kelünk, mi felváltva elmegyünk zuhanyozni az apjával, addig a másik megágyaz, öltöztet, öltözik, banánt bont ha éhesen ébredt a gyerek. Elindulunk 7:20-kor, bölcsibe bedobjuk együtt 7:30-kor, majd együtt elmegyünk a munkahelyünkre ami majdnem egy helyen van és 8-kor kezdünk.

Én végzek délben, elhozom a gyereket a bölcsiből ebéd után, és leteszem itthon aludni. 3 körül felkel, elmegyünk sétálni arra amerre az apja jön haza, hazajövünk együtt, elmegyünk boltba ha kell, játszunk, kis mese, vacsi, fürdés alvás.

2023. jan. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nekem minden válasz hasznos volt.
2023. jan. 10. 20:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Bölcsis, lassan 3 éves. Kelünk amikor felébredünk, 6:30 és 7:15 között. 3 napot jár (h,k,cs). Hétfőn az apja viszi. 8 körül indulnak. Kedd- csütörtökön én viszem, mert 8ra jár a férjem edzeni. Fél9-de beérünk. Én megyek haza dolgozni (vállalkozásom van illetve egy kötetlen , rugalmas munkarendű munkám, amit szintén tudok otthonról végezni) vagy a dolgomra (edzés kutyákkal vagy egyéb). Délre ha el is mentem hazaérek, akkor főzök valamit. 4re megy valamelyiküknek a lányunkért. Van hogy rögtön bölcsi után bevásárolunk vagy együtt visszamegyünk. Én hétfő-szerdán edzeni járok 6ra, akkor fél6 és fél8 között az apjával vannak. Játszanak, kint vannak stb. Mikor együtt vagyunk itthon, akkor együtt játszunk, mesét olvasunk, ha kell pakolászunk vagy ha olyan az idő kint vagyunk, kutyát sétáltatunk. Majd 7-fél8között vacsi. Fél8kor fürdés és 8-fél9 között fekvés.
2023. jan. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Februárban szülök,itthon vagyok már. Reggel 8-kor keltem az ovis fiam, mert 5 percre van az ovi. Mindig iszik egy pohár kakaót, imádja. Fél 9-re kell nálunk beérni, mert akkor reggeliznek. Délelőtt főzés, mosás, takarítás (ha van erőm). Nem viselem jól a terhesség végét (rossz a cukrom és egyéb problémák). 15 óra után megyek érte az oviba. Estig játék és utána fürdés, vacsi, fogmosás. Sajnos 22 óra előtt sose tud elaludni, így akkor megyünk aludni. Apa dolgozik 2 műszakban, szokott segíteni, ha itthon van (pl. együtt fürdenek).
2023. jan. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!