Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én érzem magam úgy mint...

Csak én érzem magam úgy mint egy robot?

Figyelt kérdés
2 gyerekem van 3 év alattiak egész nap én vagyok velük! Estére úgy érzem magam mint egy zombi, ez más anyukáknak is így van?? Leírtatok nekem a napi rutinotokat, hogy nektek hogy telik egy nap 1 vagy akar több kisgyerekkel?

2017. júl. 16. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Felkelek fél 6-kor, összevakarom magam és elhúzok dolgozni. Munka után megyek a gyerekért az oviba és kezdődik a második műszak (a házimunka, ha nem lenne egyértelmű). Miután elaludt a gyerek, kb. 9, fél tíz körül jön a harmadik műszak, a tanulás, mert egyeremre is járok.
2017. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Kedves első. Azért ez így eléggé uncsi.. :P Na mindegy is inkább nem írom le, mit gondolok. Privát üzenetet szívesen ìrok kedves kérdező.. ;)
2017. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 piroska és a farkas ***** válasza:
81%
A nagy tavasszal töltötte a 3- at, szeptembertől lesz ovis, a kicsi most 8 hónapos. Én képtelen vahyok hamarabb felkelni, mint ők😃, utána pedig kis megszalításokkal, de gyakorlatilag az egész napom a körülöttük/ értük való teendőkről szól, ami nyilván a dolgom is, csinálom is, de épp a minap mondtam a férjembek, h fizikai és szellemi passzivitásban élek, és borzasztóan nehéz, h ő esténként hullafáradtan 9- kor már aludna, nekem meg igényem lenne arra, h ha más nem, de egy jó film vagy beszélgetés vagy vmi a napom végén szólhasson másról, mint a reggeltől estig tartó pisikakihamibüfi. Azt hiszem, megértelek... És most biztos lesznek, akik a passzivitásos mondatba belekötnek, de pl hiába megyek ki velük minden nap, az nem testmozgás, h tolom a babakocsit...és bármennyit énekelünk és mondókázunk itthon, az nem szellemi munka.
2017. júl. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 piroska és a farkas ***** válasza:
79%
Jahogy a napi rutin : vmikor 5 és 6 között megetetem a kicsit, hála a jóégnek magától visszaalszik 8 körülig, a nagy mostanában 8 után ébred. Jó helyeken ilyenkor a háziasszony hajnali 6 és 8 között kávézik, megfőz, szétválogat és elindít egy mosást és kisminkelve, üdén várja, h felébredjenek a dedek. Jobb helyeken...de nálunk nem. Mint akit fejbevertek, úgy alszom vissza, és arra ébredek, h a kicsi gügyörészik az ágyában. És - szégyelljem magam!- még akkor sem kelek fel, a " csakmégtízperc"- es erőgyűjtés következik, és csak utána megyek át érte. Persze ha sír, azonnal, de nem szokott, jókedvűen ébred. Ezekután reggeli, aztán közös játék a nagyszobában, ahonnan pisilni se merek szinte kimenni, mióta a kéthónapos pici szájában csupa szeretetből egy többrétegű, körömnyi szigszalagdarab landolt, hála a nagynak, még jó, h feltűnt nekem, h hirtelen lett csend. Notehát viszonylag korlátozottan, de megpróbálok házimunkát végezni közben, aztán kimegyünk. Ebéd, ha időigényes, előző este előkészítem, de nem csinálok harakirit a lelkiismeretfurdalástól akkor sem, ha halrudacskát kap a nagy. Utána megint önfeledten játszunk, tíra ríra, egészen 3- ig amikiris a kicsi aludni megy. Mivel kint nem alszik, így ebben az időben otthon vagyunk, tévénk nincs, néha egy kölcsönlaptop, a nagy szerencsére még azelőtt megértette, h ne pont ilyenkor sikítozon már, mielőtt még bevittek volna engem a pszichiátriára. Ilyenkor tudok inni egy kapucsínót, és közben mosolygok azokon, akik azt tanácsolták, h pihenjek le én is napközben, mikor mindketten alszanak. Haha. A nagy 22 hónaposan köszöni, befejezte a nappali alvást. A kicsi ébredése után háztartási dolgaimtól függően vagy a járókában van, vagy kint velünk. Vacsorára ér haza a férjem, utána én a kicsit altatom, ő a nagyot fürdeti, altatja. Ennél azért szoktak izgalmasabb napjaink is lenni😃, és írhattam volna részletesebben is, de talán a robot klubtagsághoz elég..
2017. júl. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szinte ugyan az mint az én napom! Csak én 5-kor kelek és mindent egyedül csinálok (kivéve a főzés).
2017. júl. 16. 23:33
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyelőre 1 gyerek, 15 hónapos, a masodik még csak úton van, ő egyelőre nem sok teendőt igényel :D Általában 5-6 körül felébred enni, néha én kelek hozzá, néha apa. Utána visszaalszik, na igen, egy jó assozny felkelne és megfőzne, na az nem én vagyok, én vagy visszaalszom vagy netezek, sorozatozok, olvasok. 8-9 körül felkel, akkor nagynehezen kikászálódom az ágyból, átöltözés, pelus, reggeli. Ezután néha elmegyünk vásárolni, sétálni, néha csak itthon játszunk, közben csinalom a házimunkat is. Főzni nem mindennap szoktam, csak 2-3 naponta, neha rendelunk, neki sokszor csinalok külön az aventben, az 5 perc, igazából ő még mindig a babapüréket részesíti előnyben ha zöldségről, húsrol van szó, a normal felnőtt kajat nem igazán eszi. 12 körül lefektetem, alszik 3 órat. Addig a rendes asszonyok főznek újfent és takarítanak, nah én alszom, netezek, sorozatozok, olvasok. Mikor felkelt megetetem, jatszunk, hazaér apa, elmegyünk sétálni jatszóterezni együtt. Hazaérünk, vacsi, fürdés, alvás, általában 9kor alszik. Utana kb 1 ora szabadfoglalkozás, apa jatszik, én netezek, letusolok, hajatmosok, kifestem a körmöm, stb, utana filmezünk, sorozatozunk együtt 1-2 orat, aztan alvas (vagy miegymás :D ) 11-12 körül.
2017. júl. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy gyerek, 10 hetes. Figyi, en sok mindent kiprobaltam. Napi rutin, reggeli rutin,esti rutin, de vegul az valt be, ami most van nalunk. Megtanultam ejszaka nagyon csendben kitakaritani, mert a kandallo miatt nincsen valaszfalunk a ket szoba kozt. A haloban felkapcsolom a villanyt, kiszurodik pont annyi feny, hogy lassak es takaritok. Fel 9-kor elalszik, ejfelre kesz vagyok, kiveve az o szobajaval. Masnap egesz nap eszik-alszik-jatszunk, kovetkezo nap reggel kitakaritom az o szobajat es ennyi. Kb ketnaponta takaritok ejszaka, nekem ez bevalt, osztol tanulni is estenkent fogok. :)) Azert gondoltam erre, mint megoldas, mert sokszor vagyok fent hajnali 2-ig igy ki is takarithatok ahelyett, hogy a telefont nyomkodom. Amikor apa itthon van is, igy nem kell gyorsan, kapkodva csinalni barmit, mienk az egesz nap :)) Ma is takaritottam ejszaka, beraktam a kajat sulni a sutobe, most epp a wcrol netezek es megyek furdeni majd :D ha felkel mano, babaszoba majd egesz nap alvas mikor o is. Holnap itthon lesz parom igy nem kell semmit se csinalni :)
2017. júl. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az,hogy ez még mindig jobb mint mikor gyerek,gyerekek mellett el kezd az ember dolgozni.Én 1,5 ÉVE DOLGOZOM MEGINT,KÖZBEN JÖVŐRE TERVEZÜNK MÉG EGY GYEREKET,HÁT ŐSZINTÉN SZÓLVA IGEN CSAK VÁROM A GYESES,GYEdes IDŐSZAKOT,PEDIG EMLÉKEIM SZERINT NEM IGAZÁN SZERETTEM OTTHON LENNI.Bocsi a caps loc-ért.
2017. júl. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Én a robot. Így hívom magam:) vagy űzött vad mert így érzem magam. Nagyon boldog vagyok a gyermekemmel, de nehéz munka már 4,5 éve. Amit előttem írtak az ránk is hajnaltól estig hajtás van. Nekem a baba kor -bár ölbe baba volt és nem lehetett egy percre sem letenni- nem volt ennyire strapás, amíg még egyszer is alszik egy gyerek van idő szusszanni vagy gyorsan megcsinalni valamit. 20 hónapos korától nem alszik nappal így ez viszonylag hamar elérkezett. Egy energia bomba én pedig igyekszem lépést tartani, kezdetektől sokat mozdulunk ki és meg az egyszerűbb babakocsi van tolást is igyekeztem hasznosan számomra kikapcsolódáskent megélni, hegynek felfelé, kitörések, intenzív séta jót tett a közérzetemnek és az alakomnak persze. Otthon úgy is a haztartas és afolyamatos szórakoztatás várt.

Most már másfél éve dolgozom, na ez a haladó szint, mint ahogy itt korábban egy anyukától olvastam a gyk -n. Nyűgös, nem vagy csak alig alszik éjjel semmi gond reggel ugyan úgy 5 kor kelek csak nem kómazhatok hanem loholok az oviba onnan a munkahelyemre ahol senkit nem érdekel, hogy pihentek vagy sem nem is rájuk tartozik, majd délután rohanás a gyerekért közös játék játszóterezes akármi vásárlás és máris fel hét van takarítás pakolas vacsoráztatás, fürdetes, altatás. 9- fel 10 van ilyenkor....

Nekem csakis az vált be, hogy humorral vidáman a legnehezebb helyzetben is mindennek a jó oldalát nézni, egész napos hiszti mellett is élvezni a gyerekünkel töltött időt.

2017. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lanyok\asszonyok, apuka, nagyszulo sehol nem szerepel segitsegkent. Miert mindent egyedul csinal egy anya? Nalunk apuka is szokott takaritani, fozni, jatszoterezni vagy neha ovibol hozza a nagyot. Jo szervezessel minden megoldhato.
2017. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!