Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig tart egy 4 éves...

Mennyi ideig tart egy 4 éves gyereknél az esti rutin?

Figyelt kérdés
Vacsora - fürdés/fürdetés - altatás - elalvás? Ez nálatok mennyi idő és mettől meddig tart?

2021. szept. 29. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
4 és fél éves, de fél éve is így nézett ki. 7-kor vacsora, fél 8 körül fürdés vagy ha megcsúszunk tusolás. Aztán jön 10 perc mesekönyv nézegetés, ezt egyedül csinálja, már csak kis lámpa van, órán nézi a percmutatót, mi pakolunk, itt már nyugi van. Aztán meseolvasás (kb. 15 perc). Puszi, ölelés és ennyi. Kijövünk a szobából, az ajtó nyitva, mi pakolászunk, készülődünk lefeküdni, vagy vendégeink vannak. Fél 9 körül alszik. Hétvégén lazábbak vagyunk. Délután még alszik.
2021. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nálunk is kb ez van. Annyi, hogy itt van egy kisteso is es kicsit minden több idő, így mi 21 felé tesszük le őket. A férjem így is nehezményezi, (ő furdet amúgy) hogy szerinte késő.

Viszont én meg kb 19re vagyok kész a vacsival és semmi kedvem ezt előre hozni.

2021. szept. 29. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

4 éves a nagy és 2 hónapos a kicsi. A vacsora időben változó a pici miatt de kb fél 7 és fél 8 között van. 8kor fürdetem a kicsit utána a nagyot. A 2 gyerek kb 15-20perc. Aztán viszem a picit etetni altatni addig a nagy vagy mesét néz vagy játszik vagy egyszerre a kettőt vagy mesét olvasók neki közben. Ha nem alszik el a kicsi akkor 9kor betakarom a nagyot és jövök ki. Kb 1-5perc és alszik is.

Apuka kamionos szóval egyedül vagyok velük hétköznap, hétvégén annyi az engedmény a nagynak hogy pénteken és szombaton fél 10 fele megy aludni és ha apuka nem hulla akkor dupla meseolvasás van.

2021. szept. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3as vagyok a pici előtt is így volt a nagy. Annyi különbséggel, hogy akkor fürdés után együtt játszottunk, mondokáztunk vagy bár mit amit szeretett volna.
2021. szept. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vacsora 15 perc, akkor eszünk amikor, nincs fix időpont.

Fürdés 5 perc, nincs játék, csak fürdés.

Utána mesét néz és alvás

2021. szept. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fél 8-tól fél 10-ig. De mi játszunk még közben. Fél 10kor olvadok neki mesét, majd lefekszik és egyedül alszik el.
2021. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. szept. 30. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!