Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok dönteni, elvégezzük...

Nem tudok dönteni, elvégezzük a műtétet vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Kisfiam enyhe formájú hypospadiasis-szal született, most 3 éves. Annak, aki nem tudja mi ez: ez azt jelenti, hogy a húgycső nyílás néhány mm-rel lentebb helyezkedik el és a fityma nem teljesen zárt, kissé hasított, palástszerű, szóval nem éppen úgy néz ki, mint eg normális fütyi 🙃. Tehát funkcionálisan nincs semmi gond vele, a probléma kizárólag esztétikai jellegű.

Ez esetben te mit tennél? Megműttetnéd, vagy inkább fogadja el magát olyannak, amilyen?



2023. jan. 16. 11:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Mi a fiam fülével voltunk így. Kiáll neki és úgy hagytuk. Esztétikai probléma csak, de most elérte azt a kort, hogy nagyon zavarja. Megbántuk, hogy kisebb korban nem csináltatuk meg, nem is emlékezne rá. Ha nem nagy beavatkozás, akkor megcsináltatnám.
2023. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Én is megcsináltatnám. A kamaszok és a fiatal felnőttek nagyon sok minden miatt szégyellik magukat. Ilyen esetben még azt is el tudnám képzelni, hogy félne szexuális kapcsolatot létesíteni majd valakivel. Komplexusa lehet tőle.
2023. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a vizelet sugár milyen irányban hagyja el a húgycsövet (ez kisgyereknél játszásként is megvizsgálható). Ha nem folytatja közel egyenesen ill ívesen lejtve a húgycső irányát, hanem kifejezetten meredek szögben lefelé irányul, azaz felnőttebb korában az állva vizelés nem valósítható meg, akkor én a műtét mellett döntenék. Az orvos nyilván elmondta, hogy az állapot viszonylag gyakori záródási rendellenesség, ami nem örökletes és sem őrá, sem a partnereire, sem a majdani gyerekeire nézve semmiféle kockázatot nem jelent. Viszont férfi társaságban vagy olyan helyzetben, amikor mások látják, hogy milyen "abnormális" a vizelet sugár, akkor kellemetlen lelki helyzetbe kerülhet, netán ebből visszahúzódás, kisebbségi komplexus is kialakulhat. Ennek pedig jobb most elejét venni.
2023. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen műttesd meg pici korában. Nagy kamaszként ez sokkal bajosabb,cikibb, stb.


Amúgy hogy műtik meg? Mármint úgy fog kinézni,mint a többieké? Milyen lesz utána,ezt tudod?

2023. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nos, igen, jó lett volna pici korában megműteni. A helyi gyereksebész félévente halogatta a műtétet, amúgy is csak körülmetélést csinált volna. Én voltam a hülye, mert nem mentem másik orvoshoz 😪 Így eltelt 3 év, az esedékes kontroll előtt valami problémája lett a doktorunknak, így elkezdtem másik orvos után nézni és így találtam rá más HP-gyerekek szüleire és így tudtam meg, hogy a probléma 100%-ban korrigálható,tehát igen, olyan lenne műtétet után, mint bármelyik más kisfiúnak,de max 18 hónapos korig jó lett volna elvégezni. Ilyen idős korban már tudatosul bennük, hogy mi történik és a szívem szakad meg, ha belegondolok, hogy elaltatják, összevagdossák 😪 viszont mindenképpen azt szeretném tenni, ami neki a legjobb. Hamarosan felkeresünk egy másik orvost, akiről csak jót hallottam, de a végső döntést nekem kell meghozni.
2023. jan. 16. 12:11
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Egy baratnom kisfiának ugyanez volt. 3 evesen műtötték. Pecsen. 1 napot aludtak bent. Masnap delben otthon voltak. Nem olyan vèszes volt. Jó, altatás van, kicsit csipett neki par napig, de ennyi.
2023. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Az neki a legjobb,ha nem veszed túl tragikusan,és minél hamarabb megműtteted.
2023. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el.
2023. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb most csinaltasd meg mint kesobb, nem fog ra emlekezni, nem lesz rossz elmeny, 3 eves, elfelejti.

Azonban ha 7-8 evesen csinaltatod, akkor mar van szemeremerzetuk, orok eletre szexualis problemat okozhatsz vele, ha akkor fogdossak ott idegenek (nover, orvos) .

Tinedzserkorban meg, na abba jobb inkabb nem belegondolni mit is okozhatsz neki vele ...

2023. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%

Elozo vagyok, nem is ertem miert gondolkozol meg most is ezen ?

Minel tovabb halogatod, annal tobbet artasz neki, tudatosan tenned tonkre az eletet vagy hajszolnad akar ongyilkossagba, kesobb , tini korban ?


3 evesen marhara nem fog emlekezni, ez az ossze vissza vagdossak szoveg meg ... felnott vagy, ne hisztizz igy...

2023. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!