Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok dönteni, elvégezzük...

Nem tudok dönteni, elvégezzük a műtétet vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Kisfiam enyhe formájú hypospadiasis-szal született, most 3 éves. Annak, aki nem tudja mi ez: ez azt jelenti, hogy a húgycső nyílás néhány mm-rel lentebb helyezkedik el és a fityma nem teljesen zárt, kissé hasított, palástszerű, szóval nem éppen úgy néz ki, mint eg normális fütyi 🙃. Tehát funkcionálisan nincs semmi gond vele, a probléma kizárólag esztétikai jellegű.

Ez esetben te mit tennél? Megműttetnéd, vagy inkább fogadja el magát olyannak, amilyen?



2023. jan. 16. 11:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%
20-as: egy húgycsőnyílás nem fog magától "visszamászni" a helyére... ez nem olyan ami változna..
2023. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
28%
Kipróbáltad?
2023. jan. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
100%

Nem tudok határozott választ adni a kérdésre, röviden megosztom a saját tapasztalatomat, hátha segít a döntésben.

Ugyanezzel születtem, nem műtöttek, sokáig nem is tudtam róla. Úgy 13 éves koromban valahogy kezdett gyanús lenni, pontosan nem is tudom hogy történt, de elkezdtem kutakodni az interneten, és rátaláltam, hogy miről is van szó. Sokat olvasgattam róla, és nagyon sokat vívódtam, mire meg tudtam említeni a szüleimnek, hogy mire jöttem rá. Akkor elmentünk egy vizsgálatra, megnézték marad-e vissza vizelet vagy bármi egyéb gond van-e, de nem volt, így azt mondták nincs szükség beavatkozásra. Viszont nekem évekbe telt ezt az egészet feldolgozni, ahogy volt is már szó fennebb erről, egy tinédzsernek kb ok sem kell hozzá, hogy utálja magát, így aztán egy ilyen dolog egy srácnál nagyon érzékeny pont lehet. Most 22 vagyok, azt mondhatom nagyjából túlvagyok rajta, de hogy teljesen őszinte legyek, időnként eljátszom a gondolattal milyen lenne "normális" fütykössel élni. :D A vizelést többnyire ülve oldom meg, állva sem kivitelezhetetlen, de könnyen becsúszhat baleset. Illetve ha állva próbálom, és valaki hirtelen benyit, ott jön a totális pánik és a menekülés. :D

Összességében ha a műtét maradandó problémák nélkül kivitelezhető, akkor én mellette döntenék mindenképp, ugyanakkor olvastam olyanról is, hogy valakit megműtöttek és gondjai vannak vele. De erről az oldalról én nem tudok mesélni.

Minden jót kívánok, ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban, írj bátran. Szép napot! :)

2023. jan. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

#19, köszi, csatlakozom ide is. Erdélyi vagyok, benne vagyok egy román és egy amerikai hypospadias csoportba, de jól jön mások tapasztalata. Jó egészséget kívánok a kisfiadnak 😊

#20, én viszont attól tartok, hogy abból a pár mm-ből, ami eltérés van most, felnőtt korára nehogy egy centi legyen, vagy akár több...

2023. jan. 17. 07:28
 25/33 A kérdező kommentje:

#23, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataid 😊

A kisfiam egyelőre tud állva pisilni, amennyire én látom, egyenes sugárban, de nem tudom, hogy ez mennyit változhat felnőtt korára...

Azt viszont nem értem, hogyhogy nem szólt az orvos anyukádnak, amikor születtél? Én azonnal kiszúrtam, hogy valami nem ok, pedig ő az elsőszülöttem, szóval nem sok tapasztalatom volt kisfiú fütyikkel 😃 És még a szülészeten küldött a gyerekorvos egy sebészt hozzánk.

Még volna néhány kérdésem, ha már felajánlottad 🙃 A férjem szerint nem lehet gond a későbbiekben akkor sem, ha így marad. Az egyik rokonát 4szer műtötték, most 25 éves és állítólag sikeres a nők körében úgymond 😃 Szóval ezzel kapcsolatban milyen tapasztalataid vannak? Akár privátban is valaszolhatsz. Köszönöm 😊

2023. jan. 17. 07:40
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
De varjatok,nemcsak a pisi,hanem gyermekvallalasnal a spermium is a futyi aljan fog kijonni vagy hogy. 🥴
2023. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
#26 Igen. Mint írtam, két orvos állította, hogy nem nagy az eltérés, nem lesz belőle gond. Viszont engem nyugtalanít, mert 2 mm-ből, ahogy nő a fütyi, ki tudja, nem lesz-e 1 cm...
2023. jan. 19. 09:45
 28/33 anonim ***** válasza:
42%
Az édesanyák az otthonlétből és a szociális kapcsolataik átalakulásából fakadóan kicsit eltávolodnak a valóságtól ilyenkor, fogékonyabbak lesznek a borúlátó gondolkodásra. Akármennyire is valósnak érzed a félelmeidet, érdemes lenne kicsit lazábban kezelned őket. (Csodálom, hogy az nem jut eszedbe, mennyi kockázattal jár még a legkisebb vágás is, milyen sok mindenre kell odafigyelni, kezdve a higiéniától.) Vidd el még két másikhoz is, hátha sikerül meggyőzni magad így. Én úgy látom, sokszor inkább az a trend, hogy az orvos ott is műteni akar, ahol nem kéne, így nem erőltetném, ha kivételesen ők sem látják szükségét… 2 mm…
2023. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy az ilyen kérdések többségénél egy emberként esik mindenki a kérdezőnek, hogy hallgasson az orvosára, itt meg pont az ellenkezője?
2023. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így jártunk, 2műtétre van szüksége eddig 1volt.
máj. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!