Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok dönteni, elvégezzük...

Nem tudok dönteni, elvégezzük a műtétet vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Kisfiam enyhe formájú hypospadiasis-szal született, most 3 éves. Annak, aki nem tudja mi ez: ez azt jelenti, hogy a húgycső nyílás néhány mm-rel lentebb helyezkedik el és a fityma nem teljesen zárt, kissé hasított, palástszerű, szóval nem éppen úgy néz ki, mint eg normális fütyi 🙃. Tehát funkcionálisan nincs semmi gond vele, a probléma kizárólag esztétikai jellegű.

Ez esetben te mit tennél? Megműttetnéd, vagy inkább fogadja el magát olyannak, amilyen?



2023. jan. 16. 11:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Megműttetném.

3 évesen még nem fogja akkora traumaként érni, mintha idősebb lenne.

Megműtik, pár nap alatt kiheveri, és ennyi.

Nagyobb/felnőtt korában ez már nem csak ennyiről szólna, addig érheti bármiféle megaláztatás, beszólás, akármi.


Ez ugyan nem ugyanaz, de a férjem szeme rossz volt kiskorában, de az anyja nem vette észre, viszont mindig sikerült a wc mellé pisilnie, és emiatt folyton le volt hordva.. Azóta nem mer mások előtt (piszoarba pl. de még akkor sem jön be, ha épp fürdök, és neki már nagyon kell) pisilni, sőt a munkahelyéről is van, hogy inkább “hazahozza”, ha nem tud úgy elmenni, hogy senki ne legyen ott.

2023. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
80%

A lányom már 7 hónaposan műtötték. Igen, "összevagdosták", mert túl pici volt, 3 helyen is meg kellett vágniuk. Összevarrták,meggyógyult.


Azért történt, mert szükség volt rá.


A te fiadnak is szüksége lenne a műtétre. Minél hamarabb!


Ha halasztgatod,az egyedül a TE hibád, a te felelősséged! Neked kell majd magyarázkodnod később a fiadnak,hogy miért nem merted megműttetni!

Ráadásul minél nagyobb a pénisze,annál nagyobbak lesznek a sebek is,annál nehezebben gyógyul!


Szerintem még a héten hívd fel az orvost (ne azt a bénát,aki halogatta), és intézkedj felnőtt módjára!

2023. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
92%

A kislányomnak az egyik lábán 6 ujja van, az 5. és 6. Össze van nőve. Kérdeztem a sebészt, azt mondta, 5 éves kor előtt nem műtik meg. 5 évesen meg a lányom nem akarta. Most lesz 12 éves, most sem akarja. Elfogadta olyannak, amilyen.

De azért egy fütyinél szerintem ez nagyobb gátlásokat tud okozni. Szerintem érdemes lenne megcsináltatni amíg kicsi.

2023. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
73%
13: ne haragudj, de nem tudom elképzelni, hogy ez később se zavarná. Én nem hiszem egyébként, hogy 5 éves kor alatt ezt nem műtik. Bár lehet azóta fejlődött az orvostudomány, és csak azért gondolom, hogy hamarabb is elvégzik.
2023. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
86%
Elvégeztetném most gyorsabban gyógyul,túl esik rajta talán emlékezni sem fog rá és felnőttként így nem fogja utalni a kinézetét.
2023. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

#14 válaszoló!

Én folyamatosan kérdeztem a lányomat, elmondtam neki mindig, hogy bármikor dönthet úgy, hogy meg akarja műttetni. Egyelőre nem akarja. Lehet, hogy 18 vagy 25 évesen eljut majd oda, hogy zavarja. Pedig kisgimis, ötödikes korában volt 1-2 lány, aki ha nem is csúfolta, csak észrevette, és kérdezgette róla. És akkor se bántotta. Elmondta, hogy így született, és neki ez a különlegessége.

Lehet, hogy ha majd elkezdik érdekelni a fiúk, akkor ez változik majd.

És nem azért nem csinálta meg a sebész, mert nem elég fejlett az orvostudomány. Hanem mert csont van benne, emiatt nem csak egy kicsi nyisszantás. Emiatt mondta, hogy 5 éves kor előtt nem.

2023. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
43%

Kisebbségi komplexus, szégyenérzet nem testi jegyek miatt alakul ki, hanem kora kisgyerekkori családi működés alapozza meg. Aztán ha sikerült kinevelni egy önértékelésében bizonytalan gyermeket, akkor ez fog testet ölteni abban, hogy valamit nem fogad el önmagán. Számtalan olyan példa támasztja ezt alá, amikor hibátlan testű emberek elégedetlenek magukkal, vagy ellenkezőleg, olyanok vannak tökéletes egyensúlyban, akikkel külsőt nagyon nem cserélnénk.

Sajnos én már amiket láttam magam körül akár páciensek, akár orvos rokonaim és barátaim elbeszélései alapján, szerintem az feküdjön kés alá, akinek ez életmentő. Minden egyéb esetben óriási a valószínűsége, hogy csak problémát generál az ember magának. Sok esetben évekkel, évtizedekkel később derül fény arra, hogy volt valami “mellékhatása” a beavatkozásnak. Úgyhogy én biztos nem műttetném, különösen nem metéltetném körbe, de ez utóbbit csak körülmetélt barátaim tapasztalatai miatt.

#16 A lányod érzékelhetően szereti ezt a különös jegyet önmagán, úgyhogy szerintem megveregetheted a vállad, valószínűleg sikerült egészséges önértékelést megalapoznod benne élete első éveiben. Talán odafigyeltél és reflektáltál az igényeire születésétől kezdve, akár éhes volt, akár a közelségedre, figyelmedre vágyott. Egy egészséges önbizalom nem inog meg attól, ha valami másoknak nem tetszik rajta. Maradjon is így, önértékelési zavaros tinédzserrel amúgy is Dunát lehet rekeszteni. A néphagyomány szerint a táltosok ismertetőjegye plusz csonttal születni. ;)

2023. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
74%

Köszönöm 17-es. Jól esik, amit írsz.

Igen, így gondolom én is. Arra neveltem, szoktattam, hogy legyen önbizalma így is. Szivecske-lábujjnak hívjuk régóta, mert olyan az alakja. ❤️

Féltem tőle, hogy majd a gimiben esetleg bántani fogják, de nagyon jól kezelte a helyzetet.

2023. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A fiamnak ugyanez volt a problémája és 3 éves korában lett megműtve, a húgycső visszavezetve az eredeti helyére + körülmetélés. Nála is sztem ott lehetett a kivezető nyílás mint a te fiadnál, ahogy leírod. Nála direkt várt a doki 3 éves koráig, hogy "nőjön" a húgycső, és könnyebb legyen műteni. Pont azért döntöttünk a műtét mellett, hogy nagyobb korában tudjon rendesen piszoárba pisilni és ne pisilje le magát és ne kelljen emiatt szégyenkeznie. 1 hét kórházi tartózkodás volt, folyamatosan kapta a fájdalomcsillapítót , így nem fájt neki. Most 8 éves és itt ül mellettem: megkérdeztem most tőle emlékszik-e rá, amikor kórházban volt és a kukiját műtötték.. azt mondja nem emlékszik semmire :) Face-n van egy ilyen csoport, bár győri csoport de ha gondolod csatlakozhatsz... "Hypospadiasis-Győr" ott tudsz olvasni tapasztalatokról.
2023. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sem gáz várni, mert rengeteget alakulhat a test még. Azt írod, pár mm. Sok tíz centiket nő egy gyerek, nem determinált, hogy minden úgy marad. Az én gyerekemen újszülöttként több rendhagyó dolog is volt, pl. mindkét fülén volt egy kis kör, egy év alatt az egyikről teljesen eltűnt. Vagy voltak huplik a farpofák közt, még a doki is feljegyezte,azt hittem, hogy együtt fognak nőni a gyerekkel, ehhez képest -lekopogom - egyre jobban elsimultak. A test hihetetlen transzformációkra képes és nekem inkább az a tapasztalatom, hogy nehezebben “él együtt” egy mesterséges beavatkozással, azaz azt is továbbfejleszti, csak nem biztos, hogy jó irányba. Lásd, amikor csecsemőként kilövik valaki fülét és kamaszkorban már teljesen aszimmetrikusak a lyukak.
2023. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!