Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magányos a gyerekem az oviban....

Magányos a gyerekem az oviban. Váltsunk ovit?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit. A csoportban úgy alakult, hogy összesen 4 fiú van, az összes többi kislány. A kisfiam szívesen játszana a fiúkkal, de az egyik kisfiú a lánytesójával játszik csak, a másik két kisfiú pedig csak akkor játszik az én fiammal, ha éppen valamelyikük beteg. Máskülönben csak egymással, és el is küldik a fiam, ha odamegy hozzájuk. Sajnos a lányok is inkább másik kislánnyal játszanak, így az én fiam többnyire egyedül van. Nagyon rossz azt hallani, amikor elmeséli délután, hogy megint egyedül motorozott az udvaron, vagy nem volt párja mikor kimentek.

Kérdeztem az óvónéniket, hogy mivel lehetne ezen segíteni, de a "majd alakul ez még" választ kaptam.

Nem szeret a fiam oviba járni. Úgy látom, hogy az óvónéniket sem igazán kedveli.

Nagyon gondolkodom, hogy a következő évre átviszem máshová. Bár az új hely is biztos felzaklatná.

Ti mit tennétek?



2023. jan. 23. 18:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Hagynám. Nagyobb esélye van itt barátokat szerezni mint egy új helyen újra kezdeni.
2023. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Megvárnám, hogy ez a tanév még mit hoz, de ha maradna ez a helyzet, váltanék. Úgy legalább megvan az esélye, hogy talál barátokat, itt valószínűleg nem fog az általad vázolt felállás miatt.

Persze az ovis barátságok nem örök életre szólnak, simán lehet, hogy hétfőn Petinek még Tomi a legjobb barátja, csütörtökre meg Dani. De ahogy értem, itt ez tartós állapot.

2023. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy vidd, ha van elérhető helyen, hát mért kell egy gyereket kínozni. Minél hamarabb. Csak érdeklődj a hely után. Az új helyre is be kell illeszkedni, de itt biztos, hogy nem lesz barátja. Rejtély, hogy hogy jött ki ilyen eltorzult arány.
2023. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Vegyes csoport? Ha igen, akkor van esély hogy a jövő szeptemberi "adag" gyerek között talál barátot. Én kisfiamnak is 2, 1 évvel nagyobb fiú lett a barátja mikor kezdte az ovit.
2023. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem irasd át. Nekem sem volt barátom az oviban soha, nagyon rossz érzés, rá is nyomta a bélyegét az iskolás éveimre is. Én megfogadtam, ha a gyerekem is így jár, azonnal átviszem máshová. 33 éves vagyok, de most is fájó pont az ovi
2023. jan. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2023. jan. 24. 07:33
 7/19 anonim ***** válasza:
15%
A vilagon semmi garancia nincs rá, hogy a másik oviban jobb lesz. Ha az se jön be, akkor megint masik? Iskolában minden osztályt másik iskolában kezd? Ott azért nem a közösséggel van ám baj, ahol senki sem akar adott gyerekkel jatszani
2023. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
5-ös vagyok, hidd el utolsó nem velem volt a baj. Mindenki egy kislánnyal akart játszani (nem volt sok lány) én akkor csatlakozhattam volna, ha a az ő taknyos zsepijét én hordom a szemetesbe. Még meg is tettem volna de az óvónő rajtakapott ezen és őt jól leszidta. Ez miatt később se játszottak velem. Emlékszem. Új óvi új esély. Suliban volt már barátom de nagyon nehezen nyitottam ez miatt, nem is volt sok.
2023. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

7: gyönyörűen levezetted, hogy a gyerekkel van baj. Ezernyi feltételezések alapulva. Kicsit erős.

Maradjunk annyiban, ha nem érzi jól magát, akkor inkább váltson. Ha az x-dik váltás után is ez van, akkor lehet gondolkodni. De így sommázni, ismeretlenül, cseppet sem fair és korrekt.

2023. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

9!


Ha SENKI nem játszik vele, ott NEM a mindenki mással van a problema

2023. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!