Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kisfiam megkésett...

3,5 éves kisfiam megkésett beszédfejlődésű. Mondatokat mond màr, de sok a hangtévesztése és nem használ ragokat, egyszerű mondatokban beszél (3-4 szavas).Járunk logopédiára, de nagyon lassan fejlődik. Alakult valakinél hasonlóan a beszédfejlődés?

Figyelt kérdés

2023. jan. 24. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerős kisfia 4,5 éves volt mikor az első szavakat egyáltalán kimondta. Millió helyen jártak vele. De lényeg, hogy nyáron 7 múlt, elkezdte a sikít gond nélkül.
2023. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Fiam 3 évesen (nem volt még egészen 3) lett SNI-s megkésett beszédfejlődés miatt. Tulajdonképpen beszélt de alig volt 1-1 érthető szava, külön nyelvet használt amit a család értett, de azon kívül senki. Akkor logopédiát és azonnali oviba iratást javasoltak, így is lett, 4 évesen kisebb ragozási hibái még voltak de folyékonyan és tisztán beszélt. Nálunk ez jött be, a közösség.
2023. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lányom sni-s megkésett beszedfejlodes miatt. 3 éves kora után kezdett beszélni, most 5 és fél éves. Nagyon rossz a beszédértése, nekem szóltak erről az óvónők és én is észrevettem. De kívülállónak nem tűnik fel, mert egy rövid 3 szavas mondatot ért, de mondjuk egy mesét nem. Mehet a sima általánosba is, de én mindent elkövetek, hogy logopédiai osztályba kerüljön, mert egy sima suliban senki nem fog odafigyelni arra, hogy meg se érti az anyagot. Szóval az, hogy minden oké és normál suliba kerül valaki semmit nem jelent, max. azt, hogy az anyja mindennap éjfélig tanul vele, hogy meglegyen a hármas. Én is szerettem volna azt hinni, hogy nem gond, hogy ilyen későn kezd beszélni. De nagyon úgy tűnik, hogy gond. Remélem nálatok nem lesz az.
2023. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves 3as! Nálunk a beszédértése jó, az aktív és passzív szókincsben sincsen eltérés, egyedül a kifejező beszédben!

2023. jan. 24. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:
3 és fél évesnél erre nem fogsz rájönni milyen a beszédértése, mert nem olyan a "követelmény", nyilván megérti, hogy pl. eszik a kutya. Csak 5 évesen már nem csak ennyit kell tudni. Nekem 4 és fél évesen szóltak, és valóban nem érti az idohatarozokat, stb., hosszú mondatnál nem pontosan érti kiről van szó.
2023. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiamra sehol semmit nem mondtak, de 3,5 évesen rajtunk kívül más 1 szavát sem értette

(mi is alig)

2023. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!