Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisgyerek beszéde kb...

2 éves kisgyerek beszéde kb 50%-ban érthető, ez normális beszédfejlődés?

Figyelt kérdés

Nagyon sok szót használ, és már 3 szavas mondatokat összerak. Viszont sokszor csak én értem, hogy mit akar mondani, és én is csak kitalálom. De sokszor nekem sem megy.

Bizonyos betűket nem tud kimondani, pl C, Cs, S, Sz, Z,R, és bizonyos betűösszetételeket sem, pl a galamb az galam, az oroszlán az ollán. Kevés szót mind ki teljesen érthetően.

Ez belefér a normális beszédfejlődésbe?



2022. márc. 16. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsabb is az átlagnál.
2022. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

A gyorsabb az átlagnál az az a 2 éves, mint az enyém aki folyékonyan és érthetően, kezdeményezoen beszél. A szó eleji r betűt nem tudja még kimondani egyedul


Ez az átlag amit te leirtal.

2022. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, én az "átlag"-nak nagyon is örülök, nem akarom sürgetni, de néha megijedek, mert annyira akarja mondani, és annyira nem értem, mit...
2022. márc. 16. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Bár az enyém beszélne 3 szótagos mondatokban 😃
2022. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
5 éves korig teljesen élettani, ha nem tiszta a beszéde. Addig elvárt, hogy spontán tisztuljon. Ezeket a hangokat jellemzően 5-6 éves kortól javítják.
2022. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így, ahogy mondták az előttem szólók.

Szakirányban végeztem, emgerősítem a válaszaikat.


https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ

2022. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 🙂
2022. márc. 17. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!